Fedos

Diskuze o autobusech meziměstské a příměstské dopravy

Moderátor: malý fotograf

Příspěvekod T_m » úte říj 18, 2005 13:31:33

Ondřej Fábera píše:Hezké webové stránky...

Jen mi u té fotky dole připadá, jako by si všichni cestující museli uprostřed silnice vystoupit jen proto, že se jim milý autobus rozbil...

Obrázek
Ano :finga:
T_m
Site Admin

Příspěvekod Ondřej Fábera » úte říj 18, 2005 13:02:31

Hezké webové stránky...

Jen mi u té fotky dole připadá, jako by si všichni cestující museli uprostřed silnice vystoupit jen proto, že se jim milý autobus rozbil...

Co myslíte?
Ondřej Fábera
Expert

Příspěvekod malý fotograf » stř říj 12, 2005 19:19:23

http://www.fedos.cz/jizdni-rady.php jízdní řády fedosu.
Každý z nás je svým způsobem "šotouš". Záleží jen na oboru!
malý fotograf
Moderátor

Re: Fedos

Příspěvekod slimman » stř říj 12, 2005 19:10:03

T_m píše:Přítelé, dnes v ranně večerních hodinách jsem v Praze na Zličíně spatřil přízrak. Byl to autobus firmy Fedos. Jednalo se městskou dvoudvéřovou sertu snad ze 70. let. Bohužel už byla tma, tak jsem ji nemohl vyfotit, ale její vzhled silně připomínal občas publikované fotky z Gruzie :e:

Teď mě napadá, že jsem s ní kdysi hódně dávno jel. Pamatuju se na dost hrozný sedačky. :?

Není někde vypsán vozový park FEDOSu ?
slimman
Začátečník

Re: Fedos

Příspěvekod Damir » stř říj 12, 2005 17:49:43

T_m píše:Přítelé, dnes v ranně večerních hodinách jsem v Praze na Zličíně spatřil přízrak. Byl to autobus firmy Fedos. Jednalo se městskou dvoudvéřovou sertu snad ze 70. let. Bohužel už byla tma, tak jsem ji nemohl vyfotit, ale její vzhled silně připomínal občas publikované fotky z Gruzie :e:

Fedos je vůbec zajímavá firma, bůhví, s čím ještě jezdí. Tak před rokem vyřazovalo ČSAD Střední Čechy (jeden z dopravců PID z Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi) svých asi 6 nebo 7 Granusů (nevim, kolik jich přesně měli) a Fedos si jeden koupil... Jestlipak ho ještě vypravuje?
Damir
Člen fóra

Příspěvekod Magiq » stř říj 12, 2005 11:55:11

ad.malý fotograf: Ono to není úplně tak. Dnes cestovní kanceláře požadují kvalitu za nízkou cenu. To je problém.
Magiq
Začátečník

Příspěvekod syverin » úte říj 11, 2005 21:28:18

Některá Rába jede 300km docela v pohodě a u některé je 20km moc. Nedá se to odsoudit šmahem. Před rokem jsme jeli ze seznamováku a naše fakulta objednala tři busy. Všechny stály za to, ale já si sedl samozřejmě do toho nejstaršího. Klasická LC736, atmosa, původní oranžový nátěr... no, něco měla už za sebou, ale cestu od Písku až do Prahy jsem absolvoval bez újmy na zdraví a to jsem jel nad zadní nápravou... A pak jednou busem z Trhové Kamenice do Horního Bradla, byla to C734 tamního dopravce, seděl jsem na stejném místě a po těch pár kilometrech jsem vystoupil z autobusu napůl ohluchlý.
Ostatně co objednají školy za busy je občas obdivuhodné. Právě do Horního Bradla jsem jel ještě s gymplem. Tam dvě karosy (dokonce turbo :) ) a jedna eška, zpátky tři! ešky (jestli D nebo L Lux si už nepamatuju a tehdy jsem to nepoznal). To byl zážitek, když si to tahle kolona hasila po Kolínské do Prahy. Ale všechny byly v perfektním stavu a dokázal bych si je předtavit i na zájezdu do zahraničí.... :)
Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel
syverin
Moderátor

Příspěvekod malý fotograf » úte říj 11, 2005 20:32:53

Mě to neudivuje v dnešní době jde zákazníkům většinou o nízkou cenu. Zdali je bus dobrý, nebo ne posoudí až po zájezdu (pozdě). Takhle jednou někdo objednal Atmos na zájezd na moravu takže jsme s RABOU projeli celou D1. Tfuj to byla jízda smrti!
Každý z nás je svým způsobem "šotouš". Záleží jen na oboru!
malý fotograf
Moderátor

Příspěvekod petrumr » úte říj 11, 2005 20:10:45

To musíš vyfotit.Ještě nedávno jezdil Praha-Kroměříž-Zlín vrakosama a ted furt Manem a má tam cedulku 150Kč :?:To je určitě nějaký tah na konkurenci.
ZÁKAZ PRÁCE V JEDNÉ OSOBĚ
petrumr
Člen fóra

Fedos

Příspěvekod T_m » úte říj 11, 2005 20:06:07

Přítelé, dnes v ranně večerních hodinách jsem v Praze na Zličíně spatřil přízrak. Byl to autobus firmy Fedos. Jednalo se městskou dvoudvéřovou sertu snad ze 70. let. Bohužel už byla tma, tak jsem ji nemohl vyfotit, ale její vzhled silně připomínal občas publikované fotky z Gruzie :e:
T_m
Site Admin

Zpět na Autobusy