Skibusy

Diskuze o autobusech meziměstské a příměstské dopravy

Moderátor: malý fotograf

Skibusy

Příspěvekod T_m » úte pro 13, 2005 15:05:00

Svazek měst a obcí plánuje v Krkonoších zavést skibusy

HRADEC KRÁLOVÉ - Zavedení systému skibusů, který by propojil všechna krkonošská lyžařská střediska, plánuje Svazek měst a obcí - Krkonoše. Kvůli finanční náročnosti projektu se chce svazek pokusit prosadit zlepšení výběru rekreačního poplatku, řekl předseda svazku a starosta Vrchlabí na Trutnovsku Jan Sobotka.
"Projekt zatím naráží na mnoho problémů, svazek není natolik silný, abychom zvládli celý systém zorganizovat," řekl Sobotka. Svazek se proto v příštím roce pokusí pomoci zvýšit výběr rekreačního poplatku. Podle Michala Vávry ze svazku v Krkonoších často podnikatelé takzvaný rekreační poplatek za ubytované turisty obcím neodvádějí. "Chceme připravit pro obce manuál se zkušenostmi ze zahraničí, který by zlepšil výběr poplatku. Získané peníze by obce mohly použít na rozvoj infrastruktury a zlepšení služeb," řekl Vávra. Poplatek stanovují jednotlivé obce, nyní je v Krkonoších přibližně 10 korun za osobu a noc.

Svazek chce v dalších letech pracovat na přípravě systému skibusů. "Cílem je, aby v Krkonoších jezdily autobusy přepravující lyžaře a bylo možné cestovat mezi jednotlivými středisky," řekl Sobotka. Nyní skibusy v Krkonoších propojují pouze některá města a lyžařské areály.

Svazek měst a obcí - Krkonoše koordinuje v nejvyšších českých horách zimní úpravu více než 500 kilometrů běžeckých tratí a letní provoz autobusů umožňujících přepravu kol. "Cyklobusy jsou snazší projekt, protože jedou jen dva spoje proti sobě, systém skibusů bude mnohem náročnější na koordinaci i peníze," řekl Sobotka. Svazek měst a obcí - Krkonoše funguje v nejvyšších českých horách od roku 2000. Tvoří jej 38 horských měst a obcí, jeho cílem je pomoci při propagaci Krkonoš a jejich dalším rozvoji.

Autor: ČTK.
Uživatelský avatar
T_m
Site Admin
 
Příspěvky: 995
Registrován: úte zář 20, 2005 22:55:32
Bydliště: Plzeň

Zpět na Autobusy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron