Bezdomovci na zastávkách

Diskuse o tramvajích, trolejbusech, městských autobusech a IDS

Moderátor: malý fotograf

Proč jsou "houmlesáci" na veřejných prostranstvích?

Policie s tím díky zákonům NEMŮŽE nic dělat
4
12%
Policie s tím NECHCE nic dělat
17
52%
Jedná se o důsledek sociální politiky státu a musíme si na to zvyknout jako na kolorit velkoměsta
12
36%

Celkem hlasů : 33

Příspěvekod mlojin » čtv pro 27, 2007 10:54:09

T_m píše:Tak dneska jsem měl taky docela nehezký zážitek. Nastoupila banda takových těch zhulenců do trolejbusu + asi 5 čoklů, pan řidič na mě hodil takový zoufalý pohled a zároveň ho napadla spásná myšlenka. Zavolat na dispečink aby poslali revizory + policajty.
Kontrolní otázky soudruzi:
1) myslíte, že měli zaplaceno?
2) myslíte, že někdo přijel?
Díky zoufalé prosbě řidičově jsem s ním jel až na konečnou, kde pansvo demokraticky odkráčelo somrovat k hypermarketu, takže zám výsledek ...
1) Ano
2) Ne :P
mlojin
Inventář fóra

Příspěvekod petrumr » stř led 11, 2006 15:40:18

Tu znáte tu žebračku co nic neřekne a má to vše napsaný na papíře,že byla okradená.Velká náhoda,že byla okradena i minulej měsíc.Tohle pondělí v Kroměříži na alfě-autobusák a ve stejnou hodinu,když tam chodíme obědvat. :wink:
ZÁKAZ PRÁCE V JEDNÉ OSOBĚ
petrumr
Člen fóra

Příspěvekod T_m » stř lis 02, 2005 20:58:04

Velmi správně spudruhu. Máte za odměnu vycházku :mrgreen:
T_m
Site Admin

Příspěvekod karlos » stř lis 02, 2005 12:28:40

T_m píše:Kontrolní otázky soudruzi:

ač nésu súdruh, zkusim odpovědět:
1) ne
2) ne
trať 087 - trať s budoucností :-)
karlos
Člen fóra

Příspěvekod T_m » úte lis 01, 2005 19:40:57

Tak dneska jsem měl taky docela nehezký zážitek. Nastoupila banda takových těch zhulenců do trolejbusu + asi 5 čoklů, pan řidič na mě hodil takový zoufalý pohled a zároveň ho napadla spásná myšlenka. Zavolat na dispečink aby poslali revizory + policajty.
Kontrolní otázky soudruzi:
Díky zoufalé prosbě řidičově jsem s ním jel až na konečnou, kde pansvo demokraticky odkráčelo somrovat k hypermarketu, takže zám výsledek ...
T_m
Site Admin

Příspěvekod Happy bus » úte lis 01, 2005 16:44:09

Dobrý je taky baštit párek v rohlíku,a říct,že byl za poslední prachy
A co na to Jan Tleskač???
Happy bus
Inventář fóra

Příspěvekod Martin Janda » úte lis 01, 2005 14:23:22

Na žebrající mladistvé také fungují následující finty:

1) Mám tu akorát platební kartu.

2) Ném tudom, az Magyarol. Mozdonyfordulo szerda villamosvezetö menetrend tanulókjarat.
Na světě je mnoho katastrof. Nejhorší je srážka s blbcem.
Martin Janda
Člen fóra

Příspěvekod Pavel Reiser » pát říj 21, 2005 14:18:37

No abysme jen nerejpali - trochu nám přimrzlo, možná že zafungovali i empíci a okolo teska mi přijde bezbezdomovštěji :o)
Pavel Reiser
Expert

Hypermarket Houmeles

Příspěvekod T_m » pát říj 21, 2005 09:36:24

Kdyby mi někdo vykládal, že bezdomovci mají také své hypermarkety, tak bych mu nevěřil. Ale až do doby, než jsem jej spatřil v Prase na zastávce Pohořelec
Přílohy
houm.jpg
T_m
Site Admin

Příspěvekod T_m » stř říj 05, 2005 21:39:24

V Prase před hlavním nádražím stojím před stánkem, kde jsem si objednal "Bóbika". Ze stánku se line vůně koření, ale co to? Najednou mi vánek přinese pod nos neskutečný zahnívající ne zápach, ale smrad. Až se žaludek obrací, na Bóbika chuť se vytrácí ... A co to bylo? Tohle:
Přílohy
houm4.jpg
T_m
Site Admin

Příspěvekod T_m » stř říj 05, 2005 21:36:12

Pavel Reiser píše:??? Proč mi nejde hlasovat ?

Mám tam jen ty škály a čísla, jaký je aktuální stav hlasování, ale ne políčka (ty kroužky) pro hlasovná samotné.... :o((((

intel inside - debil outside :o)

Byla to chybička v nastavení :oops:
T_m
Site Admin

Příspěvekod Pavel Reiser » stř říj 05, 2005 12:52:16

??? Proč mi nejde hlasovat ?

Mám tam jen ty škály a čísla, jaký je aktuální stav hlasování, ale ne políčka (ty kroužky) pro hlasovná samotné.... :o((((

intel inside - debil outside :o)
Pavel Reiser
Expert

Příspěvekod Pavel Reiser » stř říj 05, 2005 12:50:11

Bezdomovci jsou bez pochyby problém a ostuda.

Ale protože jsou lidi, tak mají též svá práva. A protože není stanoven stupeň odpudivosti smaradlavosti a rozkladu, který by svého nositele diskvalifikoval z veřejného prostranství, tak se s nimi dá pořídit jen těžko. A oni to ví.

Rozdíl je režimu uzavřených prostor. Každý jistě s pobavením četl v přepravním řádu pasáž o možném vyloučení osob zbuzujících odpor... To je ale něco jinýho. Veřejné prostory mají režim velice svobodný.

Jedinou pomocí je permanentní pruda. U prostitutek pomáhá policejní buzerace : kontroly, předvádění. Lze to omezit i městskou vyhláškou (které jsou vzápětí rušeny Ústavním soudem ČR).

U bezdomovců je situace jiná. Tihle lidé už mají něco za sebou, tak je hned tak něco nevyvede z míry. Nějaká policení kontrola = vytržení z nudy všedního dne... Otázka je cesta kterou se dala Praha zákazem žebrání na vyhražených místech (oblastech). Jedině je můžete buzerovat za ty jejich smradlavý psy, že nemaj vodítko, náhubek, známku.
Ale stejně - dáte jim pokutu (tu jistojistě zaplatí). A co dál.

Zákaz pobytu může vyslovit jen trestní soud, pokud váš pobyt nějak významně souvisí se spáchaným trestným činem. Tohle se ale ukládá fakt výjimečně.

Takže nezbývá než ta pruda. Ať formou městské policie, permanentního uklízení zastávek (aby se zvedli a museli odkráčet...). Pak ještě charita a tuhá zima....

Na žebrání platí následující finty :
Pane nemáte korunu ? Škoda mám jen dvoj...

Pane ujel mi vlak, potřebuju půjčit - tak jo koupim vám jízdenku

Mám hlad, potřebuju peníze dva dny jsem nejdl - mám žvejku a nebo tady rohlík ...

Jednoho bezdomovce jsem vyděsil na vánočních trzích - chtěl prachy na jídlo, taxem mu koupil klobásu a čtyry chleby. Dokud to nedržel v ruce, tak mi nevěřil. A tak to má bejt - když chtěj na jídlo, tak jim ho někdy i koupim, ale když žebraj na jídlo nebo vlak a kupujou si za to chlast, tak to mě můžou nasrat :o)
Pavel Reiser
Expert

Příspěvekod Ivánek » stř říj 05, 2005 11:05:35

Ano a všechno tohle dělá imidž. Zrovna čoklové jsou úplná katastrofa, ale je fakt, že občas majitelé smrdí víc. Snad by právník poradil, jak legálně tyhle individua nějak anihilovat...

Jinak nedávno mě jakási dredovaná slečinka oslovila, esli bych jí dal nějakou korunu. Tak jsem jí nabídnul, že na zahradě potřebuju vyplejt záhonky a že si jí s sebou klidně vezmu a když to hezky zvládne, tak jí i něco přispěju. Když nechápavě čuměla, tak jsem se jí zeptal, kde asi tak prachy mam brát já, abych jí sponzoroval fláking... No, evidentně jsme se nepochopili...
Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znova...
Nemam rád lidi, co berou drogy. Například celníky....
Ein spur, ein dampf, ein kupplung!
Ivánek
Inventář fóra

Příspěvekod petrumr » úte říj 04, 2005 21:44:09

To V KM sou zase fetáci s těma čoklama horší jak bezdomovci :roll: postrch nádražáků.
ZÁKAZ PRÁCE V JEDNÉ OSOBĚ
petrumr
Člen fóra

Příspěvekod syverin » úte říj 04, 2005 21:13:11

Toho prvního mám pocit odněkud znám.... Nepolehával už před PRAŽSKÝM hlavním nádražím? Bohužel apatičtí bezdomovci a vyčpělé kněžky lásky jsou obecným problémem západních měst. S jedním jediným rozdílem. V ČR vyhledávají především prostory a prostředky veřejné dopravy. Bezdomovec v tramvaji na západě je nemyslitelná věc.
Pokud bych měl rozvést otázku v úvodu, tak i policisté jsou obyčejní lidé a smrdící individuum obvykle obejdou v uctivé vzdálenosti. Nedej Bože, aby se jej měli dotknout a odvést na služebnu.
Obrana? Na veřejných místech pravidelné pochůzky, plynové masky, striktní kontroly. V dopravních prostředcích opět striktní kontroly, neboť řidič má obrovské pravomoci (a může zkontrolovat lístky celé tramvaji, když třeba bude mít chuť....)
Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel
syverin
Moderátor

Bezdomovci na zastávkách

Příspěvekod T_m » úte říj 04, 2005 20:49:14

Návštěvníky Plzně čeká při cestě z železničního nádraží na zastávkách MHD veliké "překpapení" povalující se bezdomovci ... Máte také s nimi zkušenost od jinud?
Přílohy
houm1.jpg
houm2.jpg
houm3.jpg
T_m
Site Admin

Zpět na MHD