Praha

Diskuse o tramvajích, trolejbusech, městských autobusech a IDS

Moderátor: malý fotograf

Příspěvekod Damir » sob lis 19, 2005 19:19:29

Od prosince bude další balík změn v PIDu, po měsíci zaniká školní linka 457 z Chýně do Hostivic (resp. její spoj bude převeden na velice změněnou linku 347) a přibude nám do PID nový dopravce... Mrkněte na Ropid.
Damir
Člen fóra

Příspěvekod T_m » pát lis 18, 2005 20:01:44

Od pondělí 21.11.2005 do 4.12.2005 včetně bude pro firmu Oskar jezdit zvláštní tramvajová linka číslo 77 po trase Nám.bří.Synků - I.P.Pavlova - Karlovo nám. - Václavské nám. - Masarykovo nádr. - Bílá labuť - Vltavská - Straossmayerovo nám. - Malostranská - Újezd - Národní divadlo - Karlovo nám. - Albertov - Nám.bří.Synků. Bude jezdit v intervalu 60 minut, Vlak bude vypravován vozovnou Pankrác v sestavě 2xT3R.P, řidiče dodá vozovna Střešovice. Jízdné je zdarma.
T_m
Site Admin

Příspěvekod T_m » čtv lis 17, 2005 22:41:07

Na jednom zapadlém a prakticky už neexistujícím hřišti na západě Prahy můžete spatřit tyhle poklady
Přílohy
m1.jpg
Tramvajový vlečňák plecháč
m2.jpg
Výhybkářské stanoviště z doby patrně po 2.sv.válce
T_m
Site Admin

Příspěvekod Ivánek » pon lis 14, 2005 08:26:41

A počítam, že se do konce roku můžete těšit na novou tramvaj :-) Sice asi jen zkušebně a bez lidí, ale je to na spadnutí :-)
Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znova...
Nemam rád lidi, co berou drogy. Například celníky....
Ein spur, ein dampf, ein kupplung!
Ivánek
Inventář fóra

Re: KT8

Příspěvekod slimman » pát lis 11, 2005 16:21:12

Ivánek píše:Nízkopodlažní KT8, o které se v září hodně mluvilo
a psalo, nejezdí s lidmi - povedlo se totiž
přivřít hlavu nějakému dítěti mezi dveře a madlo,
přičemž u toho shodou okolností byl člověk s
úzkými kontakty na Drážní úřad, tak se teď řeší
problém bezpečnosti. Vůz snad občas jezdí jako
školní...

By mě zajímalo, co zas maj pražáci za extrabuřty, když ve štatlu to fachá.

Ve štatlu maj buřty (reko) s původní el.výzbrojí TV3, Praha má TV Progress + spoustu dalších "vychytávek". :wink: A to s tím dítětem mi přijde jako kachna, údajně to tam prý skříplo nějakého pána.
slimman
Začátečník

KT8

Příspěvekod Ivánek » pát lis 11, 2005 11:55:08

Nízkopodlažní KT8, o které se v září hodně mluvilo
a psalo, nejezdí s lidmi - povedlo se totiž
přivřít hlavu nějakému dítěti mezi dveře a madlo,
přičemž u toho shodou okolností byl člověk s
úzkými kontakty na Drážní úřad, tak se teď řeší
problém bezpečnosti. Vůz snad občas jezdí jako
školní...

By mě zajímalo, co zas maj pražáci za extrabuřty, když ve štatlu to fachá.
Ivánek
Inventář fóra

Re: Změny PID od 1.11.

Příspěvekod Damir » stř říj 26, 2005 18:38:29

syverin píše:
Damir píše:Tak nás od 1.11. čeká balíček změn v PIDu, namátkou vyberu oblast západně od Prahy: 306 bude posílena (v ranní špičce interval 10 minut), nově bude vybranými spoji jezdit přes Hostivice, Staré Litovice a v Jenči se podívá až na novou konečnou Jeneč, vysílací středisko (do Lidické na stávající konečnou pojedou jen některé spoje). 319 - úprava trasy na Terminál Jih - Jeneč, vysílací středisko (jestli se bude hýbat i s počtem spojů nevím). 357 zrušena. A vznikne asi první regionální školní linka 457 z Chýně do Hostivic, Starých Litovic...
Jsi skoro místní, tak se nebudu hádat, v Hostivicích jsem byl naposledy na jaře a to ještě jenom na nádraží. Ale s tou první školní linkou bych se držel zpátky. Co taková 488 v trase Mníšek pod Brdy, Rymáně žel. zast. (07:40) - Mníšek pod Brdy, Základní škola (07:47), zpět v časech 14:15 - 14:22. Jede pouze ve dnech školního vyučování :-), JŘ 2003/04.

Aha, tak nic... :? :)
Damir
Člen fóra

Re: Změny PID od 1.11.

Příspěvekod syverin » ned říj 23, 2005 20:01:40

Damir píše:Tak nás od 1.11. čeká balíček změn v PIDu, namátkou vyberu oblast západně od Prahy: 306 bude posílena (v ranní špičce interval 10 minut), nově bude vybranými spoji jezdit přes Hostivice, Staré Litovice a v Jenči se podívá až na novou konečnou Jeneč, vysílací středisko (do Lidické na stávající konečnou pojedou jen některé spoje). 319 - úprava trasy na Terminál Jih - Jeneč, vysílací středisko (jestli se bude hýbat i s počtem spojů nevím). 357 zrušena. A vznikne asi první regionální školní linka 457 z Chýně do Hostivic, Starých Litovic...
Jsi skoro místní, tak se nebudu hádat, v Hostivicích jsem byl naposledy na jaře a to ještě jenom na nádraží. Ale s tou první školní linkou bych se držel zpátky. Co taková 488 v trase Mníšek pod Brdy, Rymáně žel. zast. (07:40) - Mníšek pod Brdy, Základní škola (07:47), zpět v časech 14:15 - 14:22. Jede pouze ve dnech školního vyučování :-), JŘ 2003/04.
Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel
syverin
Moderátor

Změny PID od 1.11.

Příspěvekod Damir » ned říj 23, 2005 17:19:00

Tak nás od 1.11. čeká balíček změn v PIDu, namátkou vyberu oblast západně od Prahy: 306 bude posílena (v ranní špičce interval 10 minut), nově bude vybranými spoji jezdit přes Hostivice, Staré Litovice a v Jenči se podívá až na novou konečnou Jeneč, vysílací středisko (do Lidické na stávající konečnou pojedou jen některé spoje). 319 - úprava trasy na Terminál Jih - Jeneč, vysílací středisko (jestli se bude hýbat i s počtem spojů nevím). 357 zrušena. A vznikne asi první regionální školní linka 457 z Chýně do Hostivic, Starých Litovic...
Damir
Člen fóra

Mladíci zbili řidiče MHD, který je napomínal

Příspěvekod T_m » pát říj 21, 2005 16:30:17

http://zpravy.idnes.cz/praha.asp?r=prah ... _praha_ton
21. října 2005 10:11

Dva mladíci napadli večer řidiče autobusu pražské MHD. Nelíbilo se jim, že je šofér napomenul, když na zastávce několikrát bouchli do autobusu. Muže proto zbili a ujeli v autě. Řidič s rozbitou hlavou skončil v nemocnici.

Autobus linky 213 přijel na zastávku Chodovec v Praze 4 v půl osmé večer. Po nástupu cestujících se ale k vozu přihnali dva mladíci a několikrát do autobusu udeřili.

"Když je řidič napomenul, dvojice ho zbila a z místa odjela osobním vozem," sdělil iDNES policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Operátoři linky 158 přijali oznámení o napadení v 19:31. Do Türkovy ulice vyrazily policejní vozy. "Po příjezdu policisté zjistili, že řidič je po útoku zraněn. Proto přivolali záchranáře, kteří řidiče ošetřili a převezli ho do nemocnice," uvedl Hulan.

Dvaatřicetiletý řidič utrpěl tržnou ránu na hlavě a skončil na chirurgii nemocnice na Vinohradech. Ještě před odjezdem napadený řidič policistům vylíčil konflikt a oba mladíky jim podrobně popsal. Policisté začali po dvojici v autě okamžitě pátrat.

Dispečink Dopravního podniku vyslal na Chodovec náhradní autobus, do kterého si cestující přesedli. Hulan podotkl, že policisté zatím neví, zda mladíci na zastávku někoho autem přivezli, nebo naopak na někoho čekali.

ton, iDNES
T_m
Site Admin

Příspěvekod Damir » čtv říj 20, 2005 06:58:08

Ivánek píše:Ano, design nových tramvají je pomstou firmy Porsche celé kolejové dopravě.

Ještě, že u lokomotiv ta nakloněná popelnice bude hodně změněna - ten jejich kulatý tvar je naprosto nevhodný - jednak z hlediska pevnosti a jednak obtékání vzduchu.

Jo, ten design se mi taky moc nelíbí, už jsem to psal níž. Nicméně jenom s T3, T6 a KT8 v Praze věčně fungovat nemůžeme, nové tramvaje jsou zkrátka třeba...
Damir
Člen fóra

Příspěvekod Ivánek » pon říj 17, 2005 11:12:45

Ano, design nových tramvají je pomstou firmy Porsche celé kolejové dopravě.

Ještě, že u lokomotiv ta nakloněná popelnice bude hodně změněna - ten jejich kulatý tvar je naprosto nevhodný - jednak z hlediska pevnosti a jednak obtékání vzduchu.
Ivánek
Inventář fóra

Příspěvekod 9 Tr » stř říj 12, 2005 18:44:23

No vypadá to docela zajímavě, rozhodně lépe jak PC animace, ale pořá se nemohu ubránit pocitu, že design čelního skla přejat z plynových masek.
Segodnja, zavtra, Škoda
9 Tr
Člen fóra

Bydliště: Jihlava, všude, kde jsou trolejbusy (nejlépe 9 Tr),a v celém býv. východním bloku

Nový ředitel DP

Příspěvekod Damir » stř říj 12, 2005 17:44:33

Tak jsem si dneska přečet v denním stisku, že Tomáš Jílek (původně technickej ředitel) už byl jmenován generálním ředitelem DP Praha. Nevíte, kdo ho nahradil na jeho původním postu?
Damir
Člen fóra

Kde to je?

Příspěvekod T_m » úte říj 11, 2005 20:14:48

Dokáže někdo poznat kde to je a co to je?
Přílohy
hadanka.jpg
T_m
Site Admin

Příspěvekod Dandy » sob říj 08, 2005 15:56:25

Jo ono to není jen tak, koupit 40ks NP tramvají. Zdalipak si na radnici a ve vedení DP uvědomují že minimálně stejnou částku budou muset vrazit do infrastruktury? Jinak vážně nevím, jak by ty vozy spolehlivě jezdily.

On nedostatek peněz se v Praze objevuje už teď. Letos se prakticky nekupovaly žádné autobusy. Na trasu metra B se již modernizují ruské vozy a zabezpečovací zůstává původní. Nehledě na to, že nové useky trasy C + nové soupravy M1( druhá serie) jsou už pořízeny na dluh.

Každopádně to bude chtít zvážit jakékoli další financování a stavby. Určitě by v současné době měly být tramvaje na prvním místě.
M1 - Maracaibo
Dandy
Člen fóra

Příspěvekod syverin » pát říj 07, 2005 19:47:50

T_m píše:U nás (ČR) byly ještě v provozu tyčové sběrače velmi dlouho v Plzni, kde dokonce jezdily poměrně dlouho tramvaje vybaveny oběma sběrači. Pak také byly z počátku provozu tyčové sběrače v M.Lázních, Ústí a Jablonci.
Klasické kladky se donedávna používaly také v Lisabonu a v USA. Pöstlingbergbahn v Linci má trolejbusové sběrače, v Rize tuším také.
Jak já mohl na Plzeň zapomenout.... tam snad už byla smykadla (kvůli TI). A co Most, Liberec, Ostrava a Brno? Já myslel jen ty, kde kladky přežily do 50. let. V USA se tyče používají leckde dodnes, měli je i v Melbourne.
syverin
Moderátor

Příspěvekod syverin » pát říj 07, 2005 19:36:31

Ovšem Škoda musí počítat, že ta tramvaj bude muset jezdit i po takových kolejích, aneb žlábek oblouku na Karlově náměstí dnes v 18:10 :
Přílohy
100_0075a.jpg
syverin
Moderátor

Příspěvekod T_m » pát říj 07, 2005 19:33:31

syverin píše:Ohledně jiných měst, tak tyče se týkaly Opavy a Teplic, kde, mám pocit, z koleček na smykadla nepřešli. Ostatně před pár lety jsem viděl klasické kladky stále v provozu v Neapoli.

U nás (ČR) byly ještě v provozu tyčové sběrače velmi dlouho v Plzni, kde dokonce jezdily poměrně dlouho tramvaje vybaveny oběma sběrači. Pak také byly z počátku provozu tyčové sběrače v M.Lázních, Ústí a Jablonci.
Klasické klady se donedávna používaly také v Lisabonu a v USA. Pöstlingbergbahn v Linci má trolejbusové sběrače, v Rize tuším také.
T_m
Site Admin

Příspěvekod syverin » pát říj 07, 2005 19:19:44

T_m píše:
Anonymous píše:... nejvíc se mi líbily T1 a T2 s kladkou... teda spíš jedním tikadlem z trolejbusu...
Nee, tyto vozy sice byly vybaveny smykadlem, jako mají trolejbusy, ale trolejbusový sběrač je konstruován jinak. Smykadly byly postupně vybavovány tuším od 50. let všechny pražské tramvaje s tyčovými sběrači. Možná tomu taky bylo i v jiných městech, ale tím si nejsem jist.
Tak nějak. Smykadlo tramvaje bylo nižší, nemělo otočnou hlavici a postrádalo uhlík (bylo nutné troleje mazat). Jinak smykadla se dávala také kvůli menšímu rušení signálu rádia a od roku 53 i televize.
Ohledně jiných měst, tak tyče se týkaly Opavy a Teplic, kde, mám pocit, z koleček na smykadla nepřešli. Ostatně před pár lety jsem viděl klasické kladky stále v provozu v Neapoli.
syverin
Moderátor

Příspěvekod Damir » pát říj 07, 2005 18:46:46

T_m píše:Někde jsem četl, že se v Praze připravují takzavné čoklenky - předplatní síťové jízdenky pro psy. Nevíte o tom něco?

Když o tom mluvíš, tak si jenom vzpomínám, že to bylo cca před třemi týdny ve zprávách na Primě. Nakolik to bylo myšleno vážně a kdy a jestli to bude, ovšem netuším.
Damir
Člen fóra

Re: Nová tramvaj pro Prahu

Příspěvekod Damir » pát říj 07, 2005 18:40:18

T_m píše:
syverin píše:Škoda představila novinářům první kus ze série nových tramvají pro Prahu. Líbí se vám? Myslíte si, že dopadne lépe, než RT6?

Abych pravdu řekl, tak nevím. A to co vím, nesmím ani naznačovat, řečeno slovy přítele Jenkiho.
Obrázek
Řekněme, že výrobce má větší existenční perspektivu, jak výrobce RT6

No tak klasická Vektra, ta, co jezdila po Plzni, se mi líbí víc. Esli se osvědčí - těžko odhadovat. Ale osobně v to doufám, jenom z modernizací žít věčně nemůžeme...
Damir
Člen fóra

Příspěvekod T_m » pát říj 07, 2005 13:17:06

Někde jsem četl, že se v Praze připravují takzavné čoklenky - předplatní síťové jízdenky pro psy. Nevíte o tom něco?
T_m
Site Admin

Re: Nová tramvaj pro Prahu

Příspěvekod T_m » pát říj 07, 2005 10:58:41

syverin píše:Škoda představila novinářům první kus ze série nových tramvají pro Prahu. Líbí se vám? Myslíte si, že dopadne lépe, než RT6?

Abych pravdu řekl, tak nevím. A to co vím, nesmím ani naznačovat, řečeno slovy přítele Jenkiho.
Obrázek
Řekněme, že výrobce má větší existenční perspektivu, jak výrobce RT6
T_m
Site Admin

Nová tramvaj pro Prahu

Příspěvekod syverin » pát říj 07, 2005 10:11:00

Škoda představila novinářům první kus ze série nových tramvají pro Prahu. Líbí se vám? Myslíte si, že dopadne lépe, než RT6?
Článek: http://www.blesk.cz/Clanek55405.htm
syverin
Moderátor

Příspěvekod T_m » stř říj 05, 2005 19:57:26

Anonymous píše:... nejvíc se mi líbily T1 a T2 s kladkou... teda spíš jedním tikadlem z trolejbusu...

Nee, tyto vozy sice byly vybaveny smykadlem, jako mají trolejbusy, ale trolejbusový sběrač je konstruován jinak. Smykadly byly postupně vybavovány tuším od 50. let všechny pražské tramvaje s tyčovými sběrači. Možná tomu taky bylo i v jiných městech, ale tím si nejsem jist.
T_m
Site Admin

Příspěvekod Tombus » stř říj 05, 2005 13:59:34

Ty cestuješ časem?
Tombus
Člen fóra

Příspěvekod Návštěvník » stř říj 05, 2005 11:20:23

Takže v konvoji nebylo ani jedno z tipovaných vozidel :-)

Ale vypadalo to hezky, nejvíc se mi líbily T1 a T2 s kladkou... teda spíš jedním tikadlem z trolejbusu...
Návštěvník

Příspěvekod Solaris » stř zář 28, 2005 11:09:35

Hm :D Řekl bych, že prvním vozidlem v tom konvoji bude Citybus :lol:
Tak, a co mi na to teď kdo řekne? :)
Solaris
Člen fóra

Příspěvekod T_m » stř zář 28, 2005 10:54:27

Solaris píše:Tedy, ta RT6N2 vypadá dobře, doufám že ji co nejdřív potkám, pokud možno s foťákem :-)

Já si myslím, že budeš mít asi šanci ji spatřit v průvodu za 10 let ke 140 letům MHD v Prase, kdy bude vlečena nějakou slušivou pracovní tramvajía bude uzavírat konvoj s nápisem Vozidla technických omylů
T_m
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na MHD