Dilema - NP busy - jaký byste chtěli do svého města?

Diskuse o tramvajích, trolejbusech, městských autobusech a IDS

Moderátor: malý fotograf

Re: Dilema - NP busy - jaký byste chtěli do svého města?

Příspěvekod marmar » pát črc 14, 2006 14:09:12

Tento bus je upravený Fiat. Podvozek má stejný. Má jen jinou kapotu.
marmar píše:Chcete - li pokecat o tomto autobusu pište na MHD - Náchod
Všude dobře, ve vozovně nejlépe.
http://www.doprava.yc.cz Nové stránky o dopravě , především o té pardubické.
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod phpttjournal » ned črc 02, 2006 13:46:19

Ví někdo jaký je rozdíl kromě ceny mezi Solarisy,Tedomy a CityBusy?
Citybusy jsou nevzdušné tedom je bytečně dlouhý a hlučný, ale co Solarisy?Citybus a Citelis je jedno a to stejné to nemá cenu rozebírat ... Kromě změnu designu masky vpředu a zadku je to to stejné co je Citybus.
phpttjournal
Člen fóra

Příspěvekod marmar » sob črc 01, 2006 19:57:44

Chcete - li pokecat o tomto autobusu pište na MHD - Náchod
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod marmar » sob črc 01, 2006 19:54:58

To na 100%
phpttjournal píše:
marmar píše:V Náchodě jezdí nový autobus ( nestihl jsem ho vyfotit , ale jedna fotka je tady:
Hmm tak to je síla ... Ale asi furt lepší,jak Citybus.
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod phpttjournal » sob črc 01, 2006 18:18:26

marmar píše:V Náchodě jezdí nový autobus ( nestihl jsem ho vyfotit , ale jedna fotka je tady:
Hmm tak to je síla ... Ale asi furt lepší,jak Citybus.
phpttjournal
Člen fóra

Příspěvekod marmar » pát čer 30, 2006 18:52:06

V Náchodě jezdí nový autobus ( nestihl jsem ho vyfotit , ale jedna fotka je tady:
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod Ivánek » pon říj 17, 2005 10:47:39

Felix hih...

Ano, porovnání dynamiky jízdy je taky jedno z kritérií.

Jinak další postřeh - sledujete, kam si sedají postižení lidé, kteří tvoří hlavní argument zastánců NP vozidel? :-) A jak jsou postižení? Pro mnohé z nich je jednodušší stát, než se soukat na těsné sedačky s mizernym přístupem...
Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znova...
Nemam rád lidi, co berou drogy. Například celníky....
Ein spur, ein dampf, ein kupplung!
Ivánek
Inventář fóra

Příspěvekod Felix » pon říj 17, 2005 09:00:41

Tak a už jsme v tom zase. "zbavte nás těch hnusnejch citybusů, solaris je nejlepší!" děkuju pěkně za takovej názor!

petrumr: ano, však jsem v nějaké diskusi psal, že ZF nejsou nic moc, potvrdil mi to i řidič v Kromclu, že by raši fojtíka. Když jsem jel já, tak to tak srašné nebylo, jak píšeš, na 50ti metrech určitě ne. Jenže ZF je i jiných budech, bohužel. Například na zde propagovaném Soláči.

Ivánek: u MANu jsem napsal 10%.
Co se týče pohonného ústrojí, mám raději Iveco+Voith3stupeň, protože to jezdí pěkně dynamicky a rychle, i když spotřeba je větší. MAN+ZF, což je na Budějckých "polských vynálezech", je zase zdlake nejhorší. Neřadí to úplně OK a je to pomalý a líný.
Linka 11 ČB (jezdí ke mě domů) vypadá ve špičce takto: citybus (renaulťácký motory, zpoždění 0-2min), solaris (maňák, zpoždění 3-7min), karosa automat(zpož asi3min), karosa klacek (zpož asi 4-5min), i to ltze použít jako hrubé srovnání pro vhodnost městského autobusu do města.
Samozřejmě, že poláci jsou poněku přístupnější, než IRishnus-koncern, a zamontují i iveca s fojtíky, al pořád mi má na kastli co vadit na to, aby pak byl solaris výrazně lepší než francouzský kolega.

Vím o nejméně 8sedačkách v soláru, který jsou stejně "pohodlné" (překládejte si, jako těsné) jako v všechny ciťácích, úplně stejně. A trojka sedaček v zadu za dveřmi, to je výsměch. Z těch tří jde sedět tak na jedný, pokud jste dospělý člověk. V ciťáku může čkověk nohy brutálně skrčit (například ciťák kloub úplně zadní řada na motoru), ale tady na těch poláckejch by mi je museli řezat.

Rozhodně nemám žádnej mindrák z toho, že po praze jezdim francouzským vynálezem. Sice nic moc (a nejhorší je, že od toho nemám co očekávat do budoucna, kromě dalších fejsliftů!! :-))) ), ale aspoň to dojede včas a je to přijatelný (i když nijak skvělý) bus. Polský vynález je sice taktéž přijatelný, ale občas mi na něm spoustu věcí přijde vtipných (různé vrzání, křupání, choustání, pípání, nespolehlivosti-poruchy (alespoň v ČB!), u ciťáku akorát mlátí střešní plastové obložení -ale to mlácení se nijak nezhoršuje, takže už jsem si zvyknul a jezdí dobře a relativně spolehlivě - v ČB tedy ano), polák mě však většinou doveze pozdě. Tak co, co byste si vybrali??

Citaro, Volvo? -Klidně. Ciťákolis-už jsem si zvyk, díky aspoň za to. Solaris? -No, pojedu s tím, co se dá dělat, ale rád nebudu.
Felix

Příspěvekod Pikohk » ned říj 02, 2005 14:32:23

Solaris píše:47 ciťáků? A co máme říkat my, chudáci pražáci. :(

Jo a bejvaly doby, kdy jsme jich měli v Hradci víc než v Praze... :wink:
Pikohk
Začátečník

Příspěvekod petrumr » pát zář 30, 2005 17:20:06

V tym dánsku sem viděl kloubaky v dálkovým provedení-před vlakovým-klima,vysoký sedačky.Ty Volva nemají nic společného co jezdí u nás :cry:
ZÁKAZ PRÁCE V JEDNÉ OSOBĚ
petrumr
Člen fóra

Příspěvekod Solaris » pát zář 30, 2005 12:06:06

47 ciťáků? A co máme říkat my, chudáci pražáci. :(
Tak, a co mi na to teď kdo řekne? :)
Solaris
Člen fóra

Příspěvekod Pikohk » pát zář 30, 2005 11:47:04

No tuž tak přihodim něco. Nedávno jsem navštívil Kodaň a ucvátily mě tamní autobusy...volva, ale typ nevím...
To by se nám v Hradci vyjímalo :wink: Ovšem realita je jiná. V Hradci jezdí 47 citybusů a co nevidět přibudou ty zázraky :cry: co si říkaj citelis-tři sóla už k nám z Mejta dorazily v úterý, další dvě měly dorazit dnes a tři kloubáky koncem října.
Pikohk
Začátečník

Příspěvekod petrumr » čtv zář 29, 2005 17:02:42

BART:díval jsem se na ty SU a ta 18 v modré barvě je z výroby už nachystaná pro reklamu?Ta litovel je ok :wink:
petrumr
Člen fóra

Příspěvekod Pavel Reiser » čtv zář 29, 2005 14:44:38

A nebo radši - takováto vozítka :o)
Přílohy
1010118.jpg
Pavel Reiser
Expert

Příspěvekod Pavel Reiser » čtv zář 29, 2005 14:42:01

Jsem se vrátil z Turecka a tak mají dost značnou část MHD a obecně VHD na starosti takováto vozítka :o)
Přílohy
1010176.jpg
Pavel Reiser
Expert

Příspěvekod Solaris » čtv zář 29, 2005 07:51:46

Taktéž bych volil Solaris.. exteriér i interiér úúžasnej design, hodně místa na nohy, motor s celkem dobrým zvukem :D :D a hlavně je to jeden z mála autobusů, kde co se týče designu aspoň trochu pracovali na zadním čelu. :)
Solaris
Člen fóra

Citaro...

Příspěvekod Damir » čtv zář 29, 2005 07:47:10

Z NP busů mám nejradši asi Citara, svezl jsem se s tím v Písku a Teplicích a byl jsem spokojen - dle mýho názoru pěknej design a dobře se v tom jede. V Teplicích jsem se bavil i s jedním z řidičů a ten tvrdil, že v DPT je s těmito vozy docela spokojenost. Takže jsem pro Citaro.
Damir
Člen fóra

Solaris Urbino

Příspěvekod Bart » stř zář 28, 2005 22:11:27

Kvalitní vozidla jsou od výrobce Solarisu, tj. Solaris Urbino 12, 15, 18. Mám dobré zkušenosti s vozidly provozovanými v Olomouci (Dopravní podnik města Olomouce).

Fotky olomouckých SU12 a SU18 a také ostavských SU15, které byly na předváděčce v Olomouci, jsou na stránce www.mhdnahane.net.

Takže doporučuju kupovat autobusy Solaris Urbino.
Bart
Začátečník

Příspěvekod T_m » stř zář 28, 2005 20:35:49

malý fotograf píše:Když se tu a tam rozebírá kde je to focený tak tipuju, že tohle je v Praze na letnej po výjezdu z tunelu :?:

skoro jsi se trefil, ale na mostě před tunelem. Mmch jsi stál vedle mne :D
T_m
Site Admin

Příspěvekod malý fotograf » stř zář 28, 2005 20:28:34

Když se tu a tam rozebírá kde je to focený tak tipuju, že tohle je v Praze na letnej po výjezdu z tunelu :?:
Každý z nás je svým způsobem "šotouš". Záleží jen na oboru!
malý fotograf
Moderátor

Ayats

Příspěvekod T_m » stř zář 28, 2005 20:19:55

Snad už se povede vložit
Přílohy
Ayats.jpg
T_m
Site Admin

Ayats

Příspěvekod T_m » stř zář 28, 2005 19:26:46

Ke kvalitě Ayatsu se můžu vyjádřit maximálně jako cestující a musím říct, že se jedná o autobus, který ze současné produkce hodnotím jako jedno z nejlepších, co naše silnice brázdí. Mluvil jsem i s několika řidiči (ale jejich názor zase nemůžeme brát jako 100% objektivní) a i ti Ayatsy hodnotí poměrně dobře. Dokonce jednoho jsem zpovídal při nečekaném kolapsu vozu a jeho názor, že to není nejhorší, že člověk i stroj se mohou podělat taky, mi docela potěšil.
T_m
Site Admin

Příspěvekod 8Tr9 » stř zář 28, 2005 18:34:55

Jak vypadá Ayats Atlantis?
Máte nějaké fotky, plánky, a bokorysy trolejbusů v NDR? Ano? Tak mi je pošlete na mail.
8Tr9
Člen fóra

Příspěvekod Sergei-LBC » stř zář 28, 2005 18:01:32

Mě taky (i když s jinými Atlantisy než od SA zkušenosti nemám)
Sergei-LBC
Člen fóra

Příspěvekod Solaris » stř zář 28, 2005 17:58:46

Z pohledu cestujícího se mi Ayats Atlantis jeví jako velice dobrý autobus......
Solaris
Člen fóra

Příspěvekod syverin » stř zář 28, 2005 17:35:00

Happy bus píše:
syverin píše:Takovej názor má spousta lidí. Ale nikdy to nevyjde, což je škoda, protože jak byl Slintyhnus ošlivej, tak Citelisí čelo tomu nasadilo korunu. A žere to moc nafty, nedá se to skoro spravit a podobně. Kytara nebo Hrbíno se můžou zdát lepší, ale taky maj svý mouchy. A zapomněli jsme na Ikaruš 412, první a dost dobře jediný původní NP autobus v bývalém východním bloku

Jo.Fakt inteligentní vodpověď,jen co je pravda.

Sergei:Ta hranatost sice neni nic moc.Exterier má lepší Solaris,ale Interier je bezkonkurenční.Neni nějaký NP Ayats?
Vážený pane, buďte si jistý, že pokud se mi chce, tak umím plodit i inteligentní odpovědi. Jsem-li unavený a mozek nepracuje tak, jak by měl, nestojí odpovědi za nic. Přesto jsem stále toho názoru, že Angóra (vida, znám i lepší jméno pro ten autobus) mi za lepší a o něco smysluplnější odpověď nestojí. Stále je to pro mne zastaralý autobus, se kterým se pravidelně vozím (protože musím), a který má pro dopravce spoustu nevýhod. Počínaje drahým provozem a praktickou neopravitelností (jeden známý autobusák tvrdí, že nejlevnější náhradní díl stojí 7mil. Kč :) ), konče málem prostoru pro nohy.
Stačí to takto?
P.S. AyatsNP? Co jsem slyšel o kvalitě těchto autobusů, buďte rád, že s nimi jezdí jenom StudentAgency.
Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel
syverin
Moderátor

Příspěvekod Sergei-LBC » stř zář 28, 2005 11:04:19

NP Ayats, pokud vím, není. Alespoň ho tedy nemají na stránkách.
Sergei-LBC
Člen fóra

Příspěvekod Happy bus » stř zář 28, 2005 09:34:56

syverin píše:Takovej názor má spousta lidí. Ale nikdy to nevyjde, což je škoda, protože jak byl Slintyhnus ošlivej, tak Citelisí čelo tomu nasadilo korunu. A žere to moc nafty, nedá se to skoro spravit a podobně. Kytara nebo Hrbíno se můžou zdát lepší, ale taky maj svý mouchy. A zapomněli jsme na Ikaruš 412, první a dost dobře jediný původní NP autobus v bývalém východním bloku

Jo.Fakt inteligentní vodpověď,jen co je pravda.

Sergei:Ta hranatost sice neni nic moc.Exterier má lepší Solaris,ale Interier je bezkonkurenční.Neni nějaký NP Ayats?
A co na to Jan Tleskač???
Happy bus
Inventář fóra

Příspěvekod petrumr » úte zář 27, 2005 18:46:18

Pro Felixe-volva 7000 mají ZF-když řadí 1-2-1-2 tak potkáni50 metrů daleko dostávají infarkt.ZF vůbec není vhodná do města-nekomfortní rozjezdy.Volvo7700 má osvědčenou Voith,která má komfortní rozjezd,měnič při 1 má prokluz. a to je asi vše co je dobrýho-motor má normální řadový čerpadlo,tak o čistotě emisí toho moc nelze říct. :roll:a dodatek-v PV nemají V7000 a ktemu citaru-turecký mají motor ležák-vzadu je schod,ale český má stoják a schod tam není.Nový Solarisy mají motor Daf.Volva jsou v čr 5 a 6 přijde do KM v říjnu.Volvo B10L mají v PV.
petrumr
Člen fóra

Příspěvekod Ivánek » úte zář 27, 2005 05:46:22

Felix píše:aha, takže další diskuze, kde pisálci neumí nic lepšího, než házet hromady hnoje po irisbusu. Jednak je to nespravedlivé a jednak zbytečné, protože "frankarosy" vopravdu žádný zázraky nejsou.
Vaše úroveň diskutovat a hodnotit je mizivá, čekal jsem od příznivců a šotoušů zastřešených spvd víc.

http://mrfelix.wz.cz/doprava/NPvozidla.html

Tak jsem koukal na ten odkaz - Hezké hodnocení, dočetl jsem se zajímavé postřehy z jiného úhlo než zkresleného mym pohledem. Zajímalo by mě ale, jak hodnotíte autobus, kterým jste ještě nikdy nejel a o kterém nejsou téměř žádné informace na netu. MAN, který udáváte, že znáte ze 30%, má u zadních dveří 4 schůdky, částečně poskládané jakoby do vějíře - dokonalé řešení nízkopodlažního vozidla. Irisbus má dobrý marketing, slušnou základnu náhradních dílů, ale s tou spotřebou je to opravdu dost mizerné :-( Nechci házet špínu, ale pokud se podívam na provozní náklady, tak je to docela strašné. Pokud spotřeba autobusu = zhruba spotřebě motoráku 843, tak je asi něco špatně...
Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znova...
Nemam rád lidi, co berou drogy. Například celníky....
Ein spur, ein dampf, ein kupplung!
Ivánek
Inventář fóra

Další

Zpět na MHD