Banská Bystrica

Diskuse o tramvajích, trolejbusech, městských autobusech a IDS

Moderátor: malý fotograf

Myslíte, že trolejbusy v Banské Bystrici zruší?

Ano
6
38%
Ne
1
6%
Bude to vážné, ale dopadne to jako v Mariánských Lázních
9
56%

Celkem hlasů : 16

Re: Banská Bystrica

Příspěvekod T_m » ned led 14, 2007 23:02:37

Neuveritelné! :wink:
T_m
Site Admin

Re: Banská Bystrica

Příspěvekod Dispecer » ned led 14, 2007 22:54:47

Naposledy upravil Dispecer dne úte led 16, 2007 00:33:50, celkově upraveno 1
Dispecer
Člen fóra

Re: Trolejbusy v Banskej Bystrici

Příspěvekod Dispecer » čtv pro 07, 2006 23:54:04

T_m píše:
Dispecer píše:Dúfam, že trolejbusy opäť raz uvidia svoje trate!!! :wink:
Hmm ... v polovině ledna to vypadalo pozitivně a dodnes se tam nepohlo ani kolo. A to jsou volby! Popravdě už přestávám věřit :byrokrat:

Keďže na primátorskú stoličku v Banskej Bystrici zasadol Ivan Saktor, ex. predseda Konfederácie odborových zväzov v rokoch 1996 - 2006, tak dúfam, že čoskoro tolejbusy vyjdú do ulíc... :wink:
Dispecer
Člen fóra

Re: Trolejbusy v Banskej Bystrici

Příspěvekod T_m » čtv pro 07, 2006 23:45:59

Dispecer píše:
T_m píše:Tak poslední zprávy z Banské Bystrice vypadají po delší době poměrně pozitivně :-)
Banskobystrická dopravná spoločnosť a.s. by měla obdržet licenci na provoz trolejbusů a v dohledné době by se měly snad trolejbusy opět vrátit do ulic :jazyk:

Dúfam, že trolejbusy opäť raz uvidia svoje trate!!! :wink:
Hmm ... v polovině ledna to vypadalo pozitivně a dodnes se tam nepohlo ani kolo. A to jsou volby! Popravdě už přestávám věřit :byrokrat:
T_m
Site Admin

Trolejbusy v Banskej Bystrici

Příspěvekod Dispecer » čtv pro 07, 2006 18:37:38

T_m píše:Tak poslední zprávy z Banské Bystrice vypadají po delší době poměrně pozitivně :-)
Banskobystrická dopravná spoločnosť a.s. by měla obdržet licenci na provoz trolejbusů a v dohledné době by se měly snad trolejbusy opět vrátit do ulic :jazyk:

Dúfam, že trolejbusy opäť raz uvidia svoje trate!!! :wink:
Dispecer
Člen fóra

Košice - Karosa B 732.1666 (B 832) #6262 zabíjala!

Příspěvekod Dispecer » čtv pro 07, 2006 18:35:29

Viem, že tu to veľmi nepatrí, ale všeobecne o MHD v SR, alebo fórum o Košickej MHD som nenašiel:

TRAGÉDIA ! Pod kolesami #6262 vyhasol ľudský život ! :: kosice.cnds.cz
6262 zabíjal :: mestskadoprava.net
Tragická udalosť na Exnárovej :: ke.imhd.sk

:cry: :cry: :cry: ÚPRIMNÚ SÚSTRASŤ RODINE, PRIATEĽOM, ČI KOLEGOM ZOSNULÉHO. :cry: :cry: :cry:
Dispecer
Člen fóra

Příspěvekod martin_100 » úte led 17, 2006 21:06:30

Ty smajlíky bych šetřil...po funusu se budou ještě hodit. :dabel: :dabel: :dabel: :dabel: :dabel: :dabel: :dabel: :dabel: :dabel: :dabel: :dabel: :dabel:
TUPÁ VAČKA team-tuning racing a piving grupa
I love IGK http://tupavacka.wz.cz
http://www.liaz.cz/forum/
martin_100
Člen fóra

Příspěvekod T_m » úte led 17, 2006 20:32:07

Tak poslední zprávy z Banské Bystrice vypadají po delší době poměrně pozitivně :-)
T_m
Site Admin

ad Banská Bystrica

Příspěvekod Návštěvník » pát led 13, 2006 15:03:00

Včera (12.01.2006) jsem se byl ráno "na hodinku" podívat v Banské Bystrici: několik minulých roků jsem tam vždy jen projížděl či poměrně "ostře" přestupoval, a tak jsem si chtěl aspoň trochu "obnovit seznání". Aktuální stav z pohledu "náhodného návštěvníka" v pracovní den mezi cca 07:30 h. a 08:40 h. vypadá následovně:
- všude je množství neodklizeného sněhu, pro pěší terén špatně schůdný a špatně se i přecházejí ulice, protože podél chodníků jsou sněhové bariéry a pokud vozidlo na křižovatce zastaví "přes přechod", jen velmi obtížně jej lze obejít;
- MHD je pro "cizince" velmi nepřehledná a působí na první pohled chaoticky: pokud zastávka není vybavena přístřeškem, mnohdy ani nelze zjistit, kde zastávka je, protože chybějí označníky; orientační plány ani schémata MHD neexistují;
- jízdní řády na zastávkách, kde jsou přístřešky, jsou "plnopočetné", vylepeny na sklech přístřešků, ale velmi nepřehledné, protože ačkoli mají zdánlivě vzhled "klasického" j.ř. MHD (= "zastávkový tabulkový") jsou všechny časy odjezdů spojů pro všechny dny v týdnu řazeny chronologicky za sebou a označeny omezujícími značkami (= není zvláštní tabulka pro pracovní dny a zvláštní tabulka /tabulky/ pro jiné než pracovní dny);
- číslování linek na jízdních řádech je zřejmě od 101 výše, na vozidlech zařazených do MHD jsou tabulky s čísly "původních" linek (= o 100 nižší čísla), doplněné o "slovní popis" trasy, vše černě na žlutém podkladu, tedy je zřejmé, že jde o vozidlo provádějící MHD;
- nastupuje se stále pouze předními dveřmi (nevšiml jsem si, že by někde někdo nastupoval jinudy), ale mnoho vozidel ani jiné dveře nemá (= "dálkové" autobusy);
- podle toho, co jsem cestou pěšky od nádraží okolo centra na zastávku "BB město" viděl, se domnívám, že zejména pro cesty v okolí centra není MHD ani při nižším jízdném příliš využívána (autobusy nebyly příliš plné);
- trasování MHD v tak velké vzdálenosti od "formálního centra" (= Náměstí Š.Moyzesa a Náměstí SNP) a nutnost je dlouze objíždět při cestě na opačnou stranu města považuji za velkou hloupost zejména ve vztahu k tomu, že na Náměstí SNP, kde je sice "pěší zóna", osobní automobily "rejdí" neustále, ale nejbližší zastávky MHD jsou odtud vzdáleny cca 5 a více minut pěší chůze.
MHD jsem nepoužil a trolejbusovou síť jsem "nekontroloval", protože by to vyžadovalo mnohem více času (s návaznými aktivitami nejspíše celý den). Už dávno si ovšem myslím, že je velice žádoucí investovat i do železnice, aby jí bylo možno lépe využít ve prospěch stávajících i potenciálních uživatelů veřejné dopravy - bohužel se pro to ani v rámci elektrizace trati Zvolen - Banská Bystrica opět nic neudělalo. Není mi jasné, proč jsou lidé používající vlaky nuceni zbytečně cestovat na nádraží či městskou zastávku MHD i v případech, kdy by vhodně umístěný nový nebo lépe zpřístupněný stávající "železniční tarifní bod" cestujícím zkrátil celkovou cestovní dobu a omezil nutnost zatěžovat MHD i tam, kde oni sami nechtějí. MHD by naopak měla plošně lépe a rychleji obsluhovat ty oblasti, které jsou od železnice více vzdáleny (např. právě historické centrum města). Názory Tomáše Mykla v jeho článku s názvem "Banská Bystrica – žhavé téma, až mrazí" jsou proto správné a měly by být brány v potaz při snahách o "usměrnění" dalšího vývoje situace v Banské Bystrici, nemá-li toto město skončit v očích mimobystrických jako pouhá "mizerná provinční díra" = něco jako Sanok v Haškovu "Švejkovi" (byť na bordely jsem při své krátké ranní pochůzce po části Banské Bystrice přímo nenarazil ...).
Čtvrteční silně "inverzní" počasí a "smogová situace" na mé náladě ani na "vstřícnosti vůči nepořádkům" rozhodně také nepřispěla, a tak mi nezbývá, než konstatovat, že přes všechny modré vlajky s hvězdičkami má Banská Bystrica do "skutečné Evropy" ještě docela dost daleko, a pokud se přístup jejích obyvatel a jejich představitelů nezmění, bude se této "Evropě" spíše vzdalovat ...
Honza
Návštěvník

Příspěvekod 8Tr9 » čtv led 05, 2006 21:07:33

as Zachy: Některý trolejbusy v Jihlavě jsou v dost dezolátním stavu. Já jsem jel 33 a ta byla už zralá nejmíň na výměnu vozové skříně za novou. Uvnitř je to prorezlý skrz na skrz.
Máte nějaké fotky, plánky, a bokorysy trolejbusů v NDR? Ano? Tak mi je pošlete na mail.
8Tr9
Člen fóra

Ad

Příspěvekod Zachy » stř led 04, 2006 14:18:20

Ad 8Tr9: Proč by měly být trolejbusy v Jihlavě ve špatném stavu???
Zachy

Příspěvekod Domažličák » ned led 01, 2006 22:42:03

Petice na záchranu trolejbusů v Banské Bystrici je tady http://www.dopravni.net/view.php?cisloclanku=2006010102
Domažličák
Začátečník

Příspěvekod T_m » stř pro 28, 2005 17:01:47

Tak je vidět, že optimisti to s trolejbusy v Banské Bystrici neodhadli. Je to tam tak nějak v :byrokrat:
T_m
Site Admin

Příspěvekod T_m » pát pro 16, 2005 22:41:30

Je sice fakt, že ty fotky nevypadají zrovna nejpřitažlivěji, ale také je dobré se podívat na datum pořízení. Mnohé jsou 3 a více let staré, od té doby se leccos mohlo změnit. V provozu tam jsou dokonce i vozy s laminátovými sběrači. Kdybys tak viděl s čím a po čem se jezdí v Mariánkách ...
T_m
Site Admin

Příspěvekod 8Tr9 » pát pro 16, 2005 21:43:58

Nikoli, u trolejbusů se ještě používají vyklápěcí botky http://353.hamradio.cz/banska-bystrica.htm Například tenhle trolejbus je v dost špatném stavu http://imhd.sk/bb/index.php?w=372f28332 ... f1f0f5f134
http://imhd.sk/bb/index.php?w=372f28332 ... f3f1f5f134

http://imhd.sk/bb/index.php?w=372f28332 ... f8f0f5f134

V Jihlavě jsou taky trolejbusy ve špatnym stavu a taky je nechtěj rušit.
Jak je to s trolejovým vedením, nevím.
Máte nějaké fotky, plánky, a bokorysy trolejbusů v NDR? Ano? Tak mi je pošlete na mail.
8Tr9
Člen fóra

Příspěvekod T_m » stř pro 14, 2005 21:37:01

Tak to je tedy krásný vánoční dárek Bystričanom :8tr: :ee:
Co s tím? Rozhodně nepropadat beznaději. Když jsme začínali v Mariánkách, taky byla situace beznadějná, možná ještě více tragická, jak v BB. Trolejbusům se dávalo pár týdnů života, což potvrzoval i provozovatel. Podařilo se nám z kauzy trolejbusů udělat problém číslo jedna. Trolejbusy zajímaly lidi víc, jak městská nemocnice, Kaufland, chodníky. My máme trolejbusy, jsme víc, jak okolní srovnatelné díry, které nemají tak dokonalou MHD (pokud ji mají vůbec). Křičeli prakticky všichni lázeňští hosté, většina obyvatel a nakonec i měští politici. Byl to natolik významný křik, že jej pochopil i provozovatel, který až do té doby totálně vysával město čím dál tím většími požadavky a čím dál tím horšími službami.
Řekl bych, že situace v BB je celkem srovnatelná. Sice je méně času, ale trolejová síť je v nepoměrně lepším stavu, myslím, že i vozidla. Město je sice větší, takže bude potřeba přesvědčit více lidí, ale za to ekonomika velkého provozu může být vždy výrazně lepší, jak provozu malého.
T_m
Site Admin

Příspěvekod Suka » stř pro 14, 2005 04:20:32

Suka

BB ešte raz

Příspěvekod Suka » stř pro 14, 2005 04:07:47

Suka

Banská Bystrica

Příspěvekod Suka » stř pro 14, 2005 03:59:45

Uznesenie Mestského zastupiteľstva Mesta Banská Bystrica o prevádzkovateľovi MHD pre rok 2006

V utorok 13.12.2005 sa uskutočnilo mimoriadne rokovanie Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici, ktorého jedným z bodov programu bol aj výber prevádzkovateľa MHD v Banskej Bystrici pre rok 2006. Poslanci MsZ uznesením odporučili primátorovi Mesta uzavrieť zmluvu o výkonoch vo verejnom záujme pri zabezpečovaní MHD so Slovenskou autobusovou dopravou (SAD), a. s., Zvolen. Hlasovania sa zúčastnilo 24 poslancov. Za bolo 18 poslancov, proti traja a zdržali sa traja. Toto uznesenie má len odporúčací charakter, ale v prípade, že primátor bude konať v jeho zmysle, tak to bude s najväčšou pravdepodobnosťou znamenať koniec prevádzkovania trolebusovej dopravy v meste pod Urpínom, nakoľko nový prevádzkovateľ MHD v Banskej Bystrici s ich ďalšou prevádzkou neráta.

http://www.imhd.sk/bb/index.php?w=213621323033ef393621323033ef1f&id=3006
Suka

Příspěvekod malý fotograf » úte pro 13, 2005 20:16:58

No já nevim myslím, že to teď dostane jiný SAD nebo nějak tak...
Každý z nás je svým způsobem "šotouš". Záleží jen na oboru!
malý fotograf
Moderátor

Re: Bánská Bystrica

Příspěvekod T_m » úte pro 13, 2005 20:06:46

malý fotograf píše:Sorry za trošku offtopic, ale doslechl jsem se, že v Bánské Bystrici předají provoz tamějšímu SAD. To s velko pravděpodobností znamená zánik tohhle strojstva.

No já nevím, ale pokud moje informace jsou dobré, tak provoz trolejbusů SAD Banská Bystrica patřil od začátku existence.
T_m
Site Admin

Bánská Bystrica

Příspěvekod malý fotograf » úte pro 13, 2005 20:03:46

Sorry za trošku offtopic, ale doslechl jsem se, že v Banské Bystrici předají provoz tamějšímu SAD. To s velkou pravděpodobností znamená zánik tohhle strojstva.
Přílohy
bb.JPG
podívejte obklopujou ho jako smečka vlků (tím nemám na mysli řidiče, kterého jsem si všiml až po přehrání do počítače)
Každý z nás je svým způsobem "šotouš". Záleží jen na oboru!
malý fotograf
Moderátor

Zpět na MHD