Irán - Teherán

Diskuse o tramvajích, trolejbusech, městských autobusech a IDS

Moderátor: malý fotograf

Re: Irák - Teherán

Příspěvekod martin_100 » pon led 09, 2006 20:38:05

T_m píše:Trolejbusy v Teheránu, kam dodala počátkem 90. let Škoda kloubové vozy 15Tr, rozhodně neumírají, jak by se někomu mohlo, díky absenci zpráv, zdát. V současné době je zde v provozu 67 trolejbusů, dokonce je zde testován prototyp "krátkého" trolejbusu Volvo B10M. Na příští rok 2006 je plánován nákup 20 nových kloubových trolejbusů.

Teda já se nastačim divit.Za takový pěkný čistý a udržovaný vozy by se nemusel stydět ledasjakej DP u nás. :8tr: :fotic:
TUPÁ VAČKA team-tuning racing a piving grupa
I love IGK http://tupavacka.wz.cz
http://www.liaz.cz/forum/
martin_100
Člen fóra

Příspěvekod Ivánek » pon lis 14, 2005 08:25:04

Vzhledem k tomu, že na říjen jsem původně plánoval cestu do Iránu, ale díky pracovním povinnostem to nešlo, tak pár informací - do Iránu se v současnosti nevydávají turistická víza, takže je nutné získat turistické vízum do Pákistánu (ambasáda je ve Varšavě) a teprv pak dostanete tranzitní pro Irán (ambasáda v Praze), které je časově omezeno a při prodloužení pobytu si jej musíte nechat za nějaký poplatek jej u místní policie prodloužit. Preventivně je potřeba se naočkovat atd. Celkem po zemi vyjde 14 denní výlet na cca 25tis Kč. Jinak Irán neni vůbec žádný banánistán, současnosti mohutně investuje do dopravy - nakupují nové traťové lokomotivy, připavují tratě pro rychlost 220km/h a mají na ně připravené jednotky a tak :-)
Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znova...
Nemam rád lidi, co berou drogy. Například celníky....
Ein spur, ein dampf, ein kupplung!
Ivánek
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » čtv lis 10, 2005 16:28:43

8Tr9 píše:T_m: Hustý fotky... ...tam bych se strašně rád podíval, když doprava do Íránu bude totálně drahá.. ...Hlavně mně přijdou zvláštní ty "trolejbusový rychlodráhy"

Hlavně je asi největší problém tam sehnat vízum a podobné formality, které mohou být pro běžného člověka nedostupné :cry:
T_m
Site Admin

Příspěvekod 8Tr9 » čtv lis 10, 2005 15:49:08

T_m: Hustý fotky... ...tam bych se strašně rád podíval, když doprava do Íránu bude totálně drahá.. ...Hlavně mně přijdou zvláštní ty "trolejbusový rychlodráhy"
Máte nějaké fotky, plánky, a bokorysy trolejbusů v NDR? Ano? Tak mi je pošlete na mail.
8Tr9
Člen fóra

Irán - Teherán

Příspěvekod T_m » čtv lis 10, 2005 11:07:43

Trolejbusy v Teheránu, kam dodala počátkem 90. let Škoda kloubové vozy 15Tr, rozhodně neumírají, jak by se někomu mohlo, díky absenci zpráv, zdát. V současné době je zde v provozu 67 trolejbusů, dokonce je zde testován prototyp "krátkého" trolejbusu Volvo B10M. Na příští rok 2006 je plánován nákup 20 nových kloubových trolejbusů.

Obrázek
Trolejbus Volvo

Trolejbus 15Tr v nátěru pro modré linky 3+5, a trolejbus zelené linky 1+2 kde je patrný odělený nástup do přední a zadní části vozu

Trolejbusy na vyhrazené trolejbusové dráze, kde vnitřní stopy jsou pojížděny expresními linkami

Obrázek
Trolejbus modré linky na celkem šestistopé! trati

Z fotografií je patrný vzhled vozidel, který rozhodně neodpovídá středoevropským představám o zanedbanosti asijské MHD

Všechna fota Gunter Mackinger, Salzburg
Naposledy upravil T_m dne čtv led 12, 2006 19:31:01, celkově upraveno 3
T_m
Site Admin

Zpět na MHD