Editory vozidel a krajiny

Vše co se týká simulačního programu BAHN

Moderátoři: malý fotograf, vikijous

Re: Editory vozidel a krajiny

Příspěvekod Zemi » sob črc 13, 2013 07:44:43

http://www.das-bahn-forum.de/bahnforum/ ... f=5&t=3319 Prý to umí jen vozidla do 3.85, výš už je použitý zas jiný formátování, který ten editor neumí. Takže asi jediný způsob print screen a malování..
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » pát črc 12, 2013 19:23:41

Tak mám editor nfz 3.1 beta 0 a nejde import z žádné verze BAHNu. Co s tím?

Potřeboval bych vozidlo z 3.87
b1
Inventář fóra

Příspěvekod srbak » čtv srp 04, 2011 23:08:01

T_m píše:
T_D píše:Tuší někdo, jak vyřešit tuto chybu? Zobrazuje se mi, když chci z BAHNu importovat vozy do editoru. Zkoušel jsem i změnu složky, odkud by se vozy měly načíst (ozkoušeno na starší verzi B385r3). Nepomohla ani reinstalace editoru . . .

Zakopaný pes je v tom, že přesto že je editor nový, import funguje jen z verze 3.85. J.B. data formátu poskytl, ale autor se na to :hovno:

předtím to bylo jen do 3.84, tak alespoň že tak :P Jinak stačí prostě někde stranou mít tu služku s 3.85 a půjde ti to :)
Stavba v Bahnu je postupná, zdlouhavá, ale je radost poté jít spát s pocitem, že jsem udělal co jsem chtěl, třeba ve 4 ráno s hotovou trolejbusovou linkou

http://srbak.rajce.idnes.cz/ Moje fotky, i pravé šotoušské
srbak
Člen fóra

Příspěvekod T_m » čtv srp 04, 2011 19:55:30

T_D píše:Tuší někdo, jak vyřešit tuto chybu? Zobrazuje se mi, když chci z BAHNu importovat vozy do editoru. Zkoušel jsem i změnu složky, odkud by se vozy měly načíst (ozkoušeno na starší verzi B385r3). Nepomohla ani reinstalace editoru . . .

Zakopaný pes je v tom, že přesto že je editor nový, import funguje jen z verze 3.85. J.B. data formátu poskytl, ale autor se na to :hovno:
T_m
Site Admin

Příspěvekod T_D » čtv srp 04, 2011 19:38:33

Tuší někdo, jak vyřešit tuto chybu? Zobrazuje se mi, když chci z BAHNu importovat vozy do editoru. Zkoušel jsem i změnu složky, odkud by se vozy měly načíst (ozkoušeno na starší verzi B385r3). Nepomohla ani reinstalace editoru . . .

:help:

chyba.png
"Volal mi ten, Pelta." - "Ti volal Pelta, jo? A co chtěl?" - "Nic." - "Nic, jo? Cos mu na to řek´ ?" - "No nic." - "Tos mu řek´ dobře."
T_D
Člen fóra

Příspěvekod Zemi » úte čer 14, 2011 17:12:48

srbak píše:
T_m píše:Pošleš překlad autorovi nebo to mám udělat já? Obrázek

Tak dodnes žádná úprava ze strany autora :D Ale co se nestalo, nikam jsem dlouho nekoukal, nebahnil a najednou už je venku ostrá 3.86 a nfzedit :D No a ne že bych se podíval, jestli je na fóru třeba čeština, takže jsem si to taky překládal sám :D

Buď mě nemá rád a ignoruje to nebo stejně jako já dělá aktualizaci webu půlroku :D .
Pošlete mu to taky, třeba už podlehne nátlaku tří lidí a přidá češtinu mezi oficiální překlady.
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod srbak » úte čer 14, 2011 15:28:50

Zemi píše:
T_m píše:
Zemi píše:Dovolil jsem si upravit původní překlad od T_M pro novou verzi NFZ Editoru.
Pošleš překlad autorovi nebo to mám udělat já? Obrázek

Včera jsem to posílal, ale zatím žádná odpověď.

Tak dodnes žádná úprava ze strany autora :D Ale co se nestalo, nikam jsem dlouho nekoukal, nebahnil a najednou už je venku ostrá 3.86 a nfzedit :D No a ne že bych se podíval, jestli je na fóru třeba čeština, takže jsem si to taky překládal sám :D
Stavba v Bahnu je postupná, zdlouhavá, ale je radost poté jít spát s pocitem, že jsem udělal co jsem chtěl, třeba ve 4 ráno s hotovou trolejbusovou linkou

http://srbak.rajce.idnes.cz/ Moje fotky, i pravé šotoušské
srbak
Člen fóra

Příspěvekod Zemi » sob dub 09, 2011 13:42:46

T_m píše:
Zemi píše:Dovolil jsem si upravit původní překlad od T_M pro novou verzi NFZ Editoru.

Včera jsem to posílal, ale zatím žádná odpověď.
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » sob dub 09, 2011 11:18:37

T_m
Site Admin

Příspěvekod T_m » ned dub 03, 2011 12:39:45

Zemi píše:
T_m píše:

Sakra, to je rychlost. Já se sem nepodíval a právě jsem to chtěl nahrát. Byls rychlejší :-D

Toho původního textu tam bylo opravdu hodně a já jen dopřeložil nové texty. Dělal jsem to narychlo, abych tam už něco mohl spáchat :-). Klidně sem ten svůj překlad hoď. Je to lepší pocit s oficiální lokalizací :-D, takhle se totiž člověk věnuje tomu jestli se nepřeklep. Jo a zajímalo by mě, jestli je to opravdu pro verze 3.85 a výš, když to třeba nebude s pohledem otevřených dveří. Nejlepší způsob jak to zjistit - zkusit to.
Můj překlad nedám, protože mi to při testování hodilo chybovou hlášku, tak když jsi se snažil ty, chybu se mi hledat nechce ... Nakonec co je oficiální? Já taky nebyl pověřen autorem a pověření autora překladu tímto máš :-)
T_m
Site Admin

Příspěvekod Zemi » ned dub 03, 2011 07:23:55

T_m píše:

Sakra, to je rychlost. Já se sem nepodíval a právě jsem to chtěl nahrát. Byls rychlejší :-D

Toho původního textu tam bylo opravdu hodně a já jen dopřeložil nové texty. Dělal jsem to narychlo, abych tam už něco mohl spáchat :-). Klidně sem ten svůj překlad hoď. Je to lepší pocit s oficiální lokalizací :-D, takhle se totiž člověk věnuje tomu jestli se nepřeklep. Jo a zajímalo by mě, jestli je to opravdu pro verze 3.85 a výš, když to třeba nebude s pohledem otevřených dveří. Nejlepší způsob jak to zjistit - zkusit to.
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » sob dub 02, 2011 22:27:06

T_m
Site Admin

Příspěvekod Zemi » sob dub 02, 2011 20:11:12

Dovolil jsem si upravit původní překlad od T_M pro novou verzi NFZ Editoru.
Přílohy
nfz31b0cz.rar
(3.74 KiB) 147 krát
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » čtv úno 17, 2011 19:14:46

Nemáte někdo schovaný program fzzview? Nikde už není k dispozici.
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » úte úno 15, 2011 21:48:57

T_m píše:
Fantomas píše:Nebudete věřit co se mi stalo.V nfz editoru jsem si tak kreslil, když vtom spadl počítač (zřejmě nedokázal zpracovat tolik otevřených programů). Největší sranda však nastala při kontrole disku.Napsala to něco v tom smyslu: První alokační jednotka souboru noname01.nfz je chybná a je nutné ji zkrátit.Tak si řikám no a co, ale potom co systém znovu naběhnul, tak sem se nestačil divit - soubor noname01.nfz byl fuč, jediné co po něm zbylo byly soubory .fzz. Snažil sem se to různýma prográmka obnovit, ale prý už to nešlo obnovit. Bod obnovy neměl žádný efekt, jelikož mám kvůli jbss grafik editoru nastaven v počítači rok 2004. Ještě dodám, že soubor noname01.nfz je update na osobní vozy a zároveň pak měl posloužit na přeskinování vozů do najbrtu. Půlroční práce tak je částečně v prdeli, naštěstí mi tam zůstaly ty .fzz soubory což mi hodně usnadní obnovu (stačí tak znovu nakreslit zoom1). Nepodceňujte tedy zálohování, nikdy nevíte jaká blbost se může stát.
No, to dokáže asi pěkně nas :hovno: Nevíš, jestli je na obzoru nějaký použitelný editor?

Bohužel ne. Němci to všechno dělají v tom integrovanym (pro mě moc složitý, navíc se mi seká). Na monsfont.ru je mrtvo. Kdyby se tak našel druhý vikijous...
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » úte úno 15, 2011 21:37:31

Fantomas píše:Nebudete věřit co se mi stalo.V nfz editoru jsem si tak kreslil, když vtom spadl počítač (zřejmě nedokázal zpracovat tolik otevřených programů). Největší sranda však nastala při kontrole disku.Napsala to něco v tom smyslu: První alokační jednotka souboru noname01.nfz je chybná a je nutné ji zkrátit.Tak si řikám no a co, ale potom co systém znovu naběhnul, tak sem se nestačil divit - soubor noname01.nfz byl fuč, jediné co po něm zbylo byly soubory .fzz. Snažil sem se to různýma prográmka obnovit, ale prý už to nešlo obnovit. Bod obnovy neměl žádný efekt, jelikož mám kvůli jbss grafik editoru nastaven v počítači rok 2004. Ještě dodám, že soubor noname01.nfz je update na osobní vozy a zároveň pak měl posloužit na přeskinování vozů do najbrtu. Půlroční práce tak je částečně v prdeli, naštěstí mi tam zůstaly ty .fzz soubory což mi hodně usnadní obnovu (stačí tak znovu nakreslit zoom1). Nepodceňujte tedy zálohování, nikdy nevíte jaká blbost se může stát.
No, to dokáže asi pěkně nas :hovno: Nevíš, jestli je na obzoru nějaký použitelný editor?
T_m
Site Admin

Příspěvekod Zemi » úte úno 15, 2011 21:29:15

Nebudete věřit co se mi stalo.V nfz editoru jsem si tak kreslil, když vtom spadl počítač (zřejmě nedokázal zpracovat tolik otevřených programů). Největší sranda však nastala při kontrole disku.Napsala to něco v tom smyslu: První alokační jednotka souboru noname01.nfz je chybná a je nutné ji zkrátit.Tak si řikám no a co, ale potom co systém znovu naběhnul, tak sem se nestačil divit - soubor noname01.nfz byl fuč, jediné co po něm zbylo byly soubory .fzz. Snažil sem se to různýma prográmka obnovit, ale prý už to nešlo obnovit. Bod obnovy neměl žádný efekt, jelikož mám kvůli jbss grafik editoru nastaven v počítači rok 2004. Ještě dodám, že soubor noname01.nfz je update na osobní vozy a zároveň pak měl posloužit na přeskinování vozů do najbrtu. Půlroční práce tak je částečně v prdeli, naštěstí mi tam zůstaly ty .fzz soubory což mi hodně usnadní obnovu (stačí tak znovu nakreslit zoom1). Nepodceňujte tedy zálohování, nikdy nevíte jaká blbost se může stát.
Zemi
Inventář fóra

Program na stavbu tratí

Příspěvekod T_m » čtv črc 22, 2010 22:59:30

Napíšu to možná sem, třeba se toho někdo chytne.
Kdysi existoval a vlastně pořád existuje prográmek od Vikijouse BahnLine, který pomocí zadaných souřadnic odměřených z mapy, dokázal prostřednictvím souboru BNA vygenerovat trať.
Dnes jsme však o podstatný kus dále, civilní kartografie udělala za posledních 5 let neskutečný pokrok. Jsou běžně dostupné souřadnice GPS, ať již získané z mapy, tak pomocí nějakého GPS přístroje (loggeru). Myslíte, že by někdo z vás byl schopen nebo ochoten vytvořit nějaký prográmek, který by např. po načtení dat z GPX souboru dokázal vygenerovat čáru, nebo lépe komunikaci do Bahnu? Tím bychom se opět mohli dostat o pořádný kus dále a přiblížit Bahn realitě i použití v praxi.
Je jasné, že nádraží a křižovatky si stejně pořád budeme stavět ručně, ale rozvržení různých tras by se dalo velice přesně a pohodlně dělat právě pomocí tohoto zatím neexistujícího prográmku.
T_m
Site Admin

Příspěvekod Roman » ned bře 22, 2009 14:19:20

Nemátě někdo prosím editor NFZ 2.00? 3.00 mi moc nevyhovuje, díky moc ;) :P
Roman
Člen fóra

Příspěvekod Zemi » stř pro 31, 2008 08:12:01

A jak se teda zachází s tím programem :? ?
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod laminatka » stř pro 31, 2008 01:17:20

Vytvorením užívateľskej grafiky v Bahn-e sa vytvorí pre každý pohľad 1 súbor. fzgc2 z toho množstva súborov dokáže spraviť jeden, podobne ako je viac súborov v jednom nfz (tam čo súbor, to mašinka, zjednodušene).
Ten jeden súbor je potom možné načítať ako užívateľský symbol.
laminatka
Člen fóra

Příspěvekod b1 » úte pro 23, 2008 14:17:10

b1
Inventář fóra

Příspěvekod dispečer » úte pro 23, 2008 11:57:06

T_m píše:
dispečer píše:Nemáte ještě někdo ten starý editor NFZ ? Zase sem se po dlouhé době dostal k Bahnu a ted zejrám co je všechno novýho a ten novej NFZ editor se mi vážně nelíbí, i za cenu, že bych měl i bez zoom2 ... :evil:
Jaký starý myslíš? Předchozí verze je ke stažení tady na webu, pro B385 zatím editor není.

No myslim ten, co byl dřív, ted když máš ten NFZ editor, tak tam máš místo rozbalení vždycky nový okno s podsekcí a pak nový okno s nákresem vozidla, dřív bylo třeba 10vizdel pod sebou a když si sjel na to podtim tak si viděl ten obrázek na upravu vedle toho, také mam novej komp, takže prostě ani nenajdu jestli mi nějaký zbytky třeba nezustaly.
Jsem Šotouš, Pražský Šotouš ...
dispečer
Člen fóra

Příspěvekod Zemi » ned pro 21, 2008 19:49:06

Tak sem program zkoumal a skoro nic nevyzkoumal. :( Jediný co vim,že to převádí vozidla a grafiku a to takto (Převzato z návodu)
".fz2" => "bahn.fz2"
".fz4" => "bahn.fz4"
".gz1" => "bahn.fw1", "bahn.fx1", "name.uz1"
".gz2" => "bahn.fw2", "bahn.fx2", "name.uz2"
".gz4" => "bahn.fw4", "bahn.fx4", "name.uz4"
Takže si asi už můžeme přemalovanou grafiku převést do uživatelského prvku.Tak bych to chápal já,ale jak se s tim pracuje,to opravdu nevim :x
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » ned pro 21, 2008 19:06:15

Ale když už jsme u těch editorů, tak včera pan Bochmann zveřejnil jakýsi prográmek na práci s archivy, snad pracuje z příkazové řádky, nějak jsem to moc nepobral.
to je zde http://www.jbss.de/b34edi.htm#INTEDI
kdyby se někomu podařilo nějak sesumírovat, co tím autor myslí a pokud možno česky/slovensky, tak bych to potom umístil i pro ostatní do samostatného článku na web. Zatím s tím nic dělat nemůžu, páč vůbec nerozumím tomu principu.
T_m
Site Admin

Příspěvekod T_m » ned pro 21, 2008 18:55:17

dispečer píše:Nemáte ještě někdo ten starý editor NFZ ? Zase sem se po dlouhé době dostal k Bahnu a ted zejrám co je všechno novýho a ten novej NFZ editor se mi vážně nelíbí, i za cenu, že bych měl i bez zoom2 ... :evil:
Jaký starý myslíš? Předchozí verze je ke stažení tady na webu, pro B385 zatím editor není.
T_m
Site Admin

Příspěvekod dispečer » ned pro 21, 2008 17:57:25

Nemáte ještě někdo ten starý editor NFZ ? Zase sem se po dlouhé době dostal k Bahnu a ted zejrám co je všechno novýho a ten novej NFZ editor se mi vážně nelíbí, i za cenu, že bych měl i bez zoom2 ... :evil:
Jsem Šotouš, Pražský Šotouš ...
dispečer
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » pon zář 15, 2008 15:41:31

T_m píše:
michal90 píše:nevite esi bude novy nfz aji s tim zoomem 4???? nebylo by to od věci...
Logicky by měl být ...

logika je teorie a teorie nemusi v praxi fungovat .... :)
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » pon zář 15, 2008 14:23:18

michal90 píše:nevite esi bude novy nfz aji s tim zoomem 4???? nebylo by to od věci...
Logicky by měl být ...
T_m
Site Admin

Příspěvekod michal90 » pon zář 15, 2008 13:58:49

nevite esi bude novy nfz aji s tim zoomem 4???? nebylo by to od věci...
michal90
Inventář fóra

Další

Zpět na BAHN