Týmová práce

Vše co se týká simulačního programu BAHN

Moderátoři: malý fotograf, vikijous

Re: Týmová práce

Příspěvekod Zemi » pát pro 21, 2007 07:24:25

michal90 píše:
marmar píše:Já sem ani nedoufal , že se někdo ozve. Já tu mapu mám zrovna v rozbitým počítači. Nevadilo by to až po novým roce ???
michal90 píše:
marmar píše:Mám rozestavěno fiktivní město. Takže by mohl být fiktivní IDS , pokud by se někdo vrhnul na meziměstskou a vlakovou dopravu a okolní města. A ti co chtějí pořád samé vláčky nám taky mohou pomoci :-)

Mužu ti postavit nějake menši město k tomu tvemu( to už by byl takovy zaklad IDS), ale potřeboval bych abys tu dal na staženi tvuj vytvor resp. co už maš - ať vim jak to zhruba bude vypadat. Pak bysme to propojili nějakym motorakem nebo meziměstskou tramvajkou? nebo něčim inym? Třeba byse pak přidali dalši lidi s dalšima městama a model byse neustale rozrustal (TO JE VYZVA PRO OSTATNI !!).

Nevadi kdy to bude, hlavně aby to bylo :-)

Já bych vám mohl rozšířit železnici a taky bych spracoval nějakou uživatelskou grafiku i nějaké to město.Já bych chtěl mít taky takové větší město na kterém dělám,že bysme je spojili a bylo by to něco jako Pardubice-Hradec Králové.Mezi něma by fungoval IDS a železniční linky S.
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod laminatka » pát pro 21, 2007 05:08:19

Fantomas píše:Ok,ale musíme se dohodnout jakou lokálku.Mě napadá jedině Posázavský pacifik.

Som za, pár staníc odtiaľ už mám spracovaných, to by ísť malo. Sieť najskôr keď budem doma.
laminatka
Člen fóra

Příspěvekod laminatka » pát pro 21, 2007 05:02:43

michal90 píše:A jestli se do teho fakt pustime (jako že bych byl pro) tak domluva jedině po ICQ!!!

osobný názor - najlepší pokec by bol na IRC, plus to niekam logovať
laminatka
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » čtv pro 20, 2007 21:17:06

marmar píše:Já sem ani nedoufal , že se někdo ozve. Já tu mapu mám zrovna v rozbitým počítači. Nevadilo by to až po novým roce ???
michal90 píše:
marmar píše:Mám rozestavěno fiktivní město. Takže by mohl být fiktivní IDS , pokud by se někdo vrhnul na meziměstskou a vlakovou dopravu a okolní města. A ti co chtějí pořád samé vláčky nám taky mohou pomoci :-)

Mužu ti postavit nějake menši město k tomu tvemu( to už by byl takovy zaklad IDS), ale potřeboval bych abys tu dal na staženi tvuj vytvor resp. co už maš - ať vim jak to zhruba bude vypadat. Pak bysme to propojili nějakym motorakem nebo meziměstskou tramvajkou? nebo něčim inym? Třeba byse pak přidali dalši lidi s dalšima městama a model byse neustale rozrustal (TO JE VYZVA PRO OSTATNI !!).

Nevadi kdy to bude, hlavně aby to bylo :-)
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod marmar » čtv pro 20, 2007 21:04:25

Já sem ani nedoufal , že se někdo ozve. Já tu mapu mám zrovna v rozbitým počítači. Nevadilo by to až po novým roce ???
michal90 píše:

Všude dobře, ve vozovně nejlépe.
http://www.doprava.yc.cz Nové stránky o dopravě , především o té pardubické.
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » čtv pro 20, 2007 20:56:09

michal90
Inventář fóra

Příspěvekod marmar » čtv pro 20, 2007 20:22:27

Mám rozestavěno fiktivní město. Takže by mohl být fiktivní IDS , pokud by se někdo vrhnul na meziměstskou a vlakovou dopravu a okolní města. A ti co chtějí pořád samé vláčky nám taky mohou pomoci :-)
Všude dobře, ve vozovně nejlépe.
http://www.doprava.yc.cz Nové stránky o dopravě , především o té pardubické.
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » stř pro 19, 2007 14:58:30

Fantomas píše:Ok,ale musíme se dohodnout jakou lokálku.Mě napadá jedině Posázavský pacifik.

Takže to fiktivní město padlo??
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » stř pro 19, 2007 14:54:16

Ok,ale musíme se dohodnout jakou lokálku.Mě napadá jedině Posázavský pacifik.
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » úte pro 18, 2007 22:50:19

michal90 píše:A co se tyče historickych lokalek tak ty mi tež přidou dobre, smula je že těch podkladu se někdy moc nedochova nebo nenajde (ja sem na to dojel :( ).
Neviděl bych to tak zle. Najít se dá toho hodně a když to nebude stačit nastoupí střízlivá fantazie :-P
T_m
Site Admin

Příspěvekod michal90 » úte pro 18, 2007 22:20:13

T_m píše:Já mám docela slabost pro historické skutečné lokálky, kdysi jsem dělal KBK u Berouna a mnoho dalších, které už si ani nepamatuju. Dneska jsou možnosti programu daleko větší, mohou tam být stavby podle skutečnosti, dokonce i vozy s přesnými inventárními čísly ... Mapu v měřítku vložit umím ...
A vzájemná domluva? Ta může být i tady na chatu ...

Samo že muže byt domluva tady na chatu ale na icq mi to přide takove rychlejši.
A co se tyče historickych lokalek tak ty mi tež přidou dobre, smula je že těch podkladu se někdy moc nedochova nebo nenajde (ja sem na to dojel :( ).
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » úte pro 18, 2007 21:37:03

laminatka píše:Ja by som bol skôr za malú, ale čo najviac presnú sieť. Navrhoval by som na začiatok nejakú lokálku...
Já mám docela slabost pro historické skutečné lokálky, kdysi jsem dělal KBK u Berouna a mnoho dalších, které už si ani nepamatuju. Dneska jsou možnosti programu daleko větší, mohou tam být stavby podle skutečnosti, dokonce i vozy s přesnými inventárními čísly ... Mapu v měřítku vložit umím ...
A vzájemná domluva? Ta může být i tady na chatu ...
T_m
Site Admin

Příspěvekod michal90 » úte pro 18, 2007 20:36:21

A jestli se do teho fakt pustime (jako že bych byl pro) tak domluva jedině po ICQ!!!
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » úte pro 18, 2007 20:33:26

laminatka píše:Ja by som bol skôr za malú, ale čo najviac presnú sieť. Navrhoval by som na začiatok nejakú lokálku...
Moje možnosti:
- zadováženie vstupných dát
- logika, signalizácie a pod.
Potreboval by som človeka čo vie:
- nakresliť mapu (zatiaľ staviam rovné trate, to je v reálnej sieti nízko pravdepodobné)
- kresliť grafiku zoom2
- akékoľvek ďalšie veci vítané

S grafikou zoom2 bych neměl problem, tu zmáknu docela rychle (kreslim hlavně Čr+Sr). Jinač souhlasim že lepši je menši siť ale propracovanějši než něco co pak třeba nerozjedem na pc.
Taky by to někdo musel organizovat = skladat jednotlive města do kupy.

P.s. nápadu a vychytavek mam fůru ale realizace pokulhava.
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod laminatka » úte pro 18, 2007 20:11:34

Ja by som bol skôr za malú, ale čo najviac presnú sieť. Navrhoval by som na začiatok nejakú lokálku...
Moje možnosti:
- zadováženie vstupných dát
- logika, signalizácie a pod.
Potreboval by som človeka čo vie:
- nakresliť mapu (zatiaľ staviam rovné trate, to je v reálnej sieti nízko pravdepodobné)
- kresliť grafiku zoom2
- akékoľvek ďalšie veci vítané
laminatka
Člen fóra

Příspěvekod T_m » úte pro 18, 2007 19:02:35

Roman píše:Hmm..mě by zajímalo kterej počítač by rozjel takovou big síť..:) Můj teda bohužel ne-e :(
Dovolím si napsat jen něco z vlastní zkušenosti. Velká síť se hrozně blbě ošéfovává. Zvlášť když chcete stavět něco fiktivního, tak začněte na malém, každý svůj DP, svojí železnici, postupně si systémy propojujte a když nebude stačit, není problém přidat další město. Obráceně se to dělá hůř ...
Navíc ta "strojová" poznámka rozhodně není od věci, když si něco rozjedete a pak se do toho nikdo nedostane ....
T_m
Site Admin

Příspěvekod Zemi » úte pro 18, 2007 18:52:32

michal90 píše:
Fantomas píše:Co takhle začít stavět nějakou obrovskou českou síť s vlaky,autobusy,tramvajemi,trolejbusy i metrem?Nejdřív bysme nashromáždili podklady a pak bysme se mohli všichni pustit do práce.Záleží jenom na vás. :D

a šlo by o fiktivni siť nebo podle skutečnosti??

Fiktivní,Každý by se soustředil na jedno(svoje) město.Pak by se města spojili.Možná máte otázku jak to udělat.Jeden by začal dal by na stažení město a kus tratě,druhý by navázal svojí tratí a městem dal by to sem na stažení a tak dál. :? :?:
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod Roman » úte pro 18, 2007 18:37:16

Hmm..mě by zajímalo kterej počítač by rozjel takovou big síť..:) Můj teda bohužel ne-e :(
Roman
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » úte pro 18, 2007 15:09:35

Fantomas píše:Co takhle začít stavět nějakou obrovskou českou síť s vlaky,autobusy,tramvajemi,trolejbusy i metrem?Nejdřív bysme nashromáždili podklady a pak bysme se mohli všichni pustit do práce.Záleží jenom na vás. :D

a šlo by o fiktivni siť nebo podle skutečnosti??
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » ned pro 16, 2007 16:48:35

Co takhle začít stavět nějakou obrovskou českou síť s vlaky,autobusy,tramvajemi,trolejbusy i metrem?Nejdřív bysme nashromáždili podklady a pak bysme se mohli všichni pustit do práce.Záleží jenom na vás. :D
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » pon črc 31, 2006 13:07:18

Fucza píše:T_m: To bude nuda, ne?
Mmch: Musel jsem si k tomu nainstalovat betu.
Zkouším si tam vložit jednu svoji mapu a mám to moc malé.
Jaké prvky ve směrech severozápad atd. se tam vkládají aby to nějak odpovídalo měřítku mapy?
No já to dělám tak, že si měřítkem zjistím, jak je mapa široká - kolik má km a pak v dialogovém okně manuálně nastavím šířku obrázku v km, aby odpovídala výpočtu.
Jinak Bangkok nuda být němusí. Je potřeba postavit ještě několik tramvají, vymyslet výhybny a pod. a pak se klidně může pokračovat jednak do maximálního rozsahu celé sítě a pokračovat i s železnicí. A když si dáme za cíl dosahnout maximální věrnosti, tak se určitě dá ještě někde něco vygooglit. Byla tam i železnice, rikši a pod :-)
T_m
Site Admin

Příspěvekod Fucza » pon črc 31, 2006 10:32:49

T_m: To bude nuda, ne?
Mmch: Musel jsem si k tomu nainstalovat betu.
Zkouším si tam vložit jednu svoji mapu a mám to moc malé.
Jaké prvky ve směrech severozápad atd. se tam vkládají aby to nějak odpovídalo měřítku mapy?
Fucza
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » pon črc 31, 2006 09:22:43

Tak jsem začal pracovat na historické tramvajové síti v Bangkoku. Nabízím tady ke stažení začátek prací, tedy napasovanou mapu v měřítku, první stavby zatím dvoukolejných tratí (ikdyž byly jednokolejné), jedna stopa se pak předělá na silnici a jednu tramvajku i v zoom2. Protože tam nejspíš nikdo z nás nikdy nebyl a asi se tam nikdy nepodívá, bude tahle síť tak trochu fantazie. Ještě dodám, že je to ve verzi 3,84.
Přidá se někdo?
Přílohy
Bangkok.zip
Bahenní dílko
(178.45 KiB) 114 krát
Bangkok2.zip
Fotky a mapy
(1.39 MiB) 102 krát
T_m
Site Admin

Příspěvekod Fucza » ned črc 30, 2006 18:28:30

T_m píše:
Fucza píše:
T_m píše:Něměl byste někdo chuť udělat nějakou menší týmovou síť? Pokud možno podle skutečnosti. Třeba něco z historie podle těchdle podkladů http://pkjs.de/bahn/Kursbuch1944/Teil6/map-protekt.html

V jaké verzi to chceš dělat?
Byl bych pro 3.84 (nejen) kvůli návěstidlům

Dobrý. Já jen, že jsem zatím u 3.83 a na 84 se chystám až s finální vezí (navís jsem ty návestidla zatím absolutně nepochopil).
Jinak pro všechny: Kdyby někdo chtěl v 3.83 něco se mnou zkusit, ať se klidně ozve.
Fucza
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » ned črc 30, 2006 18:14:54

Fucza píše:
T_m píše:Něměl byste někdo chuť udělat nějakou menší týmovou síť? Pokud možno podle skutečnosti. Třeba něco z historie podle těchdle podkladů http://pkjs.de/bahn/Kursbuch1944/Teil6/map-protekt.html

Byl bych pro 3.84 (nejen) kvůli návěstidlům
T_m
Site Admin

Příspěvekod Fucza » ned črc 30, 2006 18:06:28

Fucza
Inventář fóra

Příspěvekod Johan » stř črc 26, 2006 19:01:55

b1 píše:Johan - stahnout to jde jen pro registrovane, pokud by s tim byly nejake problemy, tak myslim, ze by nebyl problem dat ty soubory ke stazeni i sem.

Jsem registrovanej a členem sekce Bahn, či co .
Johan
Člen fóra

Příspěvekod b1 » pon črc 24, 2006 20:44:00

Johan - stahnout to jde jen pro registrovane, pokud by s tim byly nejake problemy, tak myslim, ze by nebyl problem dat ty soubory ke stazeni i sem.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Johan » pon črc 24, 2006 15:17:57

T_m píše:
b1 píše:Ja bych se klidne taky pripojil, ale spis MHD, pripadne muzu udelat nejaka vozidla (o vozidlech vice na http://forum.svetmhd.net/viewtopic.php?t=78 )
:potlesk: :finga: to teda čučím :-) fakt pěkná práce

Poslal by jste mi někdo ty tramvaje a busy + trolejbusy, od tamtut nejdou stáhnout, moc je potřebuju

e-mail: Johan.Honza@seznam.cz
Johan
Člen fóra

Příspěvekod 6012 » ned črc 23, 2006 11:25:30

T_m píše:
b1 píše:Ja bych se klidne taky pripojil, ale spis MHD, pripadne muzu udelat nejaka vozidla (o vozidlech vice na http://forum.svetmhd.net/viewtopic.php?t=78 )
:potlesk: :finga: to teda čučím :-) fakt pěkná práce

Upozorňuji Tě, že tento smajlík :finga: nemá zvednuté palce, nýbrž trochu jiný prst..:oops: :lol:
6012
Člen fóra

PředchozíDalší

Zpět na BAHN