Týmová práce

Vše co se týká simulačního programu BAHN

Moderátoři: malý fotograf, vikijous

Re: Týmová práce

Příspěvekod laminatka » čtv pro 27, 2007 15:05:47

ďalšia verzia:
Přílohy
dobris.nt3
(39.36 KiB) 101 krát
laminatka
Člen fóra

Příspěvekod Zemi » stř pro 26, 2007 14:26:35

Včera mi došlo,že plány na tyhle propojený města jsou supr,ale přeci jenom to má svý omezení.1)Omezený počet linek(Tím chci říct,že v síti by mohli bejt jenom tak 4 velký města,aby každé mělo nějakou svojí hromadnou dopravu tak s 20 linkami).2)Čím víc bajtů tím se to dlouho načítá(Tím chci říct,že každá další trat přidá na velikosti a pak až to bude hotový a bude to obrovsky velký tak je na každým jestli u počítače bude čekat desítky minut než se to načte.Nechci vás odradit,ale dal bych tam tak 4 města a ty bych furt vylepšoval.(Můj názor)
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » stř pro 26, 2007 12:07:31

marmar píše:Supr , supr akorát ta trať (železnice) do mýho města , aby vedla trochu jižněji , protože budu přece mít město rozdělený na dvě části : na jih od řeky a na sever od řeky. Tramvaj bude vycházet z tý severní těsně u řeky , ale hlavní nádraží bude v tý na jih od řeky asi tak víc než 50 dílků od ní , jen abys s tim počítal , ale to si snad upravim.

Do te železnice se zatim nepouštim - nechavam ji tak jak je v 1.verzi, pak se to kdyžtak posune. Teď chcu dorobit tramvajky a taky trochu krajinu.

marmar píše:A jak tam je to : kolem tratě budou (asi) vesničky , tak mohla by ta trať vést na jih ??? Do silvestra nejsem dostupný a pak budu odpovídat na všechny vaše návrhy. Bereme každého , kdo by chtěl udělat něco podle našeho plánku. Ta hlavní trať bude procházet mým městem , tam se rozdvojí na sever (michal90: na sever železnici nedělej !!!) a u toho co povede na východ bude možnost klidně i na nějaký hodně velký město. Největší však bude moje. Přeci jen tam bude metro , tak to musí bejt kapacita :-) Tak na novej rok ahoj

Ta trať s těma vesničkama by mohla vest najih, proč ne. To je v podstatě jedno kudma pojede. A to město (nebo nějake jine) co píšeš by mohlo byt i na konci te vesničkove tratě ne?

:idea: Jo a esi budeš dělat trolejbusy tak mam hafo 9tr, 14tr a 15tr co sem kdysi přebarvoval tak ti je možu poslat, stači řict.
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod marmar » stř pro 26, 2007 09:47:17

Supr , prohlídl sem první verzi . Tu trať co vychází směrem ke mně neupravuj. Směr je dobrej. Dodělej to podle toho plánku co si sem dla a bude to supr. Já se po novým roce vrhnu na jižní část města :vozovna , hist. střed , depo metra , hlavní nádraží a mnoho dalšího , na co se můžete těšit.
michal90 píše:Tak. Je tu prvni verze mojeho města, zatim jenom 3 linky a bez krajiny, ale už se to rysuje :-)
Všude dobře, ve vozovně nejlépe.
http://www.doprava.yc.cz Nové stránky o dopravě , především o té pardubické.
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod marmar » stř pro 26, 2007 09:09:59

Supr , supr akorát ta trať (železnice) do mýho města , aby vedla trochu jižněji , protože budu přece mít město rozdělený na dvě části : na jih od řeky a na sever od řeky. Tramvaj bude vycházet z tý severní těsně u řeky , ale hlavní nádraží bude v tý na jih od řeky asi tak víc než 50 dílků od ní , jen abys s tim počítal , ale to si snad upravim. A jak tam je to : kolem tratě budou (asi) vesničky , tak mohla by ta trať vést na jih ??? Do silvestra nejsem dostupný a pak budu odpovídat na všechny vaše návrhy. Bereme každého , kdo by chtěl udělat něco podle našeho plánku. Ta hlavní trať bude procházet mým městem , tam se rozdvojí na sever (michal90: na sever železnici nedělej !!!) a u toho co povede na východ bude možnost klidně i na nějaký hodně velký město. Největší však bude moje. Přeci jen tam bude metro , tak to musí bejt kapacita :-) Tak na novej rok ahoj :abus:
michal90 píše:
marmar píše:Šlo by to , jasně a mně taky prosím pošli plánky :-) . Chtělo by to jednoho člověka , kdo by to všechno koordinoval. Takhle se nám to začíná kupit. Já bych se hlásil , jestli bych mohl.
michal90 píše:
Fantomas píše:Chtěl bych se zeptat marmara nebo michala90 jestli bych moch navázat svoje město k vašim.Můj návrh na spojení:Dlouhá železniční trať´k některým z vašich měst.Doprava:Rychlíky,E/I/S-céčka.Závěrem:Měl bych tam taky menší IDS.

Jasně že se můžeš přidat, čim víc lidí tim lip. co se mojeho města tyče tak tam mužeš (esi chceš) postavit železnici kompletně celou, bych ti pak poslal planky jak sem to chtěl stavět. V podstatě to je hlavni trať a takova odbočka.

Tak tu davam takovy nejzakladnějši plan zatim, až budou nove napady bude nova mapka. ALE TADY TO UŽ JE NA 100% !!!

Ps: pokud chcete klidně mi napište na icq, rano mezi 9.00-11.00 a večer po 22.30 bych tam měl byt
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod laminatka » stř pro 26, 2007 03:03:03

tak som napasoval Dobříš, teraz na cca 2 dni zdrhám mimo civilizáciu
EDIT: +1 stanica
Přílohy
dobris.nt3
aktualizované
(41.75 KiB) 109 krát
Naposledy upravil laminatka dne stř pro 26, 2007 03:31:44, celkově upraveno 1
laminatka
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » úte pro 25, 2007 22:42:21

marmar píše:Šlo by to , jasně a mně taky prosím pošli plánky :-) . Chtělo by to jednoho člověka , kdo by to všechno koordinoval. Takhle se nám to začíná kupit. Já bych se hlásil , jestli bych mohl.
michal90 píše:
Fantomas píše:Chtěl bych se zeptat marmara nebo michala90 jestli bych moch navázat svoje město k vašim.Můj návrh na spojení:Dlouhá železniční trať´k některým z vašich měst.Doprava:Rychlíky,E/I/S-céčka.Závěrem:Měl bych tam taky menší IDS.

Jasně že se můžeš přidat, čim víc lidí tim lip. co se mojeho města tyče tak tam mužeš (esi chceš) postavit železnici kompletně celou, bych ti pak poslal planky jak sem to chtěl stavět. V podstatě to je hlavni trať a takova odbočka.

Tak tu davam takovy nejzakladnějši plan zatim, až budou nove napady bude nova mapka. ALE TADY TO UŽ JE NA 100% !!!

Ps: pokud chcete klidně mi napište na icq, rano mezi 9.00-11.00 a večer po 22.30 bych tam měl byt
Přílohy
stručnyplanek.jpg
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod marmar » úte pro 25, 2007 21:35:57

My jo :-)
Dominátorius píše:Rád bych se přidal s mým a Romanovým projektem Hůrka. Město bude mít:
- čtyři tramvajové linky (čísla 801, 802, 803 + noční 881)
- devět autobusových linek (čísla 811, 812, 813, 814, 815, 816, 817 + noční 891 a 892)
- jednu trolejbusovou napájecí linku (číslo 821)
- jednu vlakovou linku (číslo S81)

..přijali byste nás :-) ?
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod Dominátorius » úte pro 25, 2007 21:22:40

Rád bych se přidal s mým a Romanovým projektem Hůrka. Město bude mít:
- čtyři tramvajové linky (čísla 801, 802, 803 + noční 881)
- devět autobusových linek (čísla 811, 812, 813, 814, 815, 816, 817 + noční 891 a 892)
- jednu trolejbusovou napájecí linku (číslo 821)
- jednu vlakovou linku (číslo S81)

..přijali byste nás :-) ?
Dominátorius
Začátečník

Příspěvekod michal90 » úte pro 25, 2007 21:02:39

michal90 píše:

Jestli to chceš koordinovat tak nemám nic proti, jo a ty planky tu dam neska v noci nebo zitra - musim je překreslit z papíru do kompu.
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod marmar » úte pro 25, 2007 19:26:58

Šlo by to , jasně a mně taky prosím pošli plánky :-) . Chtělo by to jednoho člověka , kdo by to všechno koordinoval. Takhle se nám to začíná kupit. Já bych se hlásil , jestli bych mohl.
michal90 píše:

marmar
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » úte pro 25, 2007 18:53:43

michal90
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » úte pro 25, 2007 18:14:15

Chtěl bych se zeptat marmara nebo michala90 jestli bych moch navázat svoje město k vašim.Můj návrh na spojení:Dlouhá železniční trať´k některým z vašich měst.Doprava:Rychlíky,E/I/S-céčka.Závěrem:Měl bych tam taky menší IDS.
Zemi
Inventář fóra

Pacifik

Příspěvekod T_m » úte pro 25, 2007 18:02:07

tak se sem pokusím vložit Pacifik ještě jednou s již trochu rozvinutou sítí. Zatím na tom děláme s Laminátkou.
Přílohy
Pacifik.zip
(1.46 MiB) 95 krát
T_m
Site Admin

Příspěvekod michal90 » úte pro 25, 2007 16:35:10

Tak. Je tu prvni verze mojeho města, zatim jenom 3 linky a bez krajiny, ale už se to rysuje :-)
Přílohy
export.zip
(12.21 KiB) 102 krát
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod marmar » úte pro 25, 2007 14:02:34

Město (já ) bude 1-99 1. zóna (tvoje město)100-200 dál 200<. Vlaky budou S1-S20 (příměstský) a metro A-C.Meziměstský busy jak chceš :-)
michal90 píše:
marmar píše:1. Chtěl bych se zeptat , jak se dají upravovat uživatelské krajiny ???
2. Hotova první trasa linky v našem městě (myslím komplet celá). Až dodělám jeden takovej menší terminál u stanice metra , tak to sem znova hodím .

ad1) uživatelske krajiny se daji upravit dost blbě, zaleži na editoru, pokud je to nakreslene v JBSS_GE tak musiš mit soubor xxx.gs pokud maš jenom xxx.uzg tak to nezměniš (nebo sem na to nepřišel), v jinych editorech nevim...

ad2) ja už mam tež jednu linku. akurat mam par otazek
a) jak řešiš provoz v sobotach a nedělich? ja mam zatim cely tyden stejny, časem možna urobim v so+ne nějaky omezeny provoz
b) jak budem čislovat linky až se to da do kupy?? ja zatim mam (budu mit) 1,2,3,6,7,21,22,23,25 a ty bys měl zbytek? anebo pojedem každy od jedničky a pak to odlišime třeba 1 a 1. nebo 1_ ?? anebo nějak jinak třeba ty 1-100 a ja 101-200? přečislovat linky neni problem, ale lepši vědět hned jak to bude
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » úte pro 25, 2007 11:45:15

marmar píše:1. Chtěl bych se zeptat , jak se dají upravovat uživatelské krajiny ???
2. Hotova první trasa linky v našem městě (myslím komplet celá). Až dodělám jeden takovej menší terminál u stanice metra , tak to sem znova hodím .

ad1) uživatelske krajiny se daji upravit dost blbě, zaleži na editoru, pokud je to nakreslene v JBSS_GE tak musiš mit soubor xxx.gs pokud maš jenom xxx.uzg tak to nezměniš (nebo sem na to nepřišel), v jinych editorech nevim...

ad2) ja už mam tež jednu linku. akurat mam par otazek
a) jak řešiš provoz v sobotach a nedělich? ja mam zatim cely tyden stejny, časem možna urobim v so+ne nějaky omezeny provoz
b) jak budem čislovat linky až se to da do kupy?? ja zatim mam (budu mit) 1,2,3,6,7,21,22,23,25 a ty bys měl zbytek? anebo pojedem každy od jedničky a pak to odlišime třeba 1 a 1. nebo 1_ ?? anebo nějak jinak třeba ty 1-100 a ja 101-200? přečislovat linky neni problem, ale lepši vědět hned jak to bude
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » úte pro 25, 2007 10:54:54

T_m: Mne to pro zmenu jde stahnout, ale hlasi to poskozeny archiv
b1
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » pon pro 24, 2007 21:54:33

laminatka píše:Ten súbor nejde otvoriť, skúšal som Operu aj IE :-/
Tak to nevím čím to je. Nemůže být problém v nastavení obou prohlížečů?
T_m
Site Admin

Příspěvekod laminatka » pon pro 24, 2007 21:21:07

T_m píše:
laminatka píše:Dobříš - Vrané nad Vltavou
Tak to je velmi dobrá práce. Jen je škoda té čisté přímky. Co s tím plánuješ dál? Přestavět podle mapy do přesné polohy nebo ponechat tak jak je k čisté simulaci provozu? O vložení příslušné mapy v měřítku, podle které by se stavěla trať bych se mohl pokusit.

EDIT:
Tak jsem mapu přiložil a vložil. Je tam celý Pacifik kromě relativně nepatrné části tratě v Praze.

Kdo se hlásí ke spolupráci?

Ten súbor nejde otvoriť, skúšal som Operu aj IE :-/
Hlásim sa na spracovanie logických závislostí a podobných chuťoviek.
Tá moja sieť je schémou "ako systematicky pracovať," dalo by sa to skopírovať do novej siete a presúvať časti. Rád na tom budem v rámci môjho voľného času pracovať.
laminatka
Člen fóra

Příspěvekod T_m » pon pro 24, 2007 11:28:59

laminatka píše:Dobříš - Vrané nad Vltavou
Tak to je velmi dobrá práce. Jen je škoda té čisté přímky. Co s tím plánuješ dál? Přestavět podle mapy do přesné polohy nebo ponechat tak jak je k čisté simulaci provozu? O vložení příslušné mapy v měřítku, podle které by se stavěla trať bych se mohl pokusit.

EDIT:
Tak jsem mapu přiložil a vložil. Je tam celý Pacifik kromě relativně nepatrné části tratě v Praze.

Kdo se hlásí ke spolupráci?
Přílohy
Pacifik.zip
Paci fik
(1.46 MiB) 116 krát
T_m
Site Admin

Příspěvekod b1 » pon pro 24, 2007 10:20:07

Nedavno jsem do tematu Vase site daval jednu sit, od te doby se sit trochu zvetsila, ale provoz na neni uz byl trochu nad moje sily, tak jsem se na to vykaslal. Ale kdyby nekdo chtel, tak mu to mesto muzu pujcit do nejake vetsi site :)
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Dominátorius » ned pro 23, 2007 22:28:41

Zdravím všechny diskutující :D ,
Jsem tu nový. Jmenuju se Dominik a na BAHN mě přivedl můj bratranec Roman. Pokud bych mohl tak bych také rád přiložil ruku k dílu :-) . Roman (Zde vystupuje pod stejnou přesdívkou) mi dal svolení že mohu pokračovat v jeho díle "Puma City". Proto bych přispěl tímto městem :-)
Dominátorius
Začátečník

Příspěvekod laminatka » ned pro 23, 2007 22:20:43

Dobříš - Vrané nad Vltavou:
+ukážka systému v číslovaní, skryté stanice, komentovaná sieť, návestidlá
-bez prevádzky, v priamke
Přílohy
dobris.nt3
(24.37 KiB) 98 krát
laminatka
Člen fóra

Příspěvekod marmar » ned pro 23, 2007 20:16:23

1. Chtěl bych se zeptat , jak se dají upravovat uživatelské krajiny ???
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod marmar » sob pro 22, 2007 14:58:36

Supr . Ta tramvaj jak tam zajíždí a ta želznice , přesně podle mejch plánů. Registrační kód mi byl zaslán a už začínám tvořit jedno sídliště s točnou. Točna už je hotová tak foto zde :
michal90 píše:1) panelaky bych neřešil, ja sem je skoušel nakreslit a stejně sem se vratil k těm puvodnim z bahnu. Navic se v současnem editoru stejně nedaji nakreslit všechny (třeba napřič poličkama nejdou bo ony musi zasahovat do vedlejšich poliček a to editor neumi :-( ).

2) metro by nebylo špatne, ale to město by v takem připadku muselo byt fest velke (srovnatelne s prahou) v menšim městě (ostrava, brno) to nema smysl....

3) dival sem se na tvoj vytvor (už se těšim na verzi s celou siti, sidlišťama a pod...) akorat mi chybi grafiky vozu a krajin cos použil. dej je tu prosim k staženi-třeba zazipovane v jednom soubouru :-)

4) maš solidni měřitko 1:65, ja obvykle davam 1:64 takže to bude ok

5) už sem vymyslel takovou zakladni siť pro moje městečko davam ji tu k nahlednuti (robil sem to v malovani takže grafika nic moc ale učel to plni) až bude městečko hotove bude mit asi tak 6 × 7 km. naznačil sem tam aji připadnou měziměstskou tramvaj :-) ....ještě pak skusim jedno město (to by bylo ale uplně miniaturni) bylo by napojene vlakem z toho mojeho směr jih (kolem tratě nějake vesnice a tak)

6) JAK MUŽU ZVĚČIT KVOTU PRO PŘIKLADANI SOUBOROVYCH PŘILOH MAM JENOM 500kb ????
Přílohy
sidliste_bory.gif
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » sob pro 22, 2007 00:02:49

1) panelaky bych neřešil, ja sem je skoušel nakreslit a stejně sem se vratil k těm puvodnim z bahnu. Navic se v současnem editoru stejně nedaji nakreslit všechny (třeba napřič poličkama nejdou bo ony musi zasahovat do vedlejšich poliček a to editor neumi :-( ).

2) metro by nebylo špatne, ale to město by v takem připadku muselo byt fest velke (srovnatelne s prahou) v menšim městě (ostrava, brno) to nema smysl....

3) dival sem se na tvoj vytvor (už se těšim na verzi s celou siti, sidlišťama a pod...) akorat mi chybi grafiky vozu a krajin cos použil. dej je tu prosim k staženi-třeba zazipovane v jednom soubouru :-)

4) maš solidni měřitko 1:65, ja obvykle davam 1:64 takže to bude ok

5) už sem vymyslel takovou zakladni siť pro moje městečko davam ji tu k nahlednuti (robil sem to v malovani takže grafika nic moc ale učel to plni) až bude městečko hotove bude mit asi tak 6 × 7 km. naznačil sem tam aji připadnou měziměstskou tramvaj :-) ....ještě pak skusim jedno město (to by bylo ale uplně miniaturni) bylo by napojene vlakem z toho mojeho směr jih (kolem tratě nějake vesnice a tak)

6) JAK MUŽU ZVĚČIT KVOTU PRO PŘIKLADANI SOUBOROVYCH PŘILOH MAM JENOM 500kb ????
Přílohy
moje_síť.JPG
navrh sitě
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » pát pro 21, 2007 23:43:09

marmar píše:Potřeboval bych paneláky. Nemohl by je někdo vytvořit ??? Ale aby byly i různý výšky , a i snovejma fasádama. A samozřejmě klasický šedý. Ve městě jsou zatím 3 sídliště (Zatim bez baráků) A město sem snad hodím zítra. Zatím bude jedno větší a jedno menší spojený tramvajkou a lokálkou . Pak možná doděláme další velký. Souhlas ???
Tak se koukni na tuhle německou stránku http://www.juergen-richter.de/Bahn/landschaft.html symbolů nebo aspoň inspirace tam je víc než dost
T_m
Site Admin

Příspěvekod marmar » pát pro 21, 2007 20:53:07

Vkládám město. Jelikož byl rozbitej počítač , vrátili nastavení o 2 měsíce zpět a já v tý době ještě neměl zaregistrovanej BAHN. Mail s kódem je smazanej a tak počkám , jestli mi ho znova pošle Na tý křižovatce vlevo dole ještě bude tramvajová odbočka , bude to projíždět kolem vyústění metra na povrch , obchodním centrem atd. A pak nějakým lesem kolem silnice do toho menšího města (velikost Kladna ???) Neděste se velikosti města. Větší část bude z druhé strany řeky. Zatím toho je hodně málo. Musím čekat na ten kód.

Souhlasili byste i s metrem ??? Nějaký M1 a 81-71M v unifikovaným nátěru. Většina v podzemí , na krajích města po zemi (2 - 3 zastávky , ne S-BAHN)
Přílohy
mojeměsto.nt3
(17.85 KiB) 108 krát
marmar
Inventář fóra

Příspěvekod marmar » pát pro 21, 2007 20:41:05

Potřeboval bych paneláky. Nemohl by je někdo vytvořit ??? Ale aby byly i různý výšky , a i snovejma fasádama. A samozřejmě klasický šedý. Ve městě jsou zatím 3 sídliště (Zatim bez baráků) A město sem snad hodím zítra. Zatím bude jedno větší a jedno menší spojený tramvajkou a lokálkou . Pak možná doděláme další velký. Souhlas ???
Fantomas píše:
michal90 píše:
marmar píše:Já sem ani nedoufal , že se někdo ozve. Já tu mapu mám zrovna v rozbitým počítači. Nevadilo by to až po novým roce ???
michal90 píše:
marmar píše:Mám rozestavěno fiktivní město. Takže by mohl být fiktivní IDS , pokud by se někdo vrhnul na meziměstskou a vlakovou dopravu a okolní města. A ti co chtějí pořád samé vláčky nám taky mohou pomoci :-)

Mužu ti postavit nějake menši město k tomu tvemu( to už by byl takovy zaklad IDS), ale potřeboval bych abys tu dal na staženi tvuj vytvor resp. co už maš - ať vim jak to zhruba bude vypadat. Pak bysme to propojili nějakym motorakem nebo meziměstskou tramvajkou? nebo něčim inym? Třeba byse pak přidali dalši lidi s dalšima městama a model byse neustale rozrustal (TO JE VYZVA PRO OSTATNI !!).

Nevadi kdy to bude, hlavně aby to bylo :-)

Já bych vám mohl rozšířit železnici a taky bych spracoval nějakou uživatelskou grafiku i nějaké to město.Já bych chtěl mít taky takové větší město na kterém dělám,že bysme je spojili a bylo by to něco jako Pardubice-Hradec Králové.Mezi něma by fungoval IDS a železniční linky S.
marmar
Inventář fóra

PředchozíDalší

Zpět na BAHN