Vaše sítě *.nt3

Vše co se týká simulačního programu BAHN

Moderátoři: malý fotograf, vikijous

Re: Vaše sítě *.nt3

Příspěvekod rumcajs » stř říj 12, 2011 08:44:16

Také přidám něco ze své sítě; sice fikce, ale nápady beru z trati Plzeň - Cheb.
Plzeň - Jižní předměstí
Obrázek
rumcajs
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » ned zář 18, 2011 14:20:02

Zkusímě to tady oživit jedním obrázkem z fiktivní sítě

Obrázek
b1
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » pát zář 09, 2011 10:13:11

Můžu oslavit první dílčí úspěch. V síti Brna 2010 bylo dokončeno všech 11 nočních linek.

(Jo a taky byla opravena linka 67 a zprovozněna linka k Olympii. Na druhou stranu byly zrušeny linky 47 a 63, protože jsem je dělal ještě podle starého jízdního řádu, takže by se stejně dřív či pozděj předělávaly, navíc na té lince 47 stejně nebyly hotové všechny odjezdy.)

Navíc jsem se rozhodl, že možná zveřejním síť i ve stavu, kdy nebudou všechny linky hotové, ale jen za podmínky, že na těch dokončených nebude docházet k výrazným zpožďováním (momentálně se týká linek 9, 11 a 84, občas i 6 a 8, kde při nesprávném zařazení vozů vyjíždějících z vozovny mezi vozy již jedoucí na lince dochází k přeházení kurzů a večer se objevují i hodinová zpoždění - takže v praxi to znamená, že dokud budou v tomto přehledu výše zmíněné linky červeně (linka 6 žlutě), tak bouhžel zveřejnění nebude připadat v úvahu).
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Fucza » ned srp 21, 2011 14:46:00

Nešlo by to jednodušeji?
V excelu zvolit Rozložení stránky - tisk názvů - vlevo opakovat sloupce (názvy stanic jestli jsem to dobře pochopil) a tisknout na pdf tiskárně do pdf. Muselo by se to vyzkoušet, ale jestli myslím, že to máte tak, jak si myslím:D
Fucza
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » pát srp 19, 2011 14:02:22

b1 píše:
michal90 píše:... i když to by mělo jit přimo z excelu poslat do pdf...
To samozřejmě jde bez problémů... problémy obvykle nastanou teprve, až budeš mít tolik řádků nebo sloupců, že budou přesahovat stránku.

Na to už sem myslel - rozpitvavam ty excely na jednotlive stranky (umorna robota).
"Musíme zavést přísný pořádek do dopravy." K. G.
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » čtv srp 18, 2011 22:14:16

michal90 píše:... i když to by mělo jit přimo z excelu poslat do pdf...
To samozřejmě jde bez problémů... problémy obvykle nastanou teprve, až budeš mít tolik řádků nebo sloupců, že budou přesahovat stránku.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » stř srp 17, 2011 18:53:19

b1: Pěkně udělane (tvoje stranky už sem nevštivil v minulosti, takže vim co a jak robiš, taky mapka se mi libi,... nějaka nova verze sitě na stahnuti nebude?), ja bych využil jen linkovy format, i když to by mělo jit přimo z excelu poslat do pdf. Nejdřiv se s tim zkusim poprat sam - to je pak větši radost z vitězstvi. Až budu v koncich tak se ozvu :).
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » stř srp 17, 2011 15:56:22

michal90: Jízdní řády dělám v OpenOffice v linkové podobě (i u MHD, je to přehlednější), ale naprogramoval jsem si takovou věc, která mi to převede do zastávkového formátu rovnou do pdf (přes export a následně import z textového souboru). To pdf pak vypadá zhruba podobně, jako tohle.

Teďka ještě dělám na exportu do pdf v linkovém formátu, až to bude, tak ti klidně můžu nějaký jízdní řády hodit do pdf.

Výhodu to má třeba v těch symbolech, vlnka "vlak stanicí projíždí" pak nebude problém, stejně jako u těch zastávkových mám třeba symbol vozíčkáře u bezbariérových spojů.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » stř srp 17, 2011 14:50:24

Fucza:
Tak to jsou velke plany, třeba ta Italie by se mi taky libila nebo Švycarsko, obdivuju lidi co dokažou takou obrovskou siť zprovoznit.
Mam rad realne sitě pokud jsou dobře udělane (a že jich je dost malo), ale i fikce je dobra, zase si mužu urobit všecko podle sebe. Teďka mam před dokončenim takou malou realnou siť a pak je v planu eště jedna, ale nechcu to zakřiknout.

b1:
Autobusove jizdni řady jdou trochu mimo mě, mě vždycky vic zajimalo to, co jezdi po kolejach :).
Překvapuje mě, že se zabyvaš zastavkovyma řadama (ale je to tvoje volba, neřikam že špatna, každy to citi jinač), mi to vždycky přišlo jako velka robota a maly přehled o cele trati než u traťoveho, proto mam všecko v traťovych. Zkusim to rozsekat a uvidim jak to vyjde v pdf.
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » stř srp 17, 2011 13:56:59

Ad Fucza:
Rád mám skutečnost, ne fikci, tak je to těžší.
To je pravda. Schválně tipněte, jak dlouho zabere bezchybně vyrobit jednu brněnskou noční linku...
Obrázek
(Pokud se vyznáte v Brně a podívate se na obrázek pozorně, tak zjistíte, že mi ještě dvě noční linky chybí.)

Rakousko: nejsou plánky stanic, jen staré, musely by být smyšlené oběhy, jř v pdf jsou, není street wiew v googlu, kupodivu některé satelitní snímky na google mapách dosti bídné
Na Rakousko zkus místo google maps použít bing maps, například takto to vypadá. Tohle můžeš použít i na to Dánsko, kupodivu je tam třeba i Bratislava a jinak země na zaápad od nás.

Ad michal90:
sice nevim kdy dřiv se to podle tebe mělo použivat
Určitě se to používalo v linkových jízdních řádech autobusů v 90. letech.

pdf - dobry napad, akorat nevim esi tim nenaroste velikost souboru - nemam zkušenosti. A taky bych musel "rozsekat" svoje JŘ protože robim celych 24 hodin na jednu tabulku, bez ohledu na vyslednou šiřku tabulky, takže se pak nevejde na běžnou stranku.
Na převodu jízdních řádu do pdf taky dělám, momentálně ale mám akorát zastávkový formát (který je vhodnější pro MHD než pro vlaky), ale kdyžtak můžu s něčím pomoct, linkový bych chtěl taky časem udělat, jak postupně zprovozňuju vlaky ve fiktivní síti.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Fucza » stř srp 17, 2011 11:02:00

Export do Pdf samozřejmě. Pak může použít i ty fonty SENA a bude to vypadat skoro jako opravdový jř. Vždyť je to v tom wordu 2x kliknutí. V 2007/10 přímo 'save as' a v 2003 tisk přes nějakou virtuální tiskárnu.

Ještě k těm lesům. Já žádnou z těch sítí, které jsem stavěl/stavím ještě pořádně nedodělal za ty roky s Bahnem (od 3.58 - ani nevím, jak dlouho vlastně). Vždycky, když je málo času a práce přeruším, zapomenu, kde, co a jak a taky se nadchnu něčím jiným, navíc nové verze a možnosti.
Jednu síť jsem dělal podle turistické mapy, plánoval jsem tam náhodný provoz gumokolů a chtěl jsem, aby to vypadalo i v malém měřítku při pohledu na celou síť pěkně, jak mapa. Proto i ty lesy. Je fakt, že soubor byl veliký a vlastně v něm ještě nic skoro nejezdilo.

Co vlastně teď chci stavět?
Rád mám skutečnost, ne fikci, tak je to těžší.

Pořád uvažuji o celé ČR, zkoušel jsem na soubor Vlasty Doležala navléci novější GVD, ale bylo to třeba dosti předělávat a utichlo to, taky bych si rád tu síť postupně postavil sám. Rád bych letošní GVD, ale nepodařilo se mi sehnat všechny oběhy, tak uvidíme.

Chtěl jsem zkusit i nějakou cizinu, ale vždy jsem narazil na nějaký problém:
Rakousko: nejsou plánky stanic, jen staré, musely by být smyšlené oběhy, jř v pdf jsou, není street wiew v googlu, kupodivu některé satelitní snímky na google mapách dosti bídné, vozový park v zoom 2 v bahnu dostečný.
Itálie: nejsou plánky stanic, musely by být smyšlené oběhy, jř v pdf nejsou vůbec a tahat z online jř je bláznovství, streetview je, mapy dobré, vozový park v bahnu v zoom 2 nic moc.
nyní mě bere hodně Dánsko: plánky stanic jsou, oběhy smyšlené, ale jsou technické parametry tratí, sešitové jř, jř v pdf taky, street view je , ale zase vozový park v bahn skoro žádný. A teď babo raď :D

Byl tu odkaz na ten Berlín s tím řešeným letištěm. Ještě více se mi líbí to letadlo tu http://www.youtube.com/watch?v=iw_kUqn0lc8 na tom videu na youtube, hlavně ten stín toho letadla:D
Fucza
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » stř srp 17, 2011 10:44:34

B1: sice nevim kdy dřiv se to podle tebe mělo použivat, ale jinak je ta špičata zavorka (>) asi nejlepši symbol co se da vymyslet, už přepisuju moje hvězdičky na špičate zavorky :).

Dispecer: pdf - dobry napad, akorat nevim esi tim nenaroste velikost souboru - nemam zkušenosti. A taky bych musel "rozsekat" svoje JŘ protože robim celych 24 hodin na jednu tabulku, bez ohledu na vyslednou šiřku tabulky, takže se pak nevejde na běžnou stranku.

Když už se v tom tak hrabem, mohly by se vymyslet aspoň ty zakladni značky společne....
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod Dispecer » úte srp 16, 2011 21:18:50

michal90 píše:Tim jinym fontem bych to asi neřešil - protože když ho pak nema někdo nainstalovany (mam na mysli toho kdo siť prohliži), tak se mu zobrazi nesmyslne znaky(otazniky, čtverečky a podobn nesmysly).
I z běžnych fontu se daji vybrat znaky co se hodi pro jř
- třeba pro vlak stanici projiždi, to je asi nejpotřebnějši (svisla čara) exsistuje znak | (pravy alt+Q),
- pro vlak jede po jine trati už je to horši, ale da se vymyslet třeba * (hvězdička) nebo ^ (vokáň - pravý alt+3 a mezera) nebo i jine snadno pochopitelne znaky, zaleži na vkusu, třeba zavorka - ta by i trochu připominala tu vlnovku, kterou se to puvodně znači, paragraf by se taky snesl
žadny dašli veleduležity symbol mě nenapada.
Hlavně bych použil co nejmiň takych symbolu, ktere pak musiš vysvětlivkovat a co neni pro bahn duležite ja osobně vubec neznačim, v běžnem životě tě taky všecky symboly nezajimaji...aspoň mě ne :)

S tim lesem jsem to nemyslel jako zlo, pokud je v budoucnu využiješ. Jenom mi přišly v některych mistech zbytečne, protože prostě nevim co tam planuješ. :)

Dá sa to riešiť aj exportom do PDF, tam sa to zobrazí (snáď) každému rovnako... :wink:
Dispecer
Člen fóra

Příspěvekod b1 » úte srp 16, 2011 20:59:33

michal90 píše:- pro vlak jede po jine trati už je to horši, ale da se vymyslet třeba * (hvězdička) nebo ^ (vokáň - pravý alt+3 a mezera) nebo i jine snadno pochopitelne znaky, zaleži na vkusu, třeba zavorka - ta by i trochu připominala tu vlnovku, kterou se to puvodně znači, paragraf by se taky snesl

Myslím, že dřív se používala lomená závorka < nebo >

Škoda, že si ty jídzní řády nemohou prohlédnout i ti, co nemají MS Office :-(
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Martyss » úte srp 16, 2011 20:23:42

michal90 píše:Tim jinym fontem bych to asi neřešil - protože když ho pak nema někdo nainstalovany (mam na mysli toho kdo siť prohliži), tak se mu zobrazi nesmyslne znaky(otazniky, čtverečky a podobn nesmysly).
- třeba pro vlak stanici projiždi, to je asi nejpotřebnějši (svisla čara) exsistuje znak | (pravy alt+Q),
- pro vlak jede po jine trati už je to horši, ale da se vymyslet třeba * (hvězdička) nebo ^ (vokáň - pravý alt+3 a mezera) nebo i jine snadno pochopitelne znaky, zaleži na vkusu, třeba zavorka - ta by i trochu připominala tu vlnovku, kterou se to puvodně znači, paragraf by se taky snesl
Hlavně bych použil co nejmiň takych symbolu, ktere pak musiš vysvětlivkovat a co neni pro bahn duležite ja osobně vubec neznačim, v běžnem životě tě taky všecky symboly nezajimaji...aspoň mě ne :)

S tim lesem jsem to nemyslel jako zlo, pokud je v budoucnu využiješ. Jenom mi přišly v některych mistech zbytečne, protože prostě nevim co tam planuješ. :)

Ty lesy tam jsou jen z estetickéhop hlediska, plánuju v některých něakou tu pilu,...
Martyss
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » úte srp 16, 2011 19:20:24

Tim jinym fontem bych to asi neřešil - protože když ho pak nema někdo nainstalovany (mam na mysli toho kdo siť prohliži), tak se mu zobrazi nesmyslne znaky(otazniky, čtverečky a podobn nesmysly).

michal90
Inventář fóra

Příspěvekod Martyss » úte srp 16, 2011 19:02:04

Fucza píše:
Martyss píše:Přikládám rozestavěnou síť Proseč. Soubor obsahuje jízdní řád v MS Excelu a řazení vlaků v MS Wordu. Jakékoli námitky, podněty,... však vy víte :) :schotousch:

To řazení je parádní, ale proč si nepoužil v těch jízdních řádech fonty Sena, dají se stáhnout z pomůcek. Poslal bych, ale druhý notebook KO na reklamaci. Ty vysvětlivky se značkami planet nebo co to tam je vypadá divně.
Jinak tam zatím je minimální provoz a jak psal Michal i mě ta návěstidla chybí. Ale neber to jako kritiku :wink:
PS: Mě ty velký lesy nevadí :D Též je někdy dělám, staví se to rychleji.

S těmi fonty jsem tě jaksi moc nepochopil. :-( Ale jinak děkuji za (jakoukoli) odezvu. :-)
Martyss
Člen fóra

Příspěvekod Martyss » úte srp 16, 2011 18:59:41

michal90 píše:
Martyss píše:Přikládám rozestavěnou síť Proseč. Soubor obsahuje jízdní řád v MS Excelu a řazení vlaků v MS Wordu. Jakékoli námitky, podněty,... však vy víte :)

Vim kam si mam strčit namitky :) na diskuzi přece.
Ale abych začal pozitivně, povedena siť (eště sem ji sice nestih prozkoumat celou), ale vypada docela slibně, hlavně s železnici sis docela vyhral. Solidně vymodelovane města. Jizdni řad zrobeny, no slušna prace :)
A jestli chceš nějake navrhy tak tady jsou:
- určitě bych nedaval do zipu všecky krajiny a vozidla co maš postahovane (nevim esi v siti použivaš všechny, ale ze zkušenosti o tom pochybuju) - zabira to zbytečně mista
- lesy (ač jinak pěkně vymodelovane) je zbytečne stavět tam kde 10 kilaku dookola nic jinehi neni - zbytečně se zvěčuje nt3 soubor a dlouho se pak načita
- k železnici by se hodily navěstidla, aspoň na paradu, chapu že provoz funguje aji bez nich

Ty lesy jen vyplňují prázdné místo, ale to se pak vyladí a budu jen tam, kam bude zasahovat obrazovka a oko prohlížejícího. Ty souboury pak určo promažu, vím, zabírají moc místa. Různě jsem to postahoval, co se mi zrovna hodilo či líbilo, ale nepotřebné smáznu. Návěstidla též budou, jen z důvodu pracovního vytížení už to není s volným časem, co bývávalo. Ale stále na tom pracuji.
Martyss
Člen fóra

Příspěvekod Fucza » úte srp 16, 2011 17:29:26

Martyss píše:Přikládám rozestavěnou síť Proseč. Soubor obsahuje jízdní řád v MS Excelu a řazení vlaků v MS Wordu. Jakékoli námitky, podněty,... však vy víte :) :schotousch:

To řazení je parádní, ale proč si nepoužil v těch jízdních řádech fonty Sena, dají se stáhnout z pomůcek. Poslal bych, ale druhý notebook KO na reklamaci. Ty vysvětlivky se značkami planet nebo co to tam je vypadá divně.
Jinak tam zatím je minimální provoz a jak psal Michal i mě ta návěstidla chybí. Ale neber to jako kritiku :wink:
PS: Mě ty velký lesy nevadí :D Též je někdy dělám, staví se to rychleji.
Fucza
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » úte srp 16, 2011 14:59:34

Martyss píše:Přikládám rozestavěnou síť Proseč. Soubor obsahuje jízdní řád v MS Excelu a řazení vlaků v MS Wordu. Jakékoli námitky, podněty,... však vy víte :)

Vim kam si mam strčit namitky :) na diskuzi přece.
Ale abych začal pozitivně, povedena siť (eště sem ji sice nestih prozkoumat celou), ale vypada docela slibně, hlavně s železnici sis docela vyhral. Solidně vymodelovane města. Jizdni řad zrobeny, no slušna prace :)
A jestli chceš nějake navrhy tak tady jsou:
- určitě bych nedaval do zipu všecky krajiny a vozidla co maš postahovane (nevim esi v siti použivaš všechny, ale ze zkušenosti o tom pochybuju) - zabira to zbytečně mista
- lesy (ač jinak pěkně vymodelovane) je zbytečne stavět tam kde 10 kilaku dookola nic jinehi neni - zbytečně se zvěčuje nt3 soubor a dlouho se pak načita
- k železnici by se hodily navěstidla, aspoň na paradu, chapu že provoz funguje aji bez nich
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod Martyss » ned srp 14, 2011 14:02:19

Přikládám rozestavěnou síť Proseč. Soubor obsahuje jízdní řád v MS Excelu a řazení vlaků v MS Wordu. Jakékoli námitky, podněty,... však vy víte :) :schotousch:
Přílohy
Proseč - Copy.rar
(3.01 MiB) 110 krát
Martyss
Člen fóra

Příspěvekod b1 » ned črc 24, 2011 14:09:51

A ještě jeden nález na netu, stránka se sítí pražských tramvají a metra nebo dost rozsáhlou sítí Rakouska od Lince přes Vídeň po Bratislavu.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » ned črc 24, 2011 09:13:32

b1 píše:Možná někteří znáte, ale já objevil stránku s velmi pěkně udělanou sítí Berlína roku 1989.

Jojo, zajímavá je hlavně simulace letiště. A na těch stránkách se dají také stáhnout návěstidla podobné ruským, takže se dají použít do české sítě.
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » sob črc 23, 2011 18:49:01

Možná někteří znáte, ale já objevil stránku s velmi pěkně udělanou sítí Berlína roku 1989.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » sob čer 11, 2011 13:48:59

Aktualizace webu neni stále dodělaná tak aspoň takhle.

Hotel Boscolo Carlo IV Prague (mezi masaryčkou a hlavákem).
Přílohy
Boscolo.PNG
den.png
noc.png
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » sob kvě 28, 2011 09:00:30

Tak už vim čim to bylo, sem na posledni chvilu vylepšoval vyhybnu a vylepšil sem ju až moc :oops:
Jinak opravil sem eště dalši dva omyly a tvaři se to celkem dobře, takže druhy pokus:

Včil mě napada kdybych tam nechal naschval nějaku chybu, tak aspoň poznam esi ste pořadně prozkoumali siť :mrgreen: možna tam je možna ne 8)
Přílohy
Uzkorozchodky DPMO zkušebni 2.rar
(246.69 KiB) 97 krát
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » pát kvě 27, 2011 13:55:42

b1 píše:michal90: Ve 4:20 čelní srážka v Orlové, nádraží, v 8:30 čelní srážka v Karviné, nádraží. V Radvanicích jezdí souprava linky 9R kolem nádraží tam a zpět.

Diky, prošetřime, uvidime, odstranime. Linka 9R tam je od toho aby připojovala vlečňak, ta nikam nejezdi.
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » pát kvě 27, 2011 13:12:12

michal90: Ve 4:20 čelní srážka v Orlové, nádraží, v 8:30 čelní srážka v Karviné, nádraží. V Radvanicích jezdí souprava linky 9R kolem nádraží tam a zpět.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » čtv kvě 26, 2011 12:38:16

Po vic jak dvou rokach hledani, shaněni a bahněni nadešel spravny čas na testovaci verzi Uzkorozchodnych drah DPMO.

U p o z o r n ě n i :
1) krom obvyklych chyb co se najdou v každe nove siti - budu vděčny za jejich odhaleni, mohou vzniknout chyby zaokoruhlenim vteřinovych času > NEPOUŽIVEJTE rychlost simulace 11 a vic.
2) siť je postavena v Bahnu 3.84, NEPOUŽIVEJTE novějši verze, od Bahnu 3.85 totiž muže byt pořadi vlaku 1 až 99999 - dojde k chybam v pořadich.

Taky mužete jakkoli doplnit dalši informace (zpřesněni krajiny apod.)
Přílohy
Uzkorozchodky DPMO - testovací verze.rar
(246.99 KiB) 79 krát
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » stř dub 27, 2011 18:05:09

Nevím, jestli není ještě trochu předčasné se o tom teď zmiňovat, ale připravuji takovou větší síť, kde bude trochu bohatější železnice, ale hlavně u MHD bude posilová doprava na veletrhy a náhradní doprava za tramvaj při konání slavností v centru, které už budu mít vyřešené trochu lépe.
b1
Inventář fóra

PředchozíDalší

Zpět na BAHN