Vaše sítě *.nt3

Vše co se týká simulačního programu BAHN

Moderátoři: malý fotograf, vikijous

Re: Vaše sítě *.nt3

Příspěvekod bibrr » ned pro 26, 2010 18:16:23

Martyss píše:Přikládám malou vánoční ukázku mé sítě. Ve složce je tako přiloženo řazení vlaků (Word)+ jízdní řády (Excel). Jakékoli připomínky, prosím, pište na toto forum či na ICQ 378-636-446

Nevite proc se mi zobrazuje " Tato verze souboru je prilis nova" ikdyz v 3.84 delam?
bibrr
Začátečník

Příspěvekod Martyss » sob pro 25, 2010 09:13:01

T_m píše:
Martyss píše:Jj + metro a TCT (=TransCityTram)
Pod TCT si mám představit co? Rychlodrážní tramvaj nebo provozně oddělený S-Bahn, v podstatě povrchové metro jako je v Berlíně nebo HÉV v Budapešti? V každém případě to vypadá zajímavě.

No, spíše tramvaj jezdící mězi městy, něco jako je Liberec a Jablonec nad Nisou.
Martyss
Člen fóra

Příspěvekod T_m » sob pro 25, 2010 01:30:24

Martyss píše:Jj + metro a TCT (=TransCityTram)
Pod TCT si mám představit co? Rychlodrážní tramvaj nebo provozně oddělený S-Bahn, v podstatě povrchové metro jako je v Berlíně nebo HÉV v Budapešti? V každém případě to vypadá zajímavě.
T_m
Site Admin

Příspěvekod Martyss » pát pro 24, 2010 23:31:21

michal90 píše:
Martyss píše:Přikládám malou vánoční ukázku mé sítě.

Vidím, že konkurence nespí, doufám že vydržíš. Až budu mít víc volna mezi šichtama tak si to pořádně projedu, ale už teď se těším až budou fungovat autobusy a tramvaje (esi sem viděl dobře koleje ve městě).

Jj + metro a TCT (=TransCityTram)
Martyss
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » pát pro 24, 2010 21:40:44

Vidím, že konkurence nespí, doufám že vydržíš. Až budu mít víc volna mezi šichtama tak si to pořádně projedu, ale už teď se těším až budou fungovat autobusy a tramvaje (esi sem viděl dobře koleje ve městě).
"Musíme zavést přísný pořádek do dopravy." K. G.
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod Martyss » pát pro 24, 2010 16:23:10

T_m píše:
Tak jsem si z popisu představil malou síť a ... šok. Nádhera, tohle se fakt kritizovat nedá !!!

Mockrtá děkuji, ale ještě tam je práce habakuk :-D
Martyss
Člen fóra

Příspěvekod T_m » pát pro 24, 2010 15:55:21

Tak jsem si z popisu představil malou síť a ... šok. Nádhera, tohle se fakt kritizovat nedá !!!
T_m
Site Admin

Příspěvekod Martyss » pát pro 24, 2010 14:43:52

Přikládám malou vánoční ukázku mé sítě. Ve složce je tako přiloženo řazení vlaků (Word)+ jízdní řády (Excel). Jakékoli připomínky, prosím, pište na toto forum či na ICQ 378-636-446
Přílohy
New Folder.zip
(2.22 MiB) 107 krát
Martyss
Člen fóra

Příspěvekod b1 » úte pro 14, 2010 23:27:27

Takže linka 37 mi v síti Brna jezdí bez problémů. Nově můžete stav zpracování sledovat i v tabulce na stránce http://ivozovna.kx.cz/site.php#hotovo , která bude průbežně aktualizována...
b1
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » pon pro 13, 2010 19:23:45

Po tomto víkendu se v mé síti Brna nově rozjely linky 4, 29, 32, 37 a 97, u linky 37 musím ještě zkontrolovat víkendový provoz, ale jinak by vše mělo být bez problémů. Další na řadě budou nejspíš linky 34 a 36.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » úte pro 07, 2010 12:29:11

Jelikož Střežnovsko je teď na vedlejši koleji (neni napad a tupě přistavovat kilometry trati bez něčeho orginalniho, je spiš na škodu než k užitku), vratil jsem se k dluho rozdělane siti ostravskych uzkorozchodnych tramvaji. Prvni zveřejněni snad koncem roku (3 linky z 10 v provozu), zatim par obrazku ze stavby:
Přílohy
Bohumín, Nádraží.PNG
Vlak linky 17 čeká na svůj odjezd před bohumínským nádražím.
Bohumín, Ostravská ul..PNG
"Křižování bez výhybny" - sedmnáctka odbočí do třídy Čs. armády a jedenáctka bude moct pokračovat na konečnou k nádraží.
Ostrava, Most M. Sýkory.PNG
Konečná stanice v Ostravě, souprava odjíždí do Hrušova jako linka 12.
Ostrava, Nová radnice.PNG
A jedna dominanta Ostravy na závěr.
Naposledy upravil michal90 dne úte pro 14, 2010 12:01:25, celkově upraveno 1
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » pon lis 08, 2010 20:32:22

michal90 píše:Ja bych to řešil spiš nahodnou vyhybkou, buď pošle autobus na cestu nebo jen objede kolem depa (to by snad tak nevadilo), když chceme vetši "nahodnost" dame vyhybky dvě - viz obr. Na taktovacim bodě bych dl odjezdy pro každy den.
Přesně tak to plánuju a momentálně i zkouším, s tím rozdílem, že místo náhodných výhybek používám několik střídavých výhybek (i ten nepravidelný provoz má svá pravidla, například hokejový zápas se hraje jen v určité dny, ale ne každý týden).

Co se týče těchto "jednorázových" akcí, mám v rukávu ještě něco, ale o tom snad více až to bude hotové ke zveřejnění.

michal90 píše:Taková slova vždycky poteší, sem rád že se ti moje dílo líbí.
Co se týče nějaké do jednoho souboru vmáčkuté dokumentace, to by bylo určitě hezké, ale v PDF a podobných věcech jsem nikdy nedělal, v tom tkví důvod toho, že ještě nic takového nevzniklo. Pokud někdo má potřebné zkušenosti a chtěl by něco vytvořit, nejsem proti. Kdysy jsem chtěl udělat alespoň ty mapky v nějaké vektorové grafice (např. v Inkscape, ty ale asi pak nejdou otevřít v obyčejném prohlížeči...), no ale i ty stávajíci, myslím, splní účel celkem dobře.

Inkscape má export do jpg, png, pdf a dalších formátů.
Export z wordu nebo excelu do pdf popsal T_m, myslím, že to tlačítko pro export do pdf mají i nejnovější verze MS office.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » pon lis 08, 2010 16:32:50

michal90 píše:Konečně uzral čas na dalši aktualizaci moji sitě "Střežnovsko". Kdo znal předchozi verze, najde rozsahle změny na severu a vychodě mapy, ale i ve staršich častech jsou novinky, přestavby a upravy. Ale na co se tu rozepisovat - zkoumejte sami.
Spravna funkčnost je odzkoušena při rychlostech 1 až 10 - rychlosti zcela respektujici vteřinovy čas. Ale nikdo neni neomylny, kdyby jste našli chybu, dejte vědět sem nebo na dalši kontaktni mista. Pozitivnimi ohlasy tež nepohrdnu :) .
Přeji přijemnou svatečni neděli, Bahněni zdar!

Mě se líbí hlavně rozmanitost, kterou michalova síť má. Kamkoliv se podívám najdu nějakou zajímavost (přehrada, rekreační střediska, hrad, fabriky atd.). Jak už psal T_M, když se podívám na krajinu dokážu si jí hned vybavit v realitě.
Je vidět, že si na tom dal někdo opravdu záležet :) . Spolu s dokumentací je to opravdu perfektní síť.

Já už se roky snažim vytvořit síť, kde bych nasimuloval železniční provoz podobný realitě (viz. pár příspěvků níž), bohužel to vždy skončí tím, že po nějaké době všechno předělám (všechno smažu a začínám znovu).
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » pon lis 08, 2010 14:43:00

Když sem tak promyšlel čim včil pokračovat, narazil sem na davno nedodělane věci, kdyby někdo měl zajem v tom pokračovat nebo nějak využit, zde je nabidka.
Přílohy
sítě.PNG
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » pon lis 08, 2010 12:45:48

michal90 píše:Co se týče nějaké do jednoho souboru vmáčkuté dokumentace, to by bylo určitě hezké, ale v PDF a podobných věcech jsem nikdy nedělal, v tom tkví důvod toho, že ještě nic takového nevzniklo. Pokud někdo má potřebné zkušenosti a chtěl by něco vytvořit, nejsem proti.

To je celkem jednoduché. Vše si udělej ve Wordu (pokud používáš OpenOppice ještě lépe), pak si třeba ze Slunečnice stáhni prográmek PDF Creator, který je vlastně virtuální tiskárnou, a po jeho nainstalování dokument normálně vytiskneš, ale místo na tiskárnu na stole, vybereš ze seznamu PDF Cerator a po určitých krocích, které po tobě program bude chtít (např. jméno souboru ...), je PDF dokument hotový. V případě, že máš OO, tak PDF Creator používat nemusíš, stačí kliknout na ikonku PDF na liště programu a PDF je hotové.
T_m
Site Admin

Příspěvekod michal90 » pon lis 08, 2010 10:36:49

T_m píše:Co ti k tomu napsat? Že nemám slov, prostě bomba. Jako bych tam žil a po městě chodil, cítil smrad z autobusů RO ... Snad jedinou nepatrnou věc bych ti vytkl a to, že nemáš vyplněné informace o síti přímo v souboru. Též by se takovou síť vyplatilo zamknout heslem, ale to nevím jestli máš nebo ne, to jsem nezkoušel. Ale jinak kompletní dokumentace k síti je úžasná. Možná by nebylo od věci ji udělat jako "brožurku" v PDF.
Ale měl bych dotaz: kolem úzkorozchodné vozovny máš nějaké nepoužívané tratě. To jsou rozestavěné nebo naopak rušené? Předpokládám metrový rozchod.
Bude mít tvoje dílo ještě nějaký vývoj nebo je to konec?

Taková slova vždycky poteší, sem rád že se ti moje dílo líbí.
Co se týče nějaké do jednoho souboru vmáčkuté dokumentace, to by bylo určitě hezké, ale v PDF a podobných věcech jsem nikdy nedělal, v tom tkví důvod toho, že ještě nic takového nevzniklo. Pokud někdo má potřebné zkušenosti a chtěl by něco vytvořit, nejsem proti. Kdysy jsem chtěl udělat alespoň ty mapky v nějaké vektorové grafice (např. v Inkscape, ty ale asi pak nejdou otevřít v obyčejném prohlížeči...), no ale i ty stávajíci, myslím, splní účel celkem dobře.
Jesli máš na mysli koleje na Budovatelské ulici, ty mají představovat rozestavěnou normalněrozchodnou trať od mýtenského nádraží směrem k Datyni místo úzkorozchodky, vždyť v té době bylo rušení úzkorozchodných drah v plném proudu....
A pokračování? Původně jsem tuhle síť zamýšlel postavit v různých dobách, ale nakonec z toho sešlo a v současném rozsahu sítě, by jen stavba jednoho dalšího období zabrala měsíce i roky, takže v tomhle směru asi ne. Od té doby měla síť mít již několik konců, ale vždycky jsem zatím stavěl dál, takže na tuhle otázku zatím neznám odpověď, když příjde nápad budu pokračovat, když ne tak ne.
Mám nápady i na jiné sítě, ke kterým bych se chtěl taky někdy dostat (třeba o lesní železnici jsem dlouho uvažoval), takže pokud nebudu pokračovat ve Střežnovsku, určitě se dočkáte něčeho jiného.
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » pon lis 08, 2010 04:37:38

michal90 píše:Konečně uzral čas na dalši aktualizaci moji sitě "Střežnovsko". Kdo znal předchozi verze, najde rozsahle změny na severu a vychodě mapy, ale i ve staršich častech jsou novinky, přestavby a upravy. Ale na co se tu rozepisovat - zkoumejte sami.
Spravna funkčnost je odzkoušena při rychlostech 1 až 10 - rychlosti zcela respektujici vteřinovy čas. Ale nikdo neni neomylny, kdyby jste našli chybu, dejte vědět sem nebo na dalši kontaktni mista. Pozitivnimi ohlasy tež nepohrdnu :) .

Co ti k tomu napsat? Že nemám slov, prostě bomba. Jako bych tam žil a po městě chodil, cítil smrad z autobusů RO ... Snad jedinou nepatrnou věc bych ti vytkl a to, že nemáš vyplněné informace o síti přímo v souboru. Též by se takovou síť vyplatilo zamknout heslem, ale to nevím jestli máš nebo ne, to jsem nezkoušel. Ale jinak kompletní dokumentace k síti je úžasná. Možná by nebylo od věci ji udělat jako "brožurku" v PDF.
Ale měl bych dotaz: kolem úzkorozchodné vozovny máš nějaké nepoužívané tratě. To jsou rozestavěné nebo naopak rušené? Předpokládám metrový rozchod.
Bude mít tvoje dílo ještě nějaký vývoj nebo je to konec?
T_m
Site Admin

Příspěvekod michal90 » ned lis 07, 2010 05:56:56

Konečně uzral čas na dalši aktualizaci moji sitě "Střežnovsko". Kdo znal předchozi verze, najde rozsahle změny na severu a vychodě mapy, ale i ve staršich častech jsou novinky, přestavby a upravy. Ale na co se tu rozepisovat - zkoumejte sami.
Přílohy
Střežnovsko exportní verze.rar
(655.89 KiB) 116 krát
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod srbak » čtv říj 28, 2010 18:23:35

michal90 píše:
T_D píše:Nepravidelná doprava by asi šla udělat pomocí několika taktovacích bodů. Jiný způsob mě nenapadá :)

Ja bych to řešil spiš nahodnou vyhybkou, buď pošle autobus na cestu nebo jen objede kolem depa (to by snad tak nevadilo), když chceme vetši "nahodnost" dame vyhybky dvě - viz obr. Na taktovacim bodě bych dl odjezdy pro každy den.

Jo tohole by šlo :-)
Stavba v Bahnu je postupná, zdlouhavá, ale je radost poté jít spát s pocitem, že jsem udělal co jsem chtěl, třeba ve 4 ráno s hotovou trolejbusovou linkou

http://srbak.rajce.idnes.cz/ Moje fotky, i pravé šotoušské
srbak
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » čtv říj 28, 2010 18:22:06

T_D píše:Nepravidelná doprava by asi šla udělat pomocí několika taktovacích bodů. Jiný způsob mě nenapadá :)

Ja bych to řešil spiš nahodnou vyhybkou, buď pošle autobus na cestu nebo jen objede kolem depa (to by snad tak nevadilo), když chceme vetši "nahodnost" dame vyhybky dvě - viz obr. Na taktovacim bodě bych dl odjezdy pro každy den.
Přílohy
neprav.PNG
(4.08 KiB) 123 krát
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod T_D » čtv říj 28, 2010 11:59:08

Nepravidelná doprava by asi šla udělat pomocí několika taktovacích bodů. Jiný způsob mě nenapadá :)
"Volal mi ten, Pelta." - "Ti volal Pelta, jo? A co chtěl?" - "Nic." - "Nic, jo? Cos mu na to řek´ ?" - "No nic." - "Tos mu řek´ dobře."
T_D
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » čtv říj 28, 2010 07:53:50

b1 píše:Zkoušeli jste někdo v síti udělat nějakou nepravidelnou dopravu, tj. něco, co se neopakuje každý týden (např. na fotbalový zápas, pouť, muzejní noc apod., případně výluku tramvají)?

To by šlo dost těžko, aby autobus na zapas jel jednou v utery a jednou v sobotu, přišti tyden vubec a pak zas třeba ve středu. A to nepočitam zapasy ligy mistru :)
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod srbak » pon říj 25, 2010 23:39:34

b1 píše:Zkoušeli jste někdo v síti udělat nějakou nepravidelnou dopravu, tj. něco, co se neopakuje každý týden (např. na fotbalový zápas, pouť, muzejní noc apod., případně výluku tramvají)?

No občas jsem si udělal mega zácpu linak aut či občas ano i výlukum nebo dočasné zjednokolejnění tram tratě, párkrát i výluku delšího úseku, ale to dalo hodně práce :D
Stavba v Bahnu je postupná, zdlouhavá, ale je radost poté jít spát s pocitem, že jsem udělal co jsem chtěl, třeba ve 4 ráno s hotovou trolejbusovou linkou

srbak
Člen fóra

Příspěvekod b1 » pon říj 25, 2010 16:14:17

Zkoušeli jste někdo v síti udělat nějakou nepravidelnou dopravu, tj. něco, co se neopakuje každý týden (např. na fotbalový zápas, pouť, muzejní noc apod., případně výluku tramvají)?
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » úte zář 07, 2010 07:05:54

michal90 píše:Mam takovou prosbu, je to asi rok co tu někdo daval na ukazku rozpracovanou siť Slovenska, chtěl bych vědět kde vzit planky slovenskych stanic, nikde se mi je nepodařilo sehnat. Diky předem.

Pár jich je na Vlaky.net
Galérie -> Železničné objekty -> SK - stanice a zastávky (jako příloha)

Plánky Liptovského Hrádku a Makova jsou tady:
http://pvoltr.sweb.cz/zsr.htm

Slovenské plánky asi jen tak někde neseženeš.

A když už jsme u těch plánků:
Po povodních (2002) se vyřazovalo spousta dokumentů. Mezi nimi byla i spousta plánků od SUDOPu celých tratí (většina z roku 1970). Jediné co se mi podařilo zachránit byl projekt na rekonstrukci tratě Horní Dvořiště-České Budějovice a Pražský uzel. Pokud někdo vlastní podobné plánky ať se ozve.
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod michal90 » pon zář 06, 2010 19:48:45

Mam takovou prosbu, je to asi rok co tu někdo daval na ukazku rozpracovanou siť Slovenska, chtěl bych vědět kde vzit planky slovenskych stanic, nikde se mi je nepodařilo sehnat. Diky předem.

Jinak během řijna nebo listopadu se mužete těšit na dalši verzi moji fiktivni sitě Střežnovsko, akorat dodělam nakladni vlaky a už ji sem davam. Zatim aspoň dva obrazky (kdo pozna typ osobnich vozu ma bod):
Přílohy
obr1.PNG
obr2.PNG
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » stř srp 25, 2010 15:29:01

JCXMedvidek píše:
Roman píše:2 autobusy Fiat Mave CiBus

Nevidím ich ešte na stránke b1 na stiahnutie :-). Díky, Dávid.

Protože tam nejsou. Respektive není, je jen jeden.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » stř srp 25, 2010 13:55:02

Trošku jsem pokročil ve stavbě a tak spolu s náhledem přináším stručný popis.

Hradecko
Fitktivní železniční síť s typickými zákoutí české krajiny.

Síť bude zasazena do 90. let minulého století, takže nečekejte žádný koridor, moderní nádraží a pendolino (koridor je mimochodem v plánu do dalších verzí). O rozloze ještě nemám jasno, ale síť bude dostatečně velká pro reálnou simulaci rychlíku a jiných dálkových vlaků. Mimo to by měl být zajištěn vlečkový provoz.

Kromě železnice bude zajímavá i krajina, kterou se snažím vytvořit typické české prostředí.
Přílohy
mapa.PNG
(7.8 KiB) 161 krát
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod JCXMedvidek » stř srp 25, 2010 00:31:17

Roman píše:
2 autobusy Fiat Mave CiBus

Ahoj,
mohol by si mi nejako zaslať tieto "autobusy"-minibusy? Nevidím ich ešte na stránke b1 na stiahnutie :-). Díky, Dávid.

(alebo to je zatiaľ len akože? :-D)
JCXMedvidek

Příspěvekod srbak » pát srp 20, 2010 00:33:55

michal90 píše:Romane, dovol jen jeden postřeh, ktery mě napadl:

Roman píše:Za zajímavost lze vytknout provoz linek "R", které zajištují dopravu do dolů. Kmenové kurzy linky R (pět kurzů) jezdí ve špičkách (tedy od 5 do 8 a od 14 do 17), poté zatáhnou do vozovny.

Na dolech je třísměnny provoz (ranni-odpoledni-nočni), tudiž by měly jet aji nějake spoje kolem 20. hodiny.
Nemyslim to jako kritiku, ale jako radu pro větši realističnost :) .

Jinak už se těšim až si tvoji siť projdu, podle počtu linek vypada na zdejši poměry docela velka, taky sem rad že sis vybral něco z mojich grafik, člověka to povzbudi.

Já mám také nějakou takovouhle linku a mám jí právě pro 3 směny :D pravda :D

srbak
Člen fóra

PředchozíDalší

Zpět na BAHN