Vaše sítě *.nt3

Vše co se týká simulačního programu BAHN

Moderátoři: malý fotograf, vikijous

Re: Vaše sítě *.nt3

Příspěvekod michal90 » čtv srp 19, 2010 22:03:53

Romane, dovol jen jeden postřeh, ktery mě napadl:

Roman píše:Za zajímavost lze vytknout provoz linek "R", které zajištují dopravu do dolů. Kmenové kurzy linky R (pět kurzů) jezdí ve špičkách (tedy od 5 do 8 a od 14 do 17), poté zatáhnou do vozovny.

Na dolech je třísměnny provoz (ranni-odpoledni-nočni), tudiž by měly jet aji nějake spoje kolem 20. hodiny.
Nemyslim to jako kritiku, ale jako radu pro větši realističnost :) .

Jinak už se těšim až si tvoji siť projdu, podle počtu linek vypada na zdejši poměry docela velka, taky sem rad že sis vybral něco z mojich grafik, člověka to povzbudi.
"Musíme zavést přísný pořádek do dopravy." K. G.
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod Roman » čtv srp 19, 2010 09:29:13

Dovolte, abych před zveřejněním své sítě ji krátce představil.

Město Hučava provozuje celkem 18 tramvajových linek, z toho tři noční a pět linek "R" (viz níže) a prozatím 13 linek autobusových. Vozový park je složen především z vozů české výroby:

Tramvaje:

10 tramvají T2
50 tramvají T3
18 tramvají T3M (trvale spojených do trojic, pro provoz na lince R)
20 tramvají T3G
6 tramvají T3R
4 tramvaje T3RF
2 tramvaje T3R.EV
10 tramvají K2
2 tramvaje K2R
5 tramvají K2R03
4 tramvaje K2R03-P
1 tramvaj K2T
7 tramvají K2P
10 tramvají T6A5
5 tramvají KT8D5

Tramvajová doprava je v provozu povětšinou od 4:45 do 23:00, u linky 1 dochází po 18. hodině k výměně kapacitní soupravy 2×T za méněkapacitní vůz K2 z linek 4 a 8. Za zajímavost lze vytknout provoz linek "R", které zajištují dopravu do dolů. Kmenové kurzy linky R (pět kurzů) jezdí ve špičkách (tedy od 5 do 8 a od 14 do 17), poté zatáhnou do vozovny. Jako doplňující linky slouží linky R1, R2, R3 a R4, které zajišťují rychlé spojení dolů se sídlišti. Tyto linky mají nepravidelný interval a jsou zajišťovány pouze kurzy, původem z jiných linek.

Autobusy:
60 autobusů B731/B732 (40/20)
20 autobusů B931/B931E
15 autobusů B741
5 autobusů B941/B941E
2 autobusy Fiat Mave CiBus

Železniční doprava:
Hlavní nádraží města Hučava protínají čtyři tratě:
• 121 > Bílá nad lesy - Hučava (neelektrifikovaná trať, v úseku Hučava-Stružiny - Bílá nad lesy je trať v dezolátním stavu po povodni v r. 2009 = zastaven provoz, v úseku Hučava hl. n. - Bílá nad lesy zavedena NAD)
• 122 > Jedlová - Hučava (jednokolejná elektrifikovaná trať). Na vlacích osobní dopravy (špičkový interval 30 minut) jezdí jednotky 460+063+063+063+460, rychlíky zde vozí 754+Btn+Btn+Btn+943 z důvodu úvratě v žst Hučava-Tlumačov. V žst Hlučava hl. n. jezdí soupravy na kusé koleje, tudiž se to také hodí.
• 232 > Zálešany - Hučava (dvoukolejná, elektrifikovaná koridorová trať). Na vlacích osobní dopravy (špičkový interval 20 minut) zde jezdí nové jednotky 471+071+971, na vlacích Eurocity, které přijíždí z Polska, nebo Německa jezdí soupravy vedeny lokomotivami 362, nebo 380 s moderními EC vozy.
• 237 > Hrabová - Hučava (dvoukolejná, elektrifikovaná koridorová trať). Na vlacích osobní dopravy (špičkový interval 20 minut) zde jezdí nové jednotky 471+071+971, vlaky vyšší kategorie se tu střídají - v sudou hodinu jede rychlík, v lichou vlak vyšší kategorie Ex, taktéž vedený lokomotivou 380.

Nákladní doprava je vedena z Hrabové, po trati 237 až do odb. Hučava-Hrabovka, poté kousek po trati 232 až do odb. Hučava-doly a do dolů. Nákladní vlaky jsou vedeny moderními lokomotivami 380, př. 363, nebo 2×742.

A teď pár screenů (za kvalitu se omlouvám, ale jinak to bohužel nešlo):
Hučava.png
Pohled na hlavní vlakové nádraží, na které právě přijíždí souprava "CityElephant" a na čekající rychlík směr Hrabová. Před nádražní budovou můžeme spatřit trojci linkových autobusů na NAD za vlak na trati 121.

Hučava2.png
Pohled na smyčku Železniční viadukt na který právě vjíždí jednotka 471+071+971 jedoucí na hlavní nádraží.

Hučava3.png
Náhled do dolů. Vlevo dole se nachází tramvajová smyčka, vpravo můžeme vidět 380+několik nákladních vozů čekající na čas odjezdu.

Hučava4.png
Pohled na nejnovější tramvajovou smyčku (r. 2010). Poblíž se začal stavět nový, obrovský bytový komplex, takže tramvajová trať zde bude jistě přínosem.

Hučava5.png
A na závěr pohled na ranní Nex 43120, který právě míří do huti. Na snímku překonává TT linky 1 do nejstaršího sídliště ve městě.

Za vozy děkuji b1, za grafiku pak Fantomasovi a Michalovi90.
Roman
Člen fóra

Příspěvekod srbak » čtv srp 19, 2010 00:18:43

Po tom, co jsem si dneska psal s Fantomasem, rozhodl jsem se opět po čase zveřejnit svou síť. Jedná se jako vždy o pracovní verzi, ale vše by mělo fungovat jak má (teď jsem udělal nové trolejbusy a snad to sedí, počítal jsem to 2×). Za grafiku děkuji již zmíněnému Fantomasovi ( za později zmíněný zdroj), dále b1 za vozidla a dalším autorům (nevím všechny). Novinkou od posledního uploadu je, že jsem alespoň část města zatím přestavěl ze stísněných domů na normální či méně oseté, plocha sítě se též zvětšila a v neposlední řadě jsem akorát dostavěl letiště vč. grafiky letadel (bohužel nehýbajících se pro omezení velikosti vozidel :cry: ). Rád přivítám jakoukoliv kritiku (krom domů, tu už mám od minule :D a umisťování troleje-to je věc názoru a mě to k realitě dokresluje více )
1.jpg
Celková síť

2.jpg
Letiště v mapě

3.jpg
detail letiště
Přílohy
Srbak_bahn.rar
soubor sítě
(1.23 MiB) 125 krát
Stavba v Bahnu je postupná, zdlouhavá, ale je radost poté jít spát s pocitem, že jsem udělal co jsem chtěl, třeba ve 4 ráno s hotovou trolejbusovou linkou

http://srbak.rajce.idnes.cz/ Moje fotky, i pravé šotoušské
srbak
Člen fóra

Příspěvekod b1 » úte srp 17, 2010 17:36:42

Zde dávám ke stažení takovou menší síť, na které průběžně pracuji. Slouží spíše k demonstrování různých provozních věcí.

Provoz je sice malý, ale zato docela barvitý. Několik záležitostí, které stojí za zmínku:
- Vozidla se neobjevují každý den na stejných kurzech (jako v reálném provozu)
- Jsou zavedeny dva garantované nízkopodlažní kurzy (3./3 a 4./4), na kterých se vždy vyskytuje některá z nízkopodlažních souprav. Ostatní nízkopodlažní soupravy buď odpočívají ve vozovně, nebo jsou vypraveny na negarantované kurzy (opět jako v reálném provozu)
- Na linku 4 jsou o víkendu vypravovány méně kapacitní soupravy.
- V pracovní dny dochází na dvoukolejné smyčce Zimní stadion k předjíždění kurzů, linky 4 a 5 jezdí jak na levou, tak na pravou kolej.
- Garantovaná přestupní návaznost nočních linek na hlavním nádraží.
- Většina kurzů koná výkony na více linkách.
- Bohatý silniční provoz a trocha železničního provozu.
- Moje nové uživatelské grafiky (nástupiště, podchody, nadchody) (obsahuje ovšem i grafiky jiných autorů, za což jim patří poděkování)
třeba někdo najde ještě něco dalšího, co mě teď nenapadlo.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Fucza » pon srp 16, 2010 11:29:44

Ještě jsem se chtěl zeptat. Chci postavit něco v současném GVD. Podkladů mám spoustu, jen pořád nemám letošní oběhy osobky a carga. Jen lońské. A něco dělat v letošních a něco v loňských je nanic. Kdyby měl někdo nějaký nápad, může do soukromé pošty, ať se zase neprozradí nějaká utajovaná skutečnost :mrgreen:
Fucza
Inventář fóra

Příspěvekod T_m » čtv srp 12, 2010 09:43:43

Fantomas píše:V síti bude použita řada uživatelských symbolů, například hrad od KiškMiho.
Jůůů to je krásný :potlesk: :chlast:
T_m
Site Admin

Příspěvekod Zemi » čtv srp 12, 2010 08:16:09

Fucza píše:U toho Kunštátu (2. snímek) si měl sejmout i tu dominantu nad stanicí, takhle to je ošizené :D

V síti bude použita řada uživatelských symbolů, například hrad od KiškMiho.
Přílohy
hrad.PNG
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod Fucza » stř srp 11, 2010 21:42:36

Fantomas píše:
Fantomas píše:Nyní se budu věnovat kreslení symbolů a fiktivní síti o které brzy napíšu více informací a přidám i nějaký náhled ze stavby :wink: .

První náhledy

U toho Kunštátu (2. snímek) si měl sejmout i tu dominantu nad stanicí, takhle to je ošizené :D
Fucza
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » stř srp 11, 2010 14:56:13

Fantomas píše:Nyní se budu věnovat kreslení symbolů a fiktivní síti o které brzy napíšu více informací a přidám i nějaký náhled ze stavby :wink: .

První náhledy
Přílohy
hradecko1.PNG
(4.7 KiB) 76 krát
hradecko2.PNG
hradecko3.PNG
hradecko4.PNG
hradecko5.PNG
hradecko6.PNG
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » úte srp 10, 2010 13:20:20

Zítra na web uvolním Prahu ke stažení. Bude se jednat o očesanou verzi bez uživatelských symbolů a návěstidel.

Už jsem zastavil veškeré práce na Praze a nyní se budu věnovat kreslení symbolů a fiktivní síti o které brzy napíšu více informací a přidám i nějaký náhled ze stavby :wink: .
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » sob srp 07, 2010 18:02:29

Fantomas píše:Důvod: Za ten čas sem začal stavět uplně jinými způsoby a abych byl s Prahou spokojený musel bych ji celou předělat, ale do toho se mi už nechce :) .
Tak to já mám s Brnem podobně, ale snad dokončím aspoň tu Jihlavu, tam už mám v podstatě 99% trolejbusového provozu hotového, jen se budou muset ještě trochu doladit drobnosti.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod Zemi » pon srp 02, 2010 11:15:28

Chtěl bych se zeptat jestli by měl někdo zájem dokončit síť Prahy.

Důvod: Za ten čas sem začal stavět uplně jinými způsoby a abych byl s Prahou spokojený musel bych ji celou předělat, ale do toho se mi už nechce :) .

Těď se věnuji především kreslení symbolů a jedné fiktivní síti do které vkládám větší naděje než do Prahy.

PS: Mrzí mě, že to takhle skončilo, protože se Praha stala srdeční záležitostí :cry: .
Zemi
Inventář fóra

Re: Blahoslava

Příspěvekod Dispecer » pát črc 30, 2010 16:37:18

michal90 píše:
Dispecer píše:No, na obrázkoch to možno tak vyzerá, ale myslím, že stále je čo robiť... :)

Vždycky je co dodělavat, stavim už 3 roky pořad tu samou siť :)

Veď aj ja... :D
Dispecer
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » pát črc 30, 2010 09:23:23

Dispecer píše:No, na obrázkoch to možno tak vyzerá, ale myslím, že stále je čo robiť... :)

Vždycky je co dodělavat, stavim už 3 roky pořad tu samou siť :)
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod Dispecer » stř črc 28, 2010 15:23:36

Roman píše:Na BAHN-netze jsem ji bohužel nenašel. :-(

Je tam, len nejakou náhodou medzi slovenské mestá nie je zaradená... :wink:

Názov siete: Kosice (Kosice 1995)
Názov súboru: "kosice.zip"
Autor: Jan Bonev
Zverejnené: 9. 11. 2003 (alebo 11. 9.)
Netz_ID: 307
Dispecer
Člen fóra

Příspěvekod Dispecer » stř črc 28, 2010 15:17:15

michal90 píše:
Dispecer píše:Konečne som s tým vyšiel vonku... :D Chcem vedieť, či ešte sa nájde aspoň pár ľudí, ktorí by sa chceli o mojej sieti dozvedieť viac... Totižto vážnejšie rozmýšľam nad tým, že vytvorím stránku, kde budem podrobne informovať o tom, čo som v sieti urobil, akú linku spustil, ktoré sídlisko rozšíril, či dostaval. A prípadne sa budem pýtať aj na váš názor v súvislosti s Blahoslavou. Tak dúfam, že si na nasledujúci odkaz kliknete a zahlasujete. Čas máte do 17. augusta (vrátane). :wink:

Project: Blahoslava
Niekedy v roku 2008 som dostal chuť vytvoriť si také virtuálne mesto, v ktorom by mi jazdili električky, trolejbusy, autobusy i vlaky. Už vtedy som pár rokov poznal simulátor BAHN, tak som v ňom to mesto začal stavať. Nazval som ho Blahoslava.

Po delši době nova, celkem propracovana siť - jen tak dal. Bude aji na stahnuti? Celkem rad bych si to prošel.

No, na obrázkoch to možno tak vyzerá, ale myslím, že stále je čo robiť... :)
Dispecer
Člen fóra

Příspěvekod Roman » stř črc 28, 2010 15:14:08

Na BAHN-netze jsem ji bohužel nenašel. :-(
Roman
Člen fóra

Příspěvekod Dispecer » stř črc 28, 2010 15:09:40

Roman píše:Nevíte někdo, jestli existují Košice do BAHNu?

Existuje sieť s električkovou sieťou z roku 1995... Na BAHN-Netze by mala byť, ak sa dobre pamätám... :wink:
Dispecer
Člen fóra

Příspěvekod Roman » stř črc 28, 2010 15:06:53

Nevíte někdo, jestli existují Košice do BAHNu?
Roman
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » stř črc 28, 2010 12:25:41

Dispecer píše:Konečne som s tým vyšiel vonku... :D Chcem vedieť, či ešte sa nájde aspoň pár ľudí, ktorí by sa chceli o mojej sieti dozvedieť viac... Totižto vážnejšie rozmýšľam nad tým, že vytvorím stránku, kde budem podrobne informovať o tom, čo som v sieti urobil, akú linku spustil, ktoré sídlisko rozšíril, či dostaval. A prípadne sa budem pýtať aj na váš názor v súvislosti s Blahoslavou. Tak dúfam, že si na nasledujúci odkaz kliknete a zahlasujete. Čas máte do 17. augusta (vrátane). :wink:

Niekedy v roku 2008 som dostal chuť vytvoriť si také virtuálne mesto, v ktorom by mi jazdili električky, trolejbusy, autobusy i vlaky. Už vtedy som pár rokov poznal simulátor BAHN, tak som v ňom to mesto začal stavať. Nazval som ho Blahoslava.

Po delši době nova, celkem propracovana siť - jen tak dal. Bude aji na stahnuti? Celkem rad bych si to prošel.
michal90
Inventář fóra

Blahoslava

Příspěvekod Dispecer » stř črc 28, 2010 01:29:07

Konečne som s tým vyšiel vonku... :D Chcem vedieť, či ešte sa nájde aspoň pár ľudí, ktorí by sa chceli o mojej sieti dozvedieť viac... Totižto vážnejšie rozmýšľam nad tým, že vytvorím stránku, kde budem podrobne informovať o tom, čo som v sieti urobil, akú linku spustil, ktoré sídlisko rozšíril, či dostaval. A prípadne sa budem pýtať aj na váš názor v súvislosti s Blahoslavou. Tak dúfam, že si na nasledujúci odkaz kliknete a zahlasujete. Čas máte do 17. augusta (vrátane). :wink:

Dispecer
Člen fóra

Příspěvekod michal90 » sob čer 05, 2010 22:03:38

Hledate podklady pro historickou siť? Skuste tohle: http://kontaminace.cenia.cz/, když date historickou mapu, tak se vam zobrazi fotomapa z r. 1949-54.
michal90
Inventář fóra

Příspěvekod T_D » stř čer 02, 2010 09:46:08

Na mých stránkách od dnešního dne najdete betaverzi sítě ÚnO (Ústí nad Odrou). Stahovat můžete zde : http://ttbd.wbs.cz/Usti-nad-Odrou.html pod screeny ze sítě :-)
T_D
Člen fóra

Příspěvekod srbak » pát kvě 28, 2010 07:10:37

Fantomas píše:Do jaké(ho) doby(roku) zasazujete fiktivní sítě?

Ještě nedávno jsem chtěl mít aktuální vozový park, ale co se začali dělat najbrty, tak sem se vrátil o pár let zpět a stavim v 90.letech.(Polokrémové 810, 852/853, hojný počet celozelených vagonů atd.)

No když jdeš k těm najbrtům, tak je to hnus, to je pravda :-! , tak ted sem si vzal banána (150/151) z bahnu a udělal jsem si ho do modra (musim mít asi co nejvíc reklam :D ), a ještě jsem si tam dal ted toho novýho "štádlera" co byl ted představenej (ještě že sem měl hodně fotodokumentace vlastní) :D ale v podstatě já toto tolik neřeším, prostě stavím fiktivní sít, tak si tam dávám i fiktivně zbarvená vozidla případně si je dobarvuju (občas). KDyž mi v síti jezdí běžně i kt4 s Porschem apod., tak to ani nemá cenu řešit :D Ale při reálné síti bych to řešit musel :D
srbak
Člen fóra

Příspěvekod Zemi » čtv kvě 27, 2010 06:47:45

Do jaké(ho) doby(roku) zasazujete fiktivní sítě?

Ještě nedávno jsem chtěl mít aktuální vozový park, ale co se začali dělat najbrty, tak sem se vrátil o pár let zpět a stavim v 90.letech.(Polokrémové 810, 852/853, hojný počet celozelených vagonů atd.)
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod b1 » ned kvě 23, 2010 11:44:05

Tak moje sit MHD Brno doznava dalsich uprav: Zprovoznil jsem linky 9, 10, 11, 12, 13, 44, 84 a 81 v pracovni dny - vse podle smyslenych obehu vozu, ale realnych jizdnich radu. Nasledovat budou linky 2 a 3.
b1
Inventář fóra

Příspěvekod srbak » čtv kvě 20, 2010 12:37:16

[quote="Fantomas"][quote="srbak"][quote="Fantomas"][quote="b1"]Opravdu je sem nutné opět dávat téměř 4 mega?[/quote]

Alex.swan: Stačí smazat záložní soubory sítě, které mají téměř 10 MB.[/quote]

A nebo taky si to v bahnu na trvalo v nastavení nastavit, aby byl 1-2 a ne 10 :D[/quote]

Tak občas se záloha hodí, ale když síť prezentuju tak je zbytečný tam dávat záložní soubory.[/quote]
já si při větších úpravách celý nt3 zkopíruju stranou :)
srbak
Člen fóra

Příspěvekod Zemi » čtv kvě 20, 2010 12:19:50

srbak píše:
Fantomas píše:
b1 píše:Opravdu je sem nutné opět dávat téměř 4 mega?

Alex.swan: Stačí smazat záložní soubory sítě, které mají téměř 10 MB.

A nebo taky si to v bahnu na trvalo v nastavení nastavit, aby byl 1-2 a ne 10 :D

Tak občas se záloha hodí, ale když síť prezentuju tak je zbytečný tam dávat záložní soubory.
Zemi
Inventář fóra

Příspěvekod srbak » čtv kvě 20, 2010 07:43:30

Fantomas píše:

A nebo taky si to v bahnu na trvalo v nastavení nastavit, aby byl 1-2 a ne 10 :D
srbak
Člen fóra

Příspěvekod Zemi » čtv kvě 20, 2010 07:04:27

Zemi
Inventář fóra

PředchozíDalší

Zpět na BAHN