Vize české dálniční sítě

Automobilová doprava jako neopomenutelná složka dopravy

Moderátor: malý fotograf

Re: Vize české dálniční sítě

Příspěvekod kraken » čtv úno 04, 2010 16:56:51

T_m píše:No nevím ... Připadá mě to jako snaha dostát hesla "Do každého okresního města dálnici". Je tam hodně míst, kde intenzity dopravy na čtyřpruh, nebo šesti pruh nejsou a nebudou. Tak bohatý stát opravdu nejsme a pokud zde máme do značné míry nevyužitou železniční infrastrukturu, tak proč přepravu nesměrovat na ní?

Samozřejmě počítám i se železniční dopravou. A to, co jsem namaloval, je daleká budoucnost. RoLa by se tu určitě dobře uplatnila, ale ta teď je v Česku mrtvá. :(

Kamioňáci na koleje jo, to jo, jsem i propagátor železniční dopravy, ale dnes je docela uspěchaná doba :x a pokud se něco přepravuje přes železnici, tak to trvá vždy déle, než když se něco přepravuje po železnici.

:eso: :eso: :eso: :eso: :eso: Představte si takový nákladní vlak, který táhne pět lokomotiv :lol: To by byla docela dobrá představa, ne? :lol:

Ale musíme počítat i se silniční nákladní dopravou, ta bude vždy velkým konkurentem železnice.
kraken
Začátečník

Příspěvekod T_m » sob led 30, 2010 14:37:33

No nevím ... Připadá mě to jako snaha dostát hesla "Do každého okresního města dálnici". Je tam hodně míst, kde intenzity dopravy na čtyřpruh, nebo šesti pruh nejsou a nebudou. Tak bohatý stát opravdu nejsme a pokud zde máme do značné míry nevyužitou železniční infrastrukturu, tak proč přepravu nesměrovat na ní?
T_m
Site Admin

Příspěvekod P. K. » čtv led 14, 2010 21:50:41

Vize je to hezká, ale docela dost předimenzovaná. (Dost mi to připomíná slavný návrh Petra Kuneše, jediného česko-slovenského legitimního odborníka na dopravní infrastrukturu, technologii a techniku v jedné osobě :mrgreen: :lol: , ale rozhodně tím nechci říct, že jsi magor jako Kuneš :wink: ).

Např.I/21 nikdy intenzitu na dálniční typ komunikace mít nebude, v současnosti jsou ty dva pruhy plně dostačující a nějakej výraznější nárůst bych nečekal, ono se tam takovej počet aut nemá odkud vzít. Stejně je to třeba s I/20, kterou v návrhu třeba ani nemáš - a že to je ku*va důležitá spojnice. Naopak s čím vlastně ani nepočítáš, jsou menší, ale o to důležitější lokální stavby obchvatů sídel.
Po pitvě je každý generálem!
P. K.
Inventář fóra

Vize české dálniční sítě

Příspěvekod kraken » čtv led 07, 2010 18:27:44

V případě českých dopravních fanoušků je to velmi žhavé téma a to už tu dlouho chybělo.

Takže mapka pro vaše malování je tu: :arrow:

mapa-cesko-silnice-mala.png

a můj návrh tady: :arrow:

mapa-cesko-silnice-mala_ja.png

Vysvětlivky:

bílá - dálnice 8-pruh
žlutá - dálnice 6-pruh
červená - dálnice 4-pruh
modrá - rychlostní silnice 2- (3-) pruh s možností rozšíření na 4 pruhy (dálnice)

Tak a do mě, ale samozřejmě přidávejte i vlastní návrhy, už se na ně těším :wink:

Všechny dosavadní R jsou překvalifikovány na D bez ohledu na parametry :D

A nechci tu žádné příspěvky typu :hovno: , :hajzlpapir: nebo :prdel:
kraken
Začátečník

Zpět na Automobily