Tarif ČD

Vše o železnici, co se nehodí do jiných rubrik

Moderátor: malý fotograf

Re: Tarif ČD

Příspěvekod brhel » čtv pro 28, 2006 20:43:38

Kuck píše:jízdenku jsem si objednal a zaplatil

Ahoj, diky za info. Jak se ta eLiška plati? To tam taky nikde nemaji napsano. Musim mit kartu pro platby po netu, nebo to muzu poslat na ucet nebo nejlepe zajit s hotovosti do ebanky.
brhel
Začátečník
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 21, 2006 17:55:27

Re: Tarif ČD

Příspěvekod Kuck » pát pro 22, 2006 17:18:16

brhel píše:nechce se mi moc vyhazovat voknen 6 stovek. Mělo by smysl je vyhodit, kdybych věděl, že si budu moct koupit eLišku.
To si musíš spočítat sám jak se ti to vyplatí. Mezi svátky jedu z K Varů do Ostravy, jízdenku jsem si objednal a zaplatil, ale ještě nevyzvedl. Nikde eshop neprotestoval a o nedostatku jízdenek nepadlo ani slovo. Myslím, že jestli jezdíš vlakem trochu víc a sám, tak i těch 600 za inkartu se vyplatí
Čortův hrad! Joj, tam strašá!
Uživatelský avatar
Kuck
Člen fóra
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon říj 17, 2005 19:07:31
Bydliště: Kamenný Újezdec

Re: Tarif ČD

Příspěvekod brhel » čtv pro 21, 2006 18:36:44

prosím poraďte s jízdenkou
eLiška
někdy v lednu, únoru plánuju cestu přes celou republiku. jenže mi už nebude platit Z-karta a nechce se mi moc vyhazovat voknen 6 stovek. Mělo by smysl je vyhodit, kdybych věděl, že si budu moct koupit eLišku. Jenže jízdenek je jen omezené množství a dnes v ČD centru mi po dlouhém zjišťování řekli, že kolik jízdenek je, nikdo neví. možná, že generální.

Máte někdo zkušenosti s eLiškou, nebo nemáte někdo čipovou kartu a můžete zkusit omrknout s ní nákup eLišky po webu.

moooc díky

J
brhel
Začátečník
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 21, 2006 17:55:27

Ať žije ČD

Příspěvekod T_m » stř led 25, 2006 12:36:01

České dráhy budou měnit ceny

Praha - České dráhy na konci února změní podmínky a výši některých slev. Zároveň se mírně změní i ceník jízdného, informuje dnešní Mladá fronta Dnes. Zpáteční sleva bude od 26. února na všech tratích ve výši pět procent. Zpáteční lístek bude kvůli této změně dražší o jednotky korun na všech trasách do vzdálenosti 275 kilometrů, naopak mírně zlevní na dlouhých tratích nad 300 kilometrů, píše MfD. Podle zástupců drah se tím nezvýší průměrné jízdné, uvádí deník. Dráhy také postupně začnou nahrazovat jednoroční papírové Z karty, Junior a Senior pas za nové In-karty. Ty budou platit až tři roky a půjdou použít i u mezinárodního jízdného.

Z kartu nahradí In-Zákazník za 600 korun. Bude však platit tři roky. In-Junior bude stát 600 korun za rok, což je o sto korun méně než současná Junior karta. A In-Senior bude stát stejně jako dnes, tedy 600 korun na rok.

Novou kartou bude roční elektronická jízdenka In-Gold za 22 000 korun, která půjde použít na všechny vlaky Českých drah. Bonusem za lístek, jehož cena podle drah "odpovídá třem čtvrtletním síťovým jízdenkám", je cestování bez doplatku v první třídě a mezinárodní sleva Rail plus na evropských železnicích. Nově budou také moci využít slevové karty důchodci ze sousedních států.

bleskově, čtk
http://bleskove.centrum.cz/cerna-kronika/clanek.phtml?id=18514
Uživatelský avatar
T_m
Site Admin
 
Příspěvky: 995
Registrován: úte zář 20, 2005 22:55:32
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod 8Tr9 » sob lis 12, 2005 22:19:35

Ty strašný peníze za malej úsek jsou hrozný. Třeba 130 Kč z Prahy do Tábora. Pokud si nekoupím Z-kartu, budu snad preferovat jízdu autobusem.
Máte nějaké fotky, plánky, a bokorysy trolejbusů v NDR? Ano? Tak mi je pošlete na mail.
Uživatelský avatar
8Tr9
Člen fóra
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned zář 25, 2005 16:45:48
Bydliště: Praha:-(((

Vlaky z Prahy do Brna podraží, dráhy ruší slevu

Příspěvekod T_m » sob lis 12, 2005 10:17:40

Vlaky z Prahy do Brna podraží, dráhy ruší slevu
Obrázek

12. listopadu 2005 1:00
Cestující mezi Prahou a Brnem si od poloviny prosince za jízdu vlakem připlatí. České dráhy své ceny nezvýší, pouze zruší zvýhodněné, takzvané relační jízdenky mezi oběma městy. Těmi chtěly od června 2003 odlákat cestující konkurenčním autobusům.

Dosud platili cestující za jízdu klasickými rychlíky 130 korun, pokud jeli mezinárodními vlaky EuroCity, zaplatili 160 korun.

"Rozhodli jsme se naši zvýhodněnou nabídku již neprodlužovat," prohlásil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Naposledy se budou moci lidé z Prahy do Brna svézt levněji před sobotní půlnocí 10. prosince mezinárodním rychlíkem Pannonia.

Kvůli zrušení výhody dojde ke zvýšení u všech druhů jízdenek. Podle nového ceníku zaplatí cestující s Kartou Z za cestu 182 korun, majitelé služby Kilometrická banka o čtyři koruny méně.

Tato poukázka na 2000 kilometrů podraží o stokorunu na 1400 korun. Její majitelé však neplatí příplatky za vlaky EC. Studenti po předložení náležitých dokladů budou platit za běžný rychlík 127 korun a za vlak s příplatkem o šedesát korun více.

"Vlakem budu jezdit i nadále, ale asi už ne tak často vlaky EC jako dosud. Ale zvýšení jízdného mě moc neodradí," říká třiadvacetiletý Martin z Brna, který v Praze studuje na Přírodovědecké fakultě UK.

Ceny jízdného budou stejné jak pro cestu přes Českou Třebovou, tak přes Havlíčkův Brod. "Oba hlavní směry jsou ve stejném kilometrickém pásmu," vysvětlil Petr Šťáhlavský.

šte, MF DNES

http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.asp?r=ekonomika&c=A051111_200319_ekonomika_ad
Uživatelský avatar
T_m
Site Admin
 
Příspěvky: 995
Registrován: úte zář 20, 2005 22:55:32
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Ivánek » stř lis 09, 2005 15:30:13

To se dalo čekat - zdraží se nejvyužívanější služby.

To mi silně připomíná rétoriku modrých supů "no a co když zdražíme rohlíky, zas zlevní mercedesy..."
Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znova...
Nemam rád lidi, co berou drogy. Například celníky....
Ein spur, ein dampf, ein kupplung!
Ivánek
Inventář fóra
 
Příspěvky: 145
Registrován: čtv zář 22, 2005 09:02:52
Bydliště: Čechurov

Tarif ČD

Příspěvekod T_m » úte lis 08, 2005 07:58:00

Vlaky zdraží pro stálé cestující, studenti ušetří
Obrázek
Pendolino se vyplatí zvlášť studentům a důchodcům. Ilustrační foto. (Autor: Dalibor Puchta, iDNES)

8. listopadu 2005 1:00
Vlaky začnou za měsíc jezdit podle nového řádu a často i za jiné ceny. O sto korun zdraží Kilometrická banka, kterou používá čím dál víc lidí jako výhodnou permanentku. Místo 1300 bude stát 1400 korun. Například cesta mezi Prahou a Ostravou tak zdraží o 20 korun.

Když pojede pět a méně lidí o víkendu běžným osobním vlakem, mohou si dohromady koupit celodenní lístek SONE+ za 160 korun. To je zdražení o třicet korun.

Jinak se jízdné měnit nebude. Dráhy zveřejnily kompletní ceník pro nový vlak Pendolino SuperCity mezi Prahou a Ostravou. Novinkou je, že studenti a důchodci budou platit poloviční jízdné, to je 250 korun z Ostravy a 200 korun z Olomouce do Prahy.

Zdražení Kilometrické banky a SONE+ je podle drah způsobeno vyššími cenami elektřiny a nafty. Mluvčí podniku Petr Šťáhlavský také říká, že cílem bylo "přivřít cenové nůžky" mezi tím, co bylo drahé a levné.

Kilometrická banka patří - navzdory svému komplikovanému názvu - mezi nejvyužívanější slevy Českých drah. Funguje jako předplatné na 2000 kilometrů, z nichž se postupně odečítá ujetá vzdálenost. Při dosavadní ceně 1300 korun stojí kilometr jízdy 65 haléřů.

Stálí zákazníci Českých drah se už naučili, jak s bankou ušetřit. "Banka se mi vyplatí také proto, že nemusím platit příplatek 60 korun za vlaky InterCity," říká student Jan Vráblík, který jezdí každý týden z Uherského Hradiště do Ostravy.

Zdražení o stokorunu podle něho bude dost znát. "Kdybych jezdil jen obyčejnými vlaky, přestane se mi banka vyplácet." Do 10. prosince lze Kilometrickou banku koupit za původní cenu.

Pendolino jen pro studenty?
Ceník souvisí s novým jízdním řádem, kde je hlavní změnou Pendolino SuperCity mezi Prahou a Ostravou. Jede šestkrát denně v obou směrech se zastávkami v Pardubicích a v Olomouci. Trasu urazí za tři a půl hodiny.

"Vlakem do Prahy jezdím zvlášť v zimě, kdy cesta autem přes Brno trvá kolikrát i šest a víc hodin," říká Tomáš Hladík, finanční ředitel Železáren a drátoven Bohumín.

Jen pro studenty a důchodce vyjde Pendolino prakticky stejně draho jako vlaky IC a EC, což byly dosud nejlepší spoje. Na trase Praha-Ostrava vyjde Pendolino jen o osm korun dráž, cesta trvá o půl hodiny méně. "V tom případě jím určitě pojedu," tvrdí studentka Lucie Huláková.

Běžný cestující si musí do Pendolina koupit lístek s místenkou za dalších 200 korun. Pak zaplatí skoro dvakrát víc než za jiný vlak. Když tak neučiní, zaplatí ve vlaku pokutu 200 korun.

S novým jízdním řádem mají některé spoje skončit. Mluví se o rychlíku z Náchoda do Prahy nebo o celých tratích Rakovník-Louny či Vrané-Dobříš.

Tomáš Lysoněk, MF DNES

http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.asp?r=ekonomika&c=A051107_205634_ekonomika_ad
Uživatelský avatar
T_m
Site Admin
 
Příspěvky: 995
Registrován: úte zář 20, 2005 22:55:32
Bydliště: Plzeň


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron