Modernizace 810

Lokomotivy, motorové vozy, vagonky, ...

Moderátor: malý fotograf

Příspěvekod Ivánek » pon lis 14, 2005 08:03:56

Esmeralda nejezdí - po střetu s něčim na přejezdu stojí dlouhodobě odstavené ve (v)Rakovníku. Asi se počítá, že až spustí sériovou modernizaci 814, tak jim jedno čelo vybyde na na ní.
Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znova...
Nemam rád lidi, co berou drogy. Například celníky....
Ein spur, ein dampf, ein kupplung!
Ivánek
Inventář fóra

Příspěvekod malý fotograf » ned lis 06, 2005 19:57:34

slimman: 811 jezdí okolo rakovníka. Já s ní jel z jedné akce v Lužné do Berouna a bylo tak narváno, že to nemohla roztáhnout. Tuším, že má vyměněný motor. Jinak ty sedadla souhlas sedět se na tom opravdu nedá!
Každý z nás je svým způsobem "šotouš". Záleží jen na oboru!
malý fotograf
Moderátor

Příspěvekod Jonáš » ned lis 06, 2005 18:26:08

Uspořádání sedaček u Esmeraldy je jako v 843, 043, 943 no prostě jako v těchto vozech.
A nevěřím tomu že si slavný 814 budou vůbec dělat když vidím jak to dopadlo s brejlovci 755, kterých mělo být dříve 30kusů pak jich mělo být 10 kusů a nakonec se dělat nebudou zůstanou jenom 2 kusy.
A určitě takhle ty slavný 814 taky nějak podobně skončí, když vidím že v Rakovníku stojí odstavena 912 která je neprovozní již delší dobu tak je vidět že se na moderní vozidla resp. modernizace nějak nechvátá když nakonec se s nima nejezdí
Přílohy
912 001-5.jpg
Rakovník
Nikdy nevíš kdo tě sleduje!
ICQ 284-197-287
Jonáš
Člen fóra

Příspěvekod slimman » ned lis 06, 2005 18:18:04

Tak to jsem ještě neviděl. Kolik jich jezdí ? Koukám sedadla fy Air Čenkov skoro jak v M1. Ještě bych se zeptal, jaké uspořádání sedadel má Esmeralda ? :)
slimman
Začátečník

011

Příspěvekod T_m » ned lis 06, 2005 11:49:46

Jedním z pokusů, jak modernizovat vozy rodiny 810 je dosazení nových sedaček na místo sedaček původních, a to doslova, kdy masivnější sedadla jsou namontována na původní místo lavice. I počet míst k sezení zůstává prakticky stejný. Když do vozu nastoupíte, vypadá docela hezky, příjemně a kulturně, až do chvíle, než usednete ... Ne, opravdu ne, v tom se nedá sedět! Zlatá koženková lavice v původních vozech. Půlhodinová cesta je v tomto voze pro normálně vzrostlého člověka utrpením v případě, že v oddíle pro 6 cestujících sedí maximálně 3 lidé. Pokud se jich tam sejde víc, tak je to opravdu nepoužitelné :(
Přílohy
baafx.jpg
T_m
Site Admin

Příspěvekod Ivánek » pon říj 17, 2005 10:36:51

Ano, přesně. Atyp. A mají na ježdění jiné věci. Pokud s 810 potkáte na trati padlý strom, znamená to pár zohýbaných plechů. Pokud se s něčim potká tohle tlaminátové čelo, znamená to jeho kompletní výměnu. Náklady a pracnost nesrovnatelné.

Tohle je jedn ze základních problmů současných (nejen kolejových) vozidel - jednoduchá výroba, ale diskutabilní opravitelnost.
Ivánek
Inventář fóra

Příspěvekod karlos » pát říj 14, 2005 16:18:38

T_m píše:Jenže to může být podobná situace, jako nikdo nemá evidentní zájem zprovoznit velky za T3. Je to nezodpovězená otázka, na kterou jsem doposud neslyšel uspokojivou odpověď.

Tím myslíš "atypický prototyp a tudíž nákladný na údržbu"?
trať 087 - trať s budoucností :-)
karlos
Člen fóra

Příspěvekod T_m » čtv říj 06, 2005 09:32:30

syverin píše:
Ivánek píše:Jinak Esmeralda je už půl roku odstavená po nehodě na přejezdu, nikdo evidentně nemá chuť jí nějak opravovat.
To by mne zajímalo proč. Esmeralda lehce lízla kuku, co si v Liboci myslela, že to stihne... Viděl jsem čerstvé následky, odjelo to normálně s lidma. Práce na opravě je asi tak půl směny zdatného lamináře a půl směny zdatného lakýrníka.

Jenže to může být podobná situace, jako nikdo nemá evidentní zájem zprovoznit velky za T3. Je to nezodpovězená otázka, na kterou jsem doposud neslyšel uspokojivou odpověď.
T_m
Site Admin

Příspěvekod syverin » čtv říj 06, 2005 09:19:01

Ivánek píše:Jinak Esmeralda je už půl roku odstavená po nehodě na přejezdu, nikdo evidentně nemá chuť jí nějak opravovat.
To by mne zajímalo proč. Esmeralda lehce lízla kuku, co si v Liboci myslela, že to stihne... Viděl jsem čerstvé následky, odjelo to normálně s lidma. Práce na opravě je asi tak půl směny zdatného lamináře a půl směny zdatného lakýrníka.
Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel
syverin
Moderátor

Příspěvekod Ivánek » stř říj 05, 2005 10:50:51

No je to presentační fotka k veletrhu, kde v tom byl vyfocenej Paroubek, jaxi zkouší ergonomii.

Jinak Esmeralda je už půl roku odstavená po nehodě na přejezdu, nikdo evidentně nemá chuť jí nějak opravovat.

No - právě by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti a názory na modernizace 810. Před 2 roky, v červnu, nám tehdejší ředitel odboru kolejových vozidel říkal: "Modernizace ano, ale ne 810..." uteklo něco vody a modernizace se rozběhly... Teda modernizace - podle mého názoru to jsou zbytečně vyhozené peníze, ale třeba do toho jen pořádně nevidim.
Ivánek
Inventář fóra

Příspěvekod Pavel Reiser » úte říj 04, 2005 14:29:30

Ad Ivánek - ta zelená obluda to už je vyrobené ?

Proč mám takový divný pocit, že je to krok slepou vývojovou větví a my jsme rádi aspoň za něj ....
Kdyby to mělo aspoň elektrickej přenos výkonu... náhon na obě nápravy...
Pavel Reiser
Expert

Příspěvekod Ivánek » úte říj 04, 2005 13:02:49

Takže jeden z pokusů o rekonstrukci spáchal PARS

Obrázek
Ivánek
Inventář fóra

Příspěvekod Ivánek » úte říj 04, 2005 13:00:55

Vezmem to od začátku - řada 810 je nechtěný důsledek podcenění technologické náročnosti podpodlažního pohonu motorových vozů M474.

Původně jich mělo být 150 s určením pouze pro tratě s cestovní dobou do půl hodiny. Výsledek - přes 700 vozidel, která tvoří zátěž ČD, ZSSK a MÁV.

Různé správy se snaží páchat (h)různé rekonstrukce. Uvítám vaše názory ;-)
Ivánek
Inventář fóra

Modernizace 810

Příspěvekod Ivánek » úte říj 04, 2005 12:56:30

...nekonečné prodlužování životnosti?
Ivánek
Inventář fóra

Předchozí

Zpět na Vozidla